Rychlovýběr 32" televize plus záhada s ovladačem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 11. 12. 2012 22:37

Zdarec, víceméně většinu ohledně televizí vím, jen pořádně nevim jak je to s těma frekvencema.. Vím že 100Hz je lepší než 50.. Stojí to za to připlatit si abych měl už Full HD těch 100Hz? Jako kdybych měl na výběr TV s Full HD a 50Hz nebo bez FullHD ale 100Hz, co je lepšejší? :) Jak se to projevuje?

Jo a ještě dotaz, ta televize bude rodičům, mají satelit ale od něj se pokazil ovladač, tak se koupil takový ten univerzální že se to naprogramuje. Jenže ten samozřejmě naladit nešel, a mezitím se ten originál ovladač opravil, ale televizu neovládá. Domnívám se, že se tím univerzálním ovladačem vymazala "pamět" pro ten původní ovladač, takže ted nejde ani jeden.. Je nějaké řešení?

No a dozvěděl jsem se že se dělají televize i se satelitním tunerem např. http://www.kamennyobchod.cz/led-televiz ... v570s.html Šlo by tohle použít že by se tam připojil kábl z toho "talíře" ze střechy a šlapalo by to místo té "bedýnky" kde nejde ten dálk.ovladač???
Naposledy upravil MarkFX dne 11. 12. 2012 23:08, celkově upraveno 1
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 12. 2012 22:53

Rozlisenie neries, to s frekvenciou panela nijako nesuvisi. Navyse to ani nema zmysel, kedze 100 hz v HD ready sa uz aj tak nevyskytuje.
Miesto rozoberania frekvencie radsej napis rozpocet, ci vobec na nejaky slusny 100 Hz tv bude stacit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 11. 12. 2012 23:11

Cenu bych rád do těch 9ti tisíc.. (za tu satelitní bych těch 9 a půl klidně dal, pokud by to šlapalo a televize byla kvalitní)

Jinak při procházení eshopama jsem narazil na TV s HD ready a 100Hz :potichu

Dle stránek výrobce tu satelitní (jak jsem dával odkaz výše) pré už nedováží, tak mají náhradu http://www.lg.com/cz/televizory/lg-32LV375S-led-tv taky za 9a půl tis. i když narozdíl od té starší už není 100Hz.

Co by bylo lepší koupit tu starší nebo novější?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 12. 2012 08:07

Tie Hz co sa vsade o nich pise, nie je to co si pod tym predstavujes. Tych 100 Hz u tej HD ready a ani u jedneho z tych LG nie je skutocna frekvencia panela. Toto je len marketingove cislo, skutocnu frekvenciu sa z popisu nedozvies.

Model LV375s nie je nahradou pre LV570s, je to model nizsej kategorie. Ani jeden nie je novsi od toho druheho, oboje su to tv z roku 2011 a oboje maju svojich nastupcov. Tiez ale nie su 100 Hz. So 100 Hz za 9000 Kč nepočitaj, tie zacinaju tak o tisicku vyssie.

Neviem co konkretne ocakavas od satelitneho tunera, ale oproti externemu STB je to funkcne znacne ochudobnene riesenie, uzivatelsky nie prave najprivetivejsie. Aby si z toho nebol sklamany. Pokial chces len naladit a sledovat, je to ok. Nejake dalsie ukony ako triedenie kanalov atd. uz moze byt celkom boj.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 12. 2012 19:03

Je to pro rodiče, takže nějaké smart televize internety a kdovijaké fíčurky v tom nepotřebují, ted mají na satelitu cca 25 programů, jenže nejde ten dálkový ovladač.. Takže pokud by ta televize fungovala tak že se kábl z paraboly místo do satelitního přijímače píchne přímo do televize a bude to fungovat stejně tak je to ono co chtějí.. Je to tak? Pak se v tom případě ta karta (nevím jak se jmenuje) zasune do slotu na televizi že?

Anebo lepší rovnou nový přijímač koupit, nevim za jaké ceny se pohybují..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 12. 2012 19:26

Vyššia cena nie je len o smart tv, internete či 3D ale aj o obraze ako takom. Na 100 Hz pri 9000 Kč proste treba zabudnuť.

Kabel z paraboly sa pichne do tv, do tv treba dokupiť ešte CA modul. Doň sa vklada karta. Len sa treba pripraviť na to, že nejake triedenie programov a pod. nastavenia, môže byť z veľkej časti hra o nervy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 12. 2012 19:34

myslíš tady tenhle modul http://www.alza.cz/ca-ir-smart-irdeto-d306307.htm ??
Takže k televizi za 9 a půl by se muselo připlatit ještě tisícovka, to už se snad líp vyplatí nový satelitní přijímač k televizi za těch 8tis.. Třeba tuhle Philips http://www.alza.cz/32-philips-32pfl3517h-d321180.htm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krásný starý stroj 12. 12. 2012 21:12

Jestli ten satelit není nějaký no name, a funguje, tak se nekdy dají sehnat orig .ovladače.Jináč nechápu, proč by nešel univerzál. přeprogramovat.Pokud se týká tv. se sat.tunerem,je třeba telku a cam modul v obchodě vyzkoušet!Ne vždy spolu komunikují!Nový sat.v HD verzi stojí cca2.500-4000Kč.Souhlasím s Ryanem, že s tím rozpočtem opravdu obrazově daleko nedoskočíte.Pokud vše nové,dal bych osobně nějakou HD plasmu+sat.v zákl. ver.např.Kaon-celkem cca13000 Kč.
Audio-Yamaha MCS1330b,walkman Panasonic,iRiver T9,Sen HD239,
sub Velodyne,DAC box S usb Project,
Video-Panasonic TX-L47DT50,BDT-220,sat MASCOM MC5300,Topfield 7700,
Pc-HP ProBook4520s
Historia magistra vitae
Krásný starý stroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 12. 2012 21:30

Bohužel plazmu ve 32" asi nesežene :-) Jestliže bude trvat na úhlopříčce.

MarkuFXáku - nahoď označení toho univ. dálkového ovladače, co s ním máš problémy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 12. 2012 11:03

Jedná se o Cryptoworks SL 30 AR, dálkový ovladač má označení RG405 DS3...

Vygooglil jsem že ten ovladač se prodává za 340, je ale jistota že bude fungovat? Zkoušeli sme to s kamošem kuchnout, byl tam přerušený jeden dotek na plošnáku, na diodě jsme osciloskopem zjistili že při mačkání vydává signály, takže by měl být funkční, jen tak pro jistotu jsem vyměnil Infra LED diodu.. Prostě měl by být funkční ale asi se vymazala pamět tím univerzálním ovladačem a ten samozřejmě chytnout nešel.. :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 12. 2012 22:11

No, kdybys četl avmanii a třeba i články a testy na našem webu, jistě bys zjistil, že třeba Logitech Harmony 300i není špatná volba. Navíc - do něj naprogramuješ jednoduše kde co.

Ad Tebou vybraný ovladač ... přečti si info v boxíku. Třeba se to týká Tvého problému. Pokud správně čtu a hledám - tento dálkový ovladač není UDO, ale pouze náhradní. Takže ... nikde nic neprogramuješ, jen ho používáš, jako náhradu za originál, ne?
Mimochodem - není problém třeba v tom přijímači?

A nechápu, proč by se měla mazat paměť univerzálním ovladačem? Nebo jsem špatně pochopil Tebou napsané.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků