[recenze] Sony MH1C- utajovaný zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 13. 12. 2012 12:49

Tak zase musím vstoupit do diskuze.

Jakékoliv příspěvky, které se budou navážet do jiných uživatelů ve smyslu "špatného" sluchu a podobných cílených osobních útoků nemilosrdně mažu.

Jen připomínám některým členům. Někdo rád holky, někdo vdolky.


Francis Bacon: "Nejlepší důkaz je zkušenost"

A tak ji nechte prosím alespoň do určité míry osobní, protože každý slyší a vidí věci jinak. Proto se nemůžeme dohodnout. Jsou to tak subjektivní vjemy, že ani měření je nedokáže potvrdit. Ve své podstatě jsou totiž čísla dalším měřítkem, jen orientační metodou, aby si lidé utvořili falešnou představu o tom, jak "svět" funguje. Ale empirická zkušenost může být pak na míle vzdálená té číselně vyjádřené.

Držte se prosím diskuze. ;-)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 13. 12. 2012 18:02

Já se teda snažím diskuze držet zuby nechty, ale mám občas neodbytnej pocit, jako když mě někdo, tak trochu podrejvá... :hmm:
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krovak_cze 13. 12. 2012 20:48

obcas to vypada ze sou tu i lidi co si pletou klakson auta a zvonek tramvaje :D
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 12. 2012 21:37

Hoši schválně ... kdo z vás má tzv. absolutní hudební sluch? Kdo z vás a kdy byl naposledy na ušním? Kdo z vás si někdy nechal čistit uši odborníkem? :-)

Upozorňuji, že na mé dotazy nemusíte odpovídat, zbytečně by se vytvářel OT. Ale dotazy jako takové, pokládám ve vší vážnosti, ovšem nikoliv abych někoho urážel, nebo se mu vysmíval.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starypuerh 13. 12. 2012 22:42

Somelieri ci kdokoliv, kdo chce hodnotit chut na profesionalni urovni musi projit senzorickymi zkouskami. Pijou se roztoky kysele, slane, sladke, horke atd. To je celkem sranda. Pak se ale musi u jednotlivych chuti musi urcit jejich intenzita, a to uz je docela narocne. Napr. seradit osm vzorku ruzneho stupne horkosti od nejsilnejsiho po nejslabsi. U tech, kdo ma senzoricke zkousky je zaruceno, ze maji "kalibrovanou" hubu a dokazi objektivne posuzovat vlastnosti toho, co piji.
Neco takoveho by bylo fajn i u zvuku, protoze kdyz hodnoti kazdy jouda co ma dve usi a sam ma hlavu vydunenou bassovymi sluchatky...chtit pak jeste absolutni sluch..haha.
starypuerh
Junior

Odeslat příspěvekod Misoo9005 13. 12. 2012 23:00

Nemusim byt somelier aby som povedal, ze mi jedlo chuti. Rovnako nemusim mat dokonale usi, ktore idu od 5Hz do 100kHz aby som mal z hudby radost :-D Tu sa neriesia spickove sluchatka na monitoring za 20k, kde sa ich rovna charakteristika a "referencne" usiska vyuziju. MH1C su lacne spuntiky na bezne pocuvanie a hlavne uzivanie hudby. Nic viac, nic menej. :-)
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prdelka_65 13. 12. 2012 23:30

No, Bíno, díky za tip. Dneska jsem MH1 donesl domů, nedočkavě připojit k mému Cowonu d2 a nestačil jsem se divit... Používám běžně Klipsch S4 (mám už druhé) se kterýma nemám po zvukové stránce problém - hrají (D2 - EQ: Flat, vypnutá veškerá zvuková "vylepšení"). Ale co leze ze soňáků, jsem nechápal (zvláště vzhledem k ceně - koupeno za 215,- s DPH! Ihned jsem chtěl objednat obratem dvoje další a ejhle cena bratru 798,- za kus. Jen pro info poslouchám audiofilní nahrávky z produkce Stockfish Records a Chesky Records ve formátu wav (48kHz@16bit) - víc toho cowon neschroupne. Je to fakt lahoda. Oproti Klipschům mají sluchátka o mnoho jasnější a prostornější projev. Uvidíme co bude, až se trochu zahoří. Každopádně zvukovou kvalitou odpovídají sluchátkům minimálně 10x dražším! Takže ještě jednou díky za super TIP! :tleskani
...Hudba je vyšší forma sdělení...
prdelka_65
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 13. 12. 2012 23:48

no vida, dalsi hluchej jak Bina :mrgreen:
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peha001 14. 12. 2012 00:03

Nemáte někdo tip kde je koupit, popřípadě nechce se jich někdo zbavit? V kamenných obchodech jsem je ještě nepotkal a v internetových nejsou dostupné. Díky
Ipod Nano 5th 8GB, Sony Vaio FW41E, HTC Desire
Audio-Technica ATH-M50
Peha001
Junior

Odeslat příspěvekod starypuerh 14. 12. 2012 09:38

Misoo9005, pleteš si dvě věci. Subjektivní líbí x nelíbí se snahou o objektivní popis zvuku. Pokud někdo říká, že basů/středů/výšek je málo nebo hodně, tváří se jako objektivní hodnotitel, ale je to subjektivní pocit. Pokud by existovaly senzorické testy na uši, daly by se tyto veličiny přesně určit, kvantifikovat. Ušetřilo by se minimálně v této diskusi 10 stran o tom, že pro někoho je tam basů hodně, pro někoho akorát. Chápeš?
MH1C nejsou sluchátka, je to handsfree sada k telefonu, která kupodivu dobře hraje.
starypuerh
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2012 09:39

Misoo9005 píše:Nemusim byt somelier aby som povedal, ze mi jedlo chuti. Rovnako nemusim mat dokonale usi, ktore idu od 5Hz do 100kHz aby som mal z hudby radost :-D

Ano, přesně tak. Ale pak právě platí, co si myslím já a co naznačuje dvorda . Každému vyhovuje něco jiného. To, že Lojza Konópek napíše, jak sluchátka ABX 123E jsou hrozný, i když stojí 800,-Kč a Péťa Petarda, že UBY 321D, jak jsou skvělý, ač stojí 500,-Kč, vůbec neznamená, že u mě to nebude úplně jinak.

No a když něco popisuji, pak to musím popsat pořádně, aby si případný zájemce mohl ověřit mnou uvedené závěry, potažmo vyvodil své. A přiznejme si, že část lidí jak si někde něco přečte, tak to automaticky vnímá, jakožto pravdu pravd. V časopise „Hifáč pro každého audiofíla" napsali, že televizor G750 je nejlepší na světě. Pak to převezme pár webů a „pravda“ se narodila, i když skutečná reálná a čistá je úplně někde jinde.

Vážení diskutující, výše uvedené jest všeobecný názor, nikoliv náhled na kohokoliv zde, nebo náhled, který by byl ovlivněn Sony MH1C. Neslyšel jsem je hrát, neznám je, takže nemohu prezentovat vlastní názory. Jen mě mrzí, když si lidé trhají vlasy a občanské průkazy kvůli naprostým hloupostem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 14. 12. 2012 10:02

Kúpil som skúsil som a požičal kamošovi, ten sa mi vyhýba a nechce mi ich vrátiť :D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 14. 12. 2012 11:57

Chudáčku...pošlu ti místo nich nějaký starý pecky, co válim v šuplíčku :mrgreen:
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stewie. 14. 12. 2012 14:54

Neví někdo jak fungují s Iphonem ? Myslim tím jestli funguje Volume + - a stredni tlaciko na play / pause, >>, <<

Díky :-)
stewie.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rado3105 15. 12. 2012 01:17

Viete poradit, kde sa daju este kupit za dobru cenu? vdaka
rado3105
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků