Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 12. 2012 11:44

jj, bo v softe vzdy hlasitost naplno
mozes hodit aj ake kable si vybral
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x.art 10. 12. 2012 12:30

jaj kabely.. jsem trubka že toto jsem ještě nevznesl...
vůbec netuším, pořídil bych asi první stíněnou dvoulinku na kterou narazím, ale to asi není správný způsob že?
K nejvzdálenějšímu reproduktoru bude kabel 9m, k tomu bližšímu 6m, od Controlleru. A z PC ke kontroleru 2m.
Otázke je jaké.. Jenže teď nevým ani typ koncovek který bude vhodný. Když ta karta ESI má toliko možností. A Controller má jen jednu možnost vstupní a výstupní. A ten reúproduktor má jen také jednu možnost, takže vlastně je to jasné. Teď jen jak pochytat signál ze zvukovky?
Kabely si zvládnu vyrobit sám, ale vhodný výběr dílů asi nee. Prosím měl by jsi nějaké ověřené doporučení?
x.art
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 12. 2012 19:31

kabel napr rg62
dlzku skus nejak skresat, je to hodne
typ koncovek taky ake mas vstupy a vystupy :-)
zvukovka > rca - rca > redukcia jack 3,5 stereo > kontroler > rca - jack 6,3 mono
cize 6x rca, 2x jack 6,3 mono
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x.art 11. 12. 2012 17:54

Tak ESi Juli objednána :)
řešení zatím předělám (asi pak založím extra vlákno na konkrétní situaci)
Kabely zkrátím na 3až4m (ale budu mít problémy, -časem založím vlákno).
Nicméně uvažuju že bych časem tu soustavu 2.0 vylepšil na 2.1 (ale až zase našetřím což bude za dlouho)
Mohu již teď zvolit vhodné prvky - třeba jiný controller? Ten jsem ještě neobjednal..
Za doporučení kabelů děkuji.
x.art
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 12. 2012 08:37

ta ESi Juli co sa tyka PCI kariet je dobra volba.Ak clovek vyslovene trva na PCI karte - ESi Juli je lepsia cesta ohladne "pc a kvalita posluchu"
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DEER82 21. 12. 2012 12:08



Nakonec jsem koupil ty Alesis M1 Active 520 USB. Hrají výborně, nemusím řešit tu zvukovku, jsem nadšený :D
DEER82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod icotech852 21. 12. 2012 18:51

musis ale mysliet na to,ze zvukovku cize dac mas v tych USB Alesis.Takze kvalita sustavy sa rozdelila
cena = dac+repro.O to lacnejsi mas dac a o to repro
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M1No 22. 12. 2012 22:29

ahojte hladam nejake aktivne repro do 200eur je to ku PC filmy + hudba
Dakujem za kazdu radu ;-]
M1No
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 12. 2012 01:03

velmi slabo hladas, hladaj silnejsie
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DEER82 23. 12. 2012 11:29

icotech852 píše:musis ale mysliet na to,ze zvukovku cize dac mas v tych USB Alesis.Takze kvalita sustavy sa rozdelila
cena = dac+repro.O to lacnejsi mas dac a o to repro


To je mi samozřejmě jasný a při rozhodování jsem to bral v potaz. Chtěl jsem prostě jen slušné reproduktory k PC a tohle all-in-one řešení mi bez výhrad vyhovuje.
DEER82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod icotech852 23. 12. 2012 22:42

je dobre ze si si toho vedomy a pokial ti to vyhovuje prajem prijemny posluch.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D-Fox 25. 12. 2012 15:03

Zdravim,

vlastnim zvukovou kartu MSI X-Fi Xtreme Audio. Chtel bych si k pc poridit nejake odpovidajici reproduktory.

Pouziti 90% hudba, 10% film (hudbu neposloucham nejak vyrazne nahlas...). Mistnost je velika cca 15-20m2, ale mym ucelem neni ji ozvucit celou...

Dodatecne se mi nechce nic dokupovat/rozsirovat (pokud by jste napr. doporucovali k bednam koupit subwoofer, tak ho radeji koupim rovnou). To same plati i o prislusenstvi (kabely, konektory, regulator hlasitosti).

Audio technice vubec nerozumim, tady na foru jsem si procet asi 10 temat, ale moc moudry z toho nejsem. Jedine co jsem pochytil je to, ze v teto cenove kategorii se hodne zminuji tyto modely:
Behringer b1030a
Alesis M1 Active 520
M-AUDIO BX5 D2
ESI nEar08

cana by se mela pohybovat kolem 5-6k... ale v pripade potreby jsem urcite ochoten si priplatit.

Dekuji za pripadne rady.
D-Fox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod icotech852 25. 12. 2012 15:16

ohladne tych 90% posluchu hudby - bude to len hrat na stole popri nejakej cinnosti alebo chces sustredeny posluch a vytrieskat maximum.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D-Fox 25. 12. 2012 15:43

Z velke casti budou hrat pri praci u pocitace, ale obcas urcite budu chtit jen v klidu poslouchat hudbu a pri tom nevykonavat zadnou, nebo popripade jen nejakou malo namahavou (cteni) cinnost. Casto si take poustim hudbu pred spanim...
D-Fox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod icotech852 25. 12. 2012 15:51

ohladne tych modelov o ktorych si sa zmienil je tu popisane dost v tomto vlakne,prelistuj trosku dozadu.
Ak sustredeny posluch,tak uz treba siahnut po DAC co je digitalno analogovy converter a investicia pojde trosku vyssie
Naposledy upravil icotech852 dne 25. 12. 2012 22:54, celkově upraveno 1
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků