TV, a HD 1080p i 720p MKV po domácí síti

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod koliar 30. 12. 2012 10:28

Tak ja za seba mozem povedat, ze na Lg 47lm660 pouzivam len dlna cez zyxel nsa 310 a uplne bez problemov mi cez ethernet prehra uplne celu moju zbierku mkv,3D SBS, ako aj video z 3 d kamery. Uplne bez kompromisov, sice jeden je a to ten ze cez dlna nevies prehodit zvukovu stopu a prehra tu ktora je prva vo videu. Ale u mna to nie je problem nakolko moje zdroje odkial mam mkv aj 3D su na 97% cz alebo sk dabing ako prva stopa. Ak by sa ale naslo predsa len video s prvou stopou eng tak mkv merge to za 10 minut zariadi... Podotykam, ze v spalni mam wdtvlive, ktory som mal pred tym v obyvacke napojeny cez plazmu, ktora je teraz v spalni. A deti maju asus oplay a komfort ovladania media playeru v tv mi nepride ako "horsi" oproti klasickym media playerom. Dokonca ovladanie je sviznejsie cez player v tv ako na wdtv live. Takze ak mas videa s cz stopou ako prvou tak bez najmensieho problemu cez dlna.
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2012 10:36

WD tv live je uz trochu dedusko. Dnesne mmc su vykonom aj schopnostami dalej. Konvertovat sa samozrejme da. Takym sposobom samozrejme prehras vsetko. Pointa je ale prave v tom vyhnut sa tomu. Po case to zacne byt velmi otravne. Takych filmov totiz zacne skor ci neskor pribudat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koliar 30. 12. 2012 11:00

Akych filmov bude pribudat? Bez cz dabingu? Ale tak to snad nie lol. Ako pisem, prehodit filmu zvukovu stopu musim asi u 3% filmov, co je zanedbatelne mnozstvo. Cez mkv merge je to u 15gb mkv cca 7-8 minut. Nic konvertovat nie je treba nakolko tato tv prehra mkv aj s datovym tokom 40mbps.
Naposledy upravil koliar dne 30. 12. 2012 11:07, celkově upraveno 1
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 30. 12. 2012 11:05

mám velkou "sbírku" filmů na několika HDD v PC. A to PC je na domácí síti spolu s dalšími 2 PC (používám kabel /ethernet/, nikoliv wifi) ...
Většina filmů jsou MKV (1080p a 720p) zpravidla se dvěma audio stopami a jednou či dvěma titulkovýma stopami. Rozhodně neplánuji, že bych nějak konvertoval stovky filmů. Někdy koukám na dabované filmy, ale nejraději v původním znění s titulky.
Možná by můj úmysl pokryl BD přehrávač od LG BD670 (ale ten už se neprodává http://www.czc.cz/lg-bd670/98144/produkt ) tak uvažuji nad LG BD620 nebo LG BD420. Ale tam si nejsem jistý s tou podporou titulkových stop u přehrávání MKV po síti.

-- 30. 12. 2012 11:07 --

koliar: když už jsme u práci s MKV soubory - potřeboval bych si vyrobit na flashku pár samplů pro otestování schopností daného zařízení.
Jakým sw mohu vyříznout z velkého mkv souboru několikaminutovou část tak aby tam zůstaly zachování všechny audio i titulkové stopy?
Děkuji
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koliar 30. 12. 2012 11:23

Tak s tymi samplami ti neporadim, nakolko som to este nerobil. Jedine co som s mkv robil bolo to spominane prehodenie zvukovej stopy v mkv merge. Ale aj to malokedy nakolko drtiva vacsina dnesnych mkv z cz "sceny" je uz ripnuta so zvukovou stopu ako prvou bud cz alebo sk.

Tu je podpora formatov u tejto TV.
http://www.tvfreak.cz/art_doc-7C993C64E ... E605F.html
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 30. 12. 2012 11:29

To vyriznuti muzes udelat treba HandBrakem.
Jenom si vyberes, ze chces treba kapitolu 1 az 2.
Titulky nemuzu vyzkouset, protoze tu nemam zadny s nimi.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2012 11:51

koliar píše:Akych filmov bude pribudat? Bez cz dabingu? Ale tak to snad nie lol.
Čo tu splietaš o dabingu? Pisal som o ňom niečo? Čoraz častejšie naraziš na filmy, ktore budeš z rôznych pričin musieť prerabať. Datovy tok je len jeden z mnohych faktov, ktore ovplyvňuju schopnosť tv prehrať subor. U MMC toto často rieši novy fw, u vyrobcov tv podpora v tomto smere uplne mizerna. Navyše nie v každej kombinacii zariadeni či SW to musi fungovať bezchybne a nie každemu musi vyhovovať konkretne riešenie: viewtopic.php?f=1703&t=1181276.

Po ďalšie, nie všetci vyrobcovia su na tom v tomto smere s DLNA rovnako. A obmedziť vyber tv na 1-2 značky len podľa toho že lepšie zvladaju DLNA ako konkurencia a nie podľa obrazu, to si snaď robiš srandu. :shock:
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koliar 30. 12. 2012 12:23

Ty tu taras o nejakych konvertovaniach a podobne. Ja som napisal, ze ta TV prehra vsetko co do nej pustam. A nielen ja, potvrdzuju to aj recenzie. Splietas tu len ty.
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2012 12:25

Konvertovanie v uvodzovkach (ano, použil som asi zly vyraz). Pisal si tu sam o uprave v mkv merge. Plus ďalšie možne problemy, viď odkaz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koliar 30. 12. 2012 12:36

Pisal som o zmene zvukovej stopy u 3 filmov zo 100. Ale kazdy si z toho vyberie to co mu vyhovuje. Ty si s z toho usudil, ze je tam problem, tak ti tvoj usudok neberiem. Primarna otazka bola od citatela, ktora TV v pohode prehra mkv,avi a pod.. Ja som mu dal priklad z mojej domacnosti. Nikoho som neobmedzoval na vyber 1-2 znacky ako sa mi to snazis vlozit do ust.
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2012 12:57

Nesnažim sa vkladať nič. To je fakt, ktory z toho logicky vyplyva. Pretože LG je na tom v tomto smere relativne veľmi dobre. Lenže nefunguje to všade rovnako. U ostatnych vyrobcov to take ružove nie je. A teda by musel vyberať na zaklade použiteľnosti DLNA a nie podľa najdôležitejšieho parametru u tv.

"Vkladanie do ust" by to bolo v pripade, keby to všade fungovalo rovnako.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koliar 30. 12. 2012 13:06

Ryan Giggs píše:
koliar píše: A obmedziť vyber tv na 1-2 značky len podľa toho že lepšie zvladaju DLNA ako konkurencia a nie podľa obrazu, to si snaď robiš srandu. :shock:


A toto je co? No nic, nema to vyznam dalej to tu s tebou miestnym "guru" rozoberat. Este raz. Kto si z mojho prispevku zobral to, ze uprednostnujem ficurky a pod pred kvalitou obrazu tak ho necham v tom. Pre tych, ktorym som s dlna aspon trochu pomohol som rad.
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2012 13:10

Ja nehodnotim tvoj vyber, podľa toho ako si to vyberal. To je vec tvoja. Ani nehodnotim kvalitu tvojho tv. Hovorim o niečom inom. O zuženenom vybere ak chce aspoň trochu funkčne DLNA. Nemôžem za to, že nedokažeš pochopiť pisany text. To bohužiaľ. prečitaj si to pre istotu viackrat. Možno ti zapne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koliar 30. 12. 2012 13:13

Samozrejme, prepac mi to... LOL. Mas dost sam zo sebou chlape... Sorry za OT ale toto sa fakt neda :-)
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 30. 12. 2012 13:14

merkury píše:A co přehrávání přes DLNA nainstaloval jsem serviio a jsem sním max spokojený na to základní přehrávaní stačí.

Mohu potvrdit. Vyzkoušel jsem hodně DLNA softů a tento pracoval hned na poprvé. Přehledný, lehce nastavitelný a free. Na Panasonic G30 max spokojenost. Poslední verze pracuje ještě líp.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků