Schiit Mjolnir

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 4. 1. 2013 17:41

Z jejich nabídky mě nic nelíbí až na tenhle zesilovač. Co na něj řikáte? Působí jako jeden z nejoblíbenějších v zahraničí a to i v porovnání v jakékoliv cenové relaci, kde spíš už záleží na preferencích. Cena velmi slušná $750.
Pro HE6, ale podle zkušeností nedostačujicí jinak by to mělo být pro ostatní sluchátka ok. Co mě vadí tak, že to je pro užší skupinu sluchátek které mají možnost vyměnit kabel za symetrický. Grado apod. by musela být rekablace což je na prd.

Obrázek
Obrázek

http://schiit.com/cart/index.php?main_p ... ucts_id=10
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 4. 1. 2013 21:21

Hezký je, je i hezky navržený, papírově má páry jako kůň.
Ale, jen tak letmo, koukám koneček symetrický neni, rekablem sluchátek na symetri si u tohoto kousku nepomůžeš.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 4. 1. 2013 22:38

Úplně nerozumim.. jako, že sem blbě nazval sl. výstup z toho zesilovače?
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 4. 1. 2013 23:08

Laik to nepozná, prostě architektura koncového stupně tohoto zesilovače, neodpovídá plně symetrickému diferenciálnímu zapojení. Na oko se tváří jako plně symetrický jen díky výstupním konektorům. Jenom kdyby to osadili klasickým Jackem, už by to nebylo tak nóbl.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 1. 2013 07:57

To mi je celkem jedno :-)) ale když se nevymění kabel jinak je tam člověk ani nezapojí, u sluchátek kde jde lehce vyměnit jako planary čert to vem, ale u sluchátek kde to nejde tak se musí rekablovat..a to si myslim, že je škoda..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 5. 1. 2013 08:57

A to sem chtěl říct, vše nasvědčuje tomu, že výměna kabelu, v tomto případě je zbytečná. Stačí si vyrobit redukci ze symetrického konektoru(ů) na standatní jack, případně dobastlit samici jacku přímo do skříně, místa je na čelním panelu po levé straně dost.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 1. 2013 11:11

Kdyby šla ta reducke tak to už bych nad tim dost přemýšlel, seš si tím jistý?
Třeba zdruhé ruky by se to mohlo dát sehnat za dobrou cenu myslim kolem deseti a to neni vůbec špatný na zkoušku k Audeze..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 5. 1. 2013 12:41

Dle mého názoru, je to zjevné. Na 95% je tomu tak.
Nic méně, sám bych byl rád, kdyby se vyjádřili i jíní. Nahodit udičku u sousedů taky není marné.
Mrkni se taky na Violectric HPA V181, zajímavý silák s ostřejším zvukem a možnosti výběru zapojení.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 1. 2013 13:17

Violectric alespoň v minulosti hodně popisovali jako tmavý to bych nechtěl. Jiný zesilovač nezvažuju, protože toho na výběr moc není co by mě oslovilo. Pro Audeze se mě líbí ještě Apex Peak/Volcano, HeadAmp GS-X mk2, ale to je všechno hrozně drahý. Ten Mjolnir cenově opravdu neni špatný to by se dalo.
U HE6 bych neřešil zesilovač a koupil bych rovnou koncovej Hypu.

Pak existuje ještě teoritická možnost elektrostatů HE60/HEV70, HE Audio Jade, pokud by to někdo prodával za rozumnou cenu, ale ta šance je velmi malá.

Časem bych rád sluchátka pak doplnil ještě o špunty z největší pravděpodobností Westone a ještě doplněk znovu nějaký asi Grado HP2/Alessandro po úpravě, ale to jen když budou peníze.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 1. 2013 13:50

boriscz: jak jsi z té mini mazanice ("fotky" vnitřku) přišel na to, ž to není symetrický?
hmpf: když už jsi zmínil GS-X, tak se na něj zkus zeptat na sousedním fóru. Možná se nad odpovědmi zasměješ... :-P
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 1. 2013 14:01

To já už sem se tam ptal (mam tam jinou přezdívku) na GS1, Dynahi a prej to je špatně udělaný a já nevim co ještě :-))
Ten novej GS-X mk2 má nové moduly a slušnej výkon. Ale stejně ta cena je taková jaká je tak mě to vůbec netrápí..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 5. 1. 2013 14:04

Má jen jednu komplementární dvojici výkonových tranzistorů na kanál. :hm
A má to být "Simple Crossfet", ale je postavený na hlavu, je to divné.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 1. 2013 17:58

hmpf: ...aha, tak to jsi byl ty!
No, ono je na tom nejhorší to, že mají pravdu. Z konstruktérského hlediska je to prasárna a to potvrzuje i to, že není snadné takový zesilovač postavit (kdyby byl navržený pořádně, tak to bude fungovat na poprvé a komukoliv - ne jen vyvoleným).

boriscz: a tu jednu dvojici vidíš kde? Na tom obrázku viz výše?
Já tam vidím jen 10 malých tranzistorů v TO-92, asi dva operáky (DC servo) a dál si díky kvalitě fotky netroufám střílet. Nebo máš k dispozici lepší foto? (a ideálně i druhou stranu, protože nikdo neví, jaká SMDčka jsou na druhé straně)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 5. 1. 2013 18:40

Zkrs ty díry koukají, na desce jsou vyznačený. Lepší obrázek viz odkaz z prvního příspěvku. Iluze o odvrácené straně si nedělám. Symetrické je to leda po ty OP.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 1. 2013 20:09

NJ, na té o trošku lepší fotce je opravdu s trochou fantazie vidět, že je to symetrika jak prase... :roll:
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků