Schiit Mjolnir

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod boriscz 9. 1. 2013 15:55

Hmpf jak mi bylo vyjasněno, Schiit Mjolnir je postaven na pro mne dávno zapomenuté topologii, je skutečně od vstupu po výstup plně symetrický.
=> je nutné překáblovat sluchátka k němu připojená nebo podle situace jen výměna konektoru za čtyřpólový.
Omlouvám se za vzniklé zmatky, toto se stává jednou, maximálně dvakrát za deset let.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 11. 1. 2013 21:30

Originally Posted by Jason Stoddard

Statement Amp

The Statement amp is much more mature, but we put its development on hold so it can be more closely aligned with the DAC. Also, transformer issues have slowed us down in iterating the design. Argh.

What I can tell you about the Statement amp is that it is more than a feature--packed Mjolnir. Think of a complete integrated amp, with special attention paid to the headphone output side, and yes, speaker binding posts. Same circlotron-style topology, but significantly different in execution for these power and current levels, and with a very different, relay-switched stepped attenuator volume control. Expect 50W into 8 ohms and multiple levels of gain, with the intention of serving everything from IEMs to loudspeakers. And yes, solid-state or hybrid will be available--but it'll be a one-time choice. There's no switching back and forth.


Odhadovaná cena ($1400 +-) a odhadované uvedení (léto).
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 19. 1. 2013 20:44

Cca za měsíc budu mít možnost slyšet tohle tak sem na to zvědavej. Jeví se to podle výrobce jako momentálně druhý nejlepší převodník v jejich nabídce a stejně tak sluchátkáč. A to vše v jedné krabici.
http://audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/Re ... RE10EN.htm
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 20. 3. 2013 16:09

Hodně chvály na Mjolnir v recenzi od Paculy:
http://www.highfidelity.pl/@main-349&lang=en
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 30. 3. 2013 18:01

Dva docela zajímavý DACy v kategoii do 50tisíc Metrum Hex výborně hodnocený cena 2450 euro a novinka B.M.C. PureDAC s docela pěknou cenovkou $1600! Pomatuju na koutek B.M.C. z loňské Pražské výstavy a moc se mi tam líbilo taskže tento převodník by mohl být velmi velmi dobrý.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 23. 6. 2013 12:11

Tadz je ta budoucí novinka od Schiitu:
http://www.head-fi.org/t/667711/new-sch ... -yggdrasil
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 6. 12. 2013 14:48

Zdravím.
Máte někdo Schiit Mjolnir? A pokud ano, byl by možnost si ho poslechnout s nějakým slušným zdrojem zvuku (SACD nebo tak)?
Mám Audeze LCD2 a k nim ALO Audio The PanAm, připojený přes WASAPI USB k noťasu s Foobarem2000. Hraje to výborně, ale chtěl bych si vyzkoušet něco na vyšší úrovni a hlavně symetriku a SACD, jestli v tom bude rozdíl. Mám zatím jedno SACD (Mou Vlast), ale nemám ho kde přehrát. Časem totiž uvažuji právě o kombinaci (nejspíš) Mjolniru s nějakým SACD a kloudným propojením přes symetriku.
Mám ke sluchátkům kabel ALO Audio GreenLine, který má symetrický mini XLR a na tom GreenLine redukcí na 1/4 jack. Tak že bych potřeboval buď redukci na symetriku, nebo pokud někdo máte rovnou symetrický kabel k Audeze.
Pokud by se někdo našel, jsem ochoten dorazit skoro kamkoliv.
Předem díky za odpověďi.
Pokud by se našlo nějaká dobrá duše, ozvěte se prosím buď přímo odpovědí, nebo soukromou zprávou.
Dík.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 12. 12. 2013 09:46

Je to takhle blbý říct, ale podle všeho to je jeden z mála zesilovačů který LCD2 má slušně rozjasnit rozehrát a v této cenové kategorii i téměř jednou tak víc zdá se to být jediná rozumná volba pro tyto sluchátka, evidentně byl k nim poslechově navržen. Pokud se ti zvuk LCD2 líbí, já bych neváhal ani naslepo kdybych nezvažoval nový sluchátka.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 14. 12. 2013 12:45

Mě se Mjolnir líbí právě z toho důvodu, že po tom, co přestaly prodávat Headroom BUDA, to vypadá na jediný balancovaný zesík k Audeze na trhu. Ještě vypadají dobře i ty nové od Sennheiseru. Podle parametrů by měly taky být schopný Audeze utáhnout, ale ty jsou cenově ještě výše.
Po pravdě, ALO Audio PanAm, který mám, byl taky navržený právě pro potřeby planárních Audeze. Audeze samo se tím na svých stránkách chlubí a nabízí PanAm přímo jako příslušenství, nebo rovnou v setu s LCD2, jak jsem to kupoval já. Podle recenzí je PanAm + Audeze jedna z nejlepších kombinací sluchátka - zesík a hraje to fakt výborně.
Jde mi o to, jestli je rozdíl mezi normálním a balancovaným připojením takový, aby se vyplatilo investovat do Mjolniru. PanAm připojím k SACD analogově taky, tak že by fungoval normálně. Jen není balancovaný.
Proto bych to chtěl někde porovnat, jestli vůbec poznám rozdíl.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 14. 12. 2013 13:41

Vojta JJ, pro začátek si pořiť DISPRE II JFET, semotamózně se v bazaru objeví.
Pak dáš ALO Audio PanAm tam kde po právu patří, na zběrný dvůr.
K Mjolniru, ne všechno ballanced můsí být hned extra, propó je ti jasné v čem je kouzlo vyvážené konstrukce ? A víš, že Mjolnir tímhle kouzlem nevládne ?
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 16. 12. 2013 15:53

Docela by mě zajímalo, kdo a kolikrát tady kombinaci PanAm a LCD2 slyšel. Podle spousty recenzí to je jeden z mála zesíků, který si s Audeze opravdu rozumí a v tom překonává i několikanásobně dražší ´kousky. Kupodivu, po zapojení s většinou jiných srovnatelných sluchátek (HD800, HiFiman, T1) a pod. je to o dost slabší. Ale, jak jsem napsal před tím, PanAm byl pro Audeze přímo navrhovaný. Samozřejmě, že na kvalitní balancovaný zesíky nemá, ale ve své cenové kategorii +- 500$ moc konkurenci mít nebude (a s Audeze asi vůbec). A navíc je to i DAC.
Jinak, co se týká balancovaného zesíku, je to zatím budoucnost, protože by to znamenalo pořídit i lepší zdroj zvuku (nejspíš SACD) a balancovaný kabel, tak že dost velké výdaje. Právě proto se ptám, jestli by mi někdo neumožnil poslech LCD2 na balancovaným zesíku s nějakým kvalitnějším zdrojem, abych mohl porovnat a zjistit, jestli moje uši poznají rozdíl. Ovšem, potřeboval bych půjčit i kabel.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 12. 2013 16:33

boriscz píše:Vojta JJ, pro začátek si pořiť DISPRE II JFET, semotamózně se v bazaru objeví.
Pak dáš ALO Audio PanAm tam kde po právu patří, na zběrný dvůr.
K Mjolniru, ne všechno ballanced můsí být hned extra, propó je ti jasné v čem je kouzlo vyvážené konstrukce ? A víš, že Mjolnir tímhle kouzlem nevládne ?


Nacionalista, elitář, nebo jsi Mjolnir a Alo Audio PanAm doopravdy slyšel? Pokud je třetí možnost správně, tak bych prosil rozvést, aby tvůj předchozí příspěvek šlo brát vážně a ne jen jako plácnutí do vody... Předem díky, zajímá mě to.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 16. 12. 2013 17:13

Nacionalista, nee. Elitář, to nee. :D

Situaci kolem Mjolnir sem dolouze probíral, posléze slyšel, krom teoreticky možného dodaného výkonu, nic neobvyklého neumí.
Budu tvrdší a už se k tomuto tématu dál vyjadřovat nebudu, je to pěkná sračka.
PanAm, není jediný důvod proč by měl Audeze nějak lépe doplnit, krom hřejivého pocitu svitu lampy, jinak škoda slov.

Pokud by Vás nějak má krytická slova nějak urážela, tak je zkuste přehlédnout. Bohužel v těchto případech nemohu zdílet nadšené reakce anglickojazyčných diskuzních fór, recenzentů.

Přeberte si to jak chcete.

Pro doplnění:
Audeze LCD2 k mé radosti vlastním.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 16. 12. 2013 21:02

Aha, tak že to je tvůj osobní názor na dané výrobky? A neříká se náhodou, že každý má uši jiné a každému sedí něco jiného? Proč mám dát na Tvůj názor, když dvacet jiných lidí tvrdí něco jiného?
Ne, netvrdím, že PanAm je špička. Vím, že není. Ale je charakterem zvuku a výkonem vyladěný tak, aby Audeze vhodně doplňoval. Nemluvím teď o celkové kvalitě zvuku. Je mi jasné, že je spousta mnohem lepších zesíků, ale proč teda dost lidí dává PanAm přednost před jinými, mnohem dražšími kousky? Audeze jsou všeobecně známá tím, že jsou dost vybíravá v tom, k čemu se připojí a PanAm s nimi prostě funguje. Samozřejmě je myšlen hlavně jako zesilovač a DAC k PC, ale proč by měl být kvůli tomu špatný? Je malý, relativně levný a pokud ho nakrmíte solidní nahrávkou, dokáže s LCD2 divy.
Jo, a zajímalo by mě, jestli si PanAm s Audeze někdy slyšel. Ale pozor, pokud za sebou PanAm nemá pár desítek hodin provozu, nejsou lampy rozehrané a zvuk je horší, než u zahořeného kousku. Já byl taky na začátku trochu rozčarován, ale teď už nemohu říct slovo. Dal jsem tam i lepší lampy (Siemens 6AK5W namísto čínských 6J) a je to ještě lepší.

-- 16. 12. 2013 21:08 --

Recenze na PanAm na Headphonii:
http://www.headfonia.com/portable-deskt ... the-panam/
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 16. 12. 2013 22:00

Podivej, nenapsal sem tak kontraverzní názor jen tak z bůhdarma, aby se slušná řádka lidiček bavila u monitorů. Vycházím ze své poslechové zkušenosti, je to jen a jen můj názor, který má sloužit právě nově příchozím, kteří ji nemají. Mohou k mému názoru přihlédnout nebo také nemusí, nikoho nepřesvědčujů ani nenutim. Co bych chtěl, aby přinejmenším zpozorněli a sami uvážili zda pětiset dolarová investice tímto směrem, je nejlepší co muhou udělat.

Píšeš, že Audeze jsou všeobecně známá tím, že jsou vybírává. Tak to je blábol, který si někdo vymyslel a další se chytili, čimž se kolem Audeze vytvořila jakási zvláštní atmosféra vyjímečnosti.
Takže, opak je pravdou. Nepotřebují nijak zvlášť výkoný zdroj, žádné kudrlinky a zkresleníčko, aby hrály jak mají a hralý pro ně konstruktéry vtisknutým charakterem.

Ouška máme každý jiný:
LCD2, samotný guru českého sluchátkového světa se na jejich adresu ne jednou vyjádřil nelichotivě a ve své podstatě mu rozumim a má pravdu.
Ale pro mne budou stejně dál rozkošné, silně odvazující, zasluhující jiné garde než ALO PanAm.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků