Jakou inteligentní nabíječku pro baterie AAA a AA

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Fodi 10. 1. 2013 19:13

šeďour píše:Na zjištění skutečné kapacity potřebuješ trochu složitější přístroj, než je tahle hračka.
Ale o kvalitě článků ti to stejně moc neřekne.Na to potřebuješ znát jejich vnitřní odpor.

Jestli to bylo na me, tak netvrdim, ze je to nejake laboratorni mereni.
Ale pokud budu trvale porovnavat vsechny clanky, co mam doma (cca 40 ks a 5 typu), tak je pro pro moji praktickou potrebu dostatecne.
Vybijeni proudem 350 mA a v zavislosti na case do poklesu na (tusim) 0,9V ta nabijecka spoocita mAh. Pro me naprosto vyhovujici.
Vybijet muzu ruznym proudem od 100mA do 500mA.
Nejsem modelar, takze vybijeni treba 5000mA me nezajima.
Fodi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 10. 1. 2013 23:46

xmarek píše:Jenom tady přihodím jednu věc ať si může udělat zájemce o IPC-1 nějakou představu o kvalitě:
"To je zajímavé, dík za info. IPC-1 mám, je super, ale potřebuju ještě jednu.
U IPC-1 mi asi po dvou letech přestalo jít prostřední tlačítko "Display" a dost mě to štvalo. Pod tlačítkem je plíšek ve tvaru trojúhelníku s "packou" na každém vrcholu. Plíšek je vyboulený, tím zajišťuje vrácení tlačítka po stisknutí. Jedna z těch "pacek" se časem ulomila, takže jsem oprášil letitou trafopájku, trochu cínu nabral ze starého rádia, kalafunu jsem kupodivu měl a poměrně hrozně jsem to tam "napatlal". Dost piplačka to byla, navíc nejsem manuálně zručný. Zatím to cca 2 měsíce funguje v pohodě. Provedení spínacího tlačítka mi přišlo poněkud "fórové". Nabíječka je to jinak super a má přehledné ovládání."


Z recenzí mi to taky připadá jako čínskej šmejd. I když asi inteligentní je. Takže začínám uvažovat o jiné. Buď tu co jsi doporučil
MH-C9000 nebo BC-0907 (dost levná) a možná by také stačila. ¨Každopádně, zase nevím co.
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod M2M 11. 1. 2013 10:26

Tak zřejmě rozhodnuto
Nabíječka NiMH Maha Energy MH-C9000 (bez baterií)
+
Sanyo Akumulátor eneloop AA R06, bulk, 10ks
Sanyo Akumulátor eneloop AAA R03, bulk, 10ks

Akorát ty AAA mají kapacitu 800mAh

není to málo?
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 11. 1. 2013 10:36

Tu BC-0907 bych osobně nebral. Jako jedinou devízu bych bral, že umí baterie rychle nabít. Co se týče MH-C9000 tak někde můžeš zaznamenat, že se ovládá těškopáně. Upřímně to je do nebe volající hloupost. Strčím baterii, vyberu režim a nastavím např. vybíjecí a nabíjecí proud, toť vše. Otázka několika vterřin. Co na ní osobně oceňuji já, že mi ukazuje (i během nabíjení) jaké mají kapacity baterie vložené v nabíječce. Tak velice rychle zjistím jak na tom baterie je (oproti té deklarované). A např. baterie co jsem si koupil na hobbyking-u jsem nabíjel tou GP a jak jsem ji strčil do MH-C9000 tak ani jedna neměla deklarovanou kapacitu. Tak jsem dal režim, který je zformuje a baterie až poté byla na tom co bylo deklarovano. Tím chci říct jediné, že i nabíječky jako GP stojí za houby. Ta nabíječka stála cca litr a teď mi leží bez užitku doma. :-l
IPC-1 je dobrá nabíječka, ale po přečtení různých názoru jsem se nakonec rozhodl pro jinou.

"Akorát ty AAA mají kapacitu 800mAh": Je třeba si uvědomit, že se jedná o AAA a tam bych nějaký extra výkon neočekával. Mám doba dost silné baterie (už nevím přesně výrobce) a upřímně ať je nabíjím jak nabíjím tak toho deklarovaného výkonu nedosáhnu (a rozhodně to není nabíječkou). Takže IMHO někteří výrobci baterii asi trošku kecaj.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 11. 1. 2013 11:21

xmarek píše:Co na ní osobně oceňuji já, že mi ukazuje (i během nabíjení) jaké mají kapacity baterie vložené v nabíječce. Tak velice rychle zjistím jak na tom baterie je (oproti té deklarované).
Zjistíš kulový. A to, že ukazuje kapacitu při nabíjení jsi jen opsal z reklamního letáku, nebo tomu opravdu i věříš? :oops:

Jinak ta MH-C9000 není k akumulátorům moc šetrná pokud opravdu platí:
LEDshop píše:Při nabíjení nových akumulátorů Powerex 2700, Imedion a Eneloop v nabíječce Maha jsme podobný problém nezaznamenali ani při nabíjecím proudu 2 A, kdy se teplota udržela na nízké hodnotě a nepřekročila 45°C.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 11. 1. 2013 11:36

@Hergarok: Jaký leták? Já tu nabíječku mám doma. ;-)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 11. 1. 2013 11:54

Spíše tam píšou, v jiných nabíječkách se baterie zahřívají více.

Hergarok píše:Jinak ta MH-C9000 není k akumulátorům moc šetrná pokud opravdu platí:
LEDshop píše:Při nabíjení nových akumulátorů Powerex 2700, Imedion a Eneloop v nabíječce Maha jsme podobný problém nezaznamenali ani při nabíjecím proudu 2 A, kdy se teplota udržela na nízké hodnotě a nepřekročila 45°C.
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod Hergarok 11. 1. 2013 12:54

xmarek: o tom nepochybuju, ale ty nesmysly jsou jak z reklamního letáku. ;-)
M2M: ano, to je pravda, snad všechny "nabíječky" GP jsou zaručeně horší. Nic to ale nemění na tom, že je to docela dost.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 11. 1. 2013 13:34

Při nabíjení se kapacitu článku nedozvíš, jen množství vložené energie.
Dva ampéry nabíjecího proudu jsou reálný jenom, pokud nabíječka články ofukuje vestavěným větrákem.Vnější teplota článku 45st. znamená, že uvnitř je zhruba dvojnásobek...
...to na životnosti článkům nepřidá.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 11. 1. 2013 13:43

@šeďour: Netuším jak to ta nabíječka dělá, ale skutečně zobrazuje jak nabíjecí proud tak i proud na tom daném článku (a to i během nabíjení). Do jaké míry je ta informace pravdivá netuším.
@Hergarok: Jaké nesmysly? To co je uvedené na těch stránkách jsou věci, které z velkou pravděpodobností opsali z manuálu nebo ze stránek výrobce. Každý výrobce to dělá, že se chvástá i pomalu tím co není pravda.
To co jsem tady uvedl já vyplývá ze zkušenosti s tou danou nabíječkou. Podotýkám, že nejsem odborník na nabíjení.
Osobně si myslím, že se jedná o velmi dobrou nabíječku v dané cenové kategorii. Pochopitelně vím, že jsou nabíječky, které toho umí podstatě víc, ale taky stojí x-krát víc.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 11. 1. 2013 14:31

Nesmysl je to viz šeďour. Prostě kapacitu při nabíjení jen střílí od oka...
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 11. 1. 2013 14:37

Behem nabijeni muze nabijecka pouze prepocitavat vlozenou energii.
Takze zpocatku bude kapacita treba jen 100mAh, pozdeji 1350mAh a ke konci treba tech 2058mAh.
Ale ze tam vlozila tolik a tolik energie neznamena, ze ten clanek takovou kapacitu skutecne ma. To se zjisti prave pri vybijeni (priblizne).
Pokud to chci pro konkretni aplikaci, tak je potreba vybijet podobnym proudem, jako to bude delat spotrebic.
Testovat clanek vybijenim 100mA, pokud realny odber bude 500mA nema smysl. Opacne to tak neprukazne nebude.
Ja stale volim IPC-1.
Naposledy upravil Fodi dne 11. 1. 2013 20:36, celkově upraveno 1
Fodi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 11. 1. 2013 16:20

IPC-1 je myslím dobrá volba.

800mAh u mikrotužkových akumulátorů (AAA) je hodnota s nejlepším poměrem kapacity a vnitřního odporu článků.Hlavně se jedná o hybridní akumulátory s potlačeným samovybíjením.
Jsou i z hlediska životnosti a dlouhodobého zachování kapacity lepší, než běžné Ni-MH, ač s vyšší kapacitou (až 1100mAh).
Totéž platí u tužkových aku (AA), jen poměr kapacit je jiný.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M2M 11. 1. 2013 20:18

Pánové tak protože baterie potřebuji dobíjet do dálk.ovládání, myši, strojku, hraček, hodin, budíku, tak si myslím že mi bude stačit toto:

http://shop.softcom.cz/eshop/nabijecka- ... 28429.html

Je to sice verze L, která nabíjí menším proudem ale co, baterie se budou nabíjet o něco déle, nebudou se přehřívat atd.

Jsou u toho i super baterie, dokoupím k tomu ještě nějaké eneloopy a bude to stačit.
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod Fodi 11. 1. 2013 20:34

Abych pravdu rekl, do zarizeni, ktera tu uvadis jsou vhodnejsi alkalicke primarni clanky. Teda krome vetsiny hracek.
Eneloopy maji sice nizke samovybijeni, ale pokud v hodinach a pod zarizenich menis baterie cca 1x rocne, tak mi prijdou zbytecne/drahe.
Ja jsem prekvapive velmi spokojen s AA i AAA primarnima alk. clankama z Ikea (zlute). 10 ks tusim 43 Kc.
A i AKU z Ikea (leskle zelene) jsou dobre, jen se prodavaji v sade 4x AA + 4x AAA a to mi nevyhovuje.
Fodi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků