Orthodynamická sluchátka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod skripmi 11. 1. 2013 15:08

Osobně mi při domácím "pohodovém" poslechu větší hmotnost nevadí, dokonce mi HE-400 nepřijdou ani nějak zvlášť nepohodlná. Hlavní je pro mě zvuk a ten mají perfektní.
Docela by mě zajímalo jak se bude lišit jejich projev s různými zesilovači.
PC - HRT MSII - BV Audio - Hifiman HE-400 - Colorfly C3 - Fiio E07K - Etymotic HF5
skripmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hergarok 11. 1. 2013 15:26

Velká hmotnost opravdu ničemu nevadí, moje DIY elektrostaty váží obdobně a ani 12 hodin není problém (přičemž mnohem lehčí AKG K270 mi vadí cca po 5 hodinách). Ovšem provedení mostu HE-400 se mi nezdá zrovna pohodlné (srovnejte si to například s mostem u SR-009, které váží obdobně).
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 11. 1. 2013 18:24

Naopak hlavový most celou situaci kolem váhy sluchátek zachraňuje. K vrcholu hlavy rozšiřující se protáhlé oválné kožené obšití příjemně změkčené výplní, opisující anatomii hlavy, výborně rozkládá hmotnost sluchátek, to bych jako problém neviděl. Rozhodně hůře je na tom krční svalstvo.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majo00 11. 1. 2013 21:53

No pre mna to problem je, ked si s nimi nemozem ani lahnut, lebo tych pol kila mi pada z hlavy dolu.
majo00
Junior

Odeslat příspěvekod Misoo9005 12. 1. 2013 12:27

Zvazujem change z HD800 na Audeze LCD2 v.2 (LCD3 su brutalne drahe :oboze ) ale strasne sa bojim, ze budu nepohodlne. Na druhu stranu, dost ludi tvrdi, ze sa im zdaju K701 strasne nepohodlne a u mna pohoda....

Dalsia vec, snad v kazdej recenzii pisu, ze Audeze na tom nie su bohvie ako s vyskami. Nemaju mat orthodynamicke sluchatka prave v tomto vyhodu? HD800 su vo vyskach uplne killer sluchatka ale basy, tam sa mi to nezda. Na zostave kde K701 basuju ozivot chyba HD800 taky ten smrnc...

Absolutne tomu nerozumiem, podla charakteristiky maju senny oproti akg viac zvyrazneny bas :hm
charky.JPG
charky.JPG (39.67 ) Zobrazeno 3442 krát
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 12. 1. 2013 12:48

Ortodynamicke vo vseobecnosti maju urcitu konstrukcnu nevyhodu v oblasti vysok. Pred (aj za) plochou membranou sa totiz nachadza pevny magnet s otvormi, ktorymi sa zvuk dostava smerom do ucha. Je to akokeby nejaky druh mriezky z pevneho magnetu. Vysky su najsmerovejsie a basy su namenej smerove, takze urcity objem vysok sa "dopadom" na mriezku straca. Nestudoval som to hlboko, mozu byt rozne riesenia na kompenzaciu tejto vlastnosti.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 12. 1. 2013 13:19

Osobně mi nepřipadá moc dobrý nápad jít z K701 nebo HD800 k Audeze (tedy za předpokladu, že nechceš nějakou radikální změnu). První dvoje jmenované jsou spíš světlejší, ty poslední naopak. Nehledě na to, že LCD nejsou stále tak nějak dořešené (žeby záměr?).
S pohodlím u K701 velkou roli hraje velikost hlavy uživatele a taky to, že starší K701 měli měkčí most.

Že by K701 basovaly víc než HD800 čtu prvně, možná je to tím, že máš nějakou hodně starou verzi.
Podle grafu to nemůžeš brát doslovně, protože jednak u K701 je rozdíl ve zvuku mezi novými a těmi prvními a za druhé mají K701 větší zkreslení na basech, což vyvolává dojem většího množství basů (toto dobře funguje u obou otevřených Shure).

Co psal bogino mi nepřipadá jako úplně přesné: elektrostaty mají taky z obou stran membrány docela uzavřenou plochu. V případě mých elektrostatů je stator děrovaný jenom z 27% a deficit výšek nepozoruji.
Myslím, že Hifiman mají výšek dost. O těch jsi neuvažoval?
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pugy3 12. 1. 2013 14:51

Osobne si myslim, ze kupou ORTHO. sluchadiel dastanes trosku ine podanie charakteru zvuku nakolko tieto sluchadla maju menice s plochou membranou podobne ako elektrostaty. A plocha mambrana ma podla mna inu vyzarovaciu charakteristiku s mensim skreslenim ako dyn. menice . Mozno sa mylim ale moje TDS-13 ponukaju krasne zivy a verny prednes. Zive nastroje zneju skotocne ako by som ich pocul nazivo.
Už ma to na tomto svete začína prestávať.
pugy3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 12. 1. 2013 15:17

Na str. 3 clanku http://www.innerfidelity.com/content/ho ... ork-page-3 sa nachadza nieco o vyskach modelov HiFiMan vs LCD2, kde sa pise aj o urcitej recesii vysok LCD2 oproti HiFiMan-om.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Misoo9005 12. 1. 2013 15:27

Sluchatkam od HiFiMAN sa samozrejme nebranim, nemam vyhradenu ziadnu znacku ;-) Len by to chcelo nejake pocut, trebars na sluchatkovom zraze :-D Pravdepodobne budu aj pohodlnejsie (sudim podla vzhladu), otazkou je na ktory model sa zamerat.

U Audeze sa mi nepaci to, ze si dnes kupim LCD3 za 2000 dolarov, ktore nie su dokonale a za pol roka vydaju novu reviziu, ktora bude trebars podstatne odlisna (pravdepodobne lepsia).
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 12. 1. 2013 16:17

Misoo pohodlí bych se vůbec nebál, ta použítá kůže je bezvadná, náušníky už mají i větší objem a věřím, že ta nová verze už nemá ani takový stisk. I tak se časem trošku roztáhnou. Revize mi taky vaděj to se podle mě nedělá, ale konkrétně ty mé by mohl být jednou sběratelský kousek :-))
Co se týče zvuku tak to ti bohužel neporadím, pravdou, ale je, že mají méně výšek. Dohání to, ale takovou živostí a černotou na pozadí což mnoho sluchátek nemá. Jde to kompenzovat světlejšim zesilovačem a jistě i malinko stříbrnym kabelem. Nevim jestli si četl ten žebříček 50 sluchátek, ten člověk tam seriozně popisuje jejich charakter.
Hifimany podle popisu mají výšky parádní, HE500 by měli být v pohodě i s klasickýmy zesilovači a ta cena neni vůbec špatná ani u nás.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 12. 1. 2013 16:25

hmpf: trochu jsi zapomněl na velký tlak na vrchol hlavy!!! Boční přítlak není nikdy problém (mimo supraaurální sluchátka).
Misoo9005: a co třeba elektrostatika? Slyšel jsi někdy SR-007? Ty jsou dotažené víceméně do "dokonalosti" a bazarové by šli pořídit za obdobnou sumu jako orthodynamické modely.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Misoo9005 12. 1. 2013 16:35

Nepocul, ale predpokladam, ze cena bazarovych nejde dolu pod 30tis Kč. :-| Dalsi problem je zosilovac. Tam by sa teoreticky dalo ist cestou DIY a nieco postavit....

Ale verim, ze je to bomba O:-)

hpmf: Ten rebricek som studoval ale popisuje tam prvu reviziu. Podla ohlasov ludi je dvojka lepsia hlavne vo vyskach :-)
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 12. 1. 2013 17:02

Vyšší váha půl kila, nápor na krční svalstvo, velký tlak na vrchol hlavy uff :-)) z mé zkušenosti je cítit opravdu jen boční přítlak.
...daleko horší je pokud člověk sedí denně shrbenej a málo kdo vůbec ví jaké by mělo být základní postavení těla tak si to ani neuvědomují.

Omegy2 za dobrou cenu to by musel prodávat někdo vyloženě u nás. Nebo mít velkou kejdu na ebay a podobně, i z druhé ruky se prodávají v zahraničí o dost dráž. A co se týče zesilovače nevim nevim, diy zesilovače od Cavali nemyslim si, že Exstata je uřídí, možná tak až srm 717/727 nebo diy KGSSHV. To už je o penězích v mých očích..Takové HE Audio Jade s Exstatou by mohla být, ale vynikajicí sestava, Jade se dají sehnat už jen zdvojky a Exstata vychází na cca $500 dvě varianty SS nebo hybrid.
Naposledy upravil hmpf dne 12. 1. 2013 17:17, celkově upraveno 1
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 12. 1. 2013 17:15

Velká tíha na vrchol hlavy je asi jen můj problém, mě vadí i 250g sluchátka (když tlačí na poměrně malé místo - např AKG K270).
Cca před rokem byly na německém eBayi SR-007 v přepočtu za cca 10000.- :love:
Zesilovač podle mě nemá smysl moc hrotit, ty tovární jsou předražené a nic moc kvalitní (alespoň SRM-006t mi nepřijde moc super když ho přehraje i můj bastl) a DIY jsou kompromis kromě klonu SRM-T2. :twisted:
Kompromis je zejména eXsTaTa, protože má strašně malý klidový proud (což je průšvih když je to ve třídě A) a z mého pohledu i velké zkreslení (jednotky procent).
S tím rozpočtem na eXsTaTa jsi se sekl, ne? Ten svůj jsem dal dohromady komplet za 3000.-

A vůbec, nikdo tu není milionář, takže je stejně nejlepší udělat si celou sestavu na koleně, nebo se na elektrostatiku vyprdnout. :nenapadne
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků