Hudební mobil?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JanF3 24. 1. 2013 22:26

Hlavně u mobilu pozor na ruchy, predevším u citlivých sluchátek. S Westony je na N8 slyšet jak pracuje displej. Jakmile ho aktivuji, slyším zřetelné a nepříjemné lupání. S HD 239 žádné.
Stolní:
PC|Pro-Ject DS2 (CDT, DAC, Head-Pre-Mono Amp, Power Box Amp-Sources)|Viablue
Přenosná:
Cowon PD|X7|iPhone 12
Repro:
Speaker Box 15 DS2
Sluchátka:
K701|ATH-AD1000|ATH-E40|DT 1990 PRO|RS2e|SR80e|SR125e|HD 25|HD 239|HD 600|MOMENTUM 3 W.|PX 95|UM3XRC
JanF3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 21. 3. 2013 15:10

Tak taky sháním hudební mobil.

Měl jsem Nokii 5310. Nosil jsem jí na krku na sluchátkách. Lehoučká. Přišel jsem o ní
Nokia 5610 měla posuvník na hudbu/rádio. 2,5mm jack :-|
Nokia 5800. Výborná na hudbu přes stereo repráčky. Fakt hlasitý :love:
Všechny tyhle jsem používal s dálkovým ovladačem AD-54 :love: Fungoval jak na Symbianu, tak na Series 40
Nokia 6234. Hlasitý stereorepráky. Ale stará.

1) Dá se použít dálkový ovladač AD-54 s Windows Phone 8? S androidem to nejde. Hrají mono >:-( Něco jsem četl, že s Lumií 800 nefunguje ovladač jak má. Takže sehnat nějakou Nokii se Serii 40? Dělá se vůbec nějaký dálkový ovladač na kabelu k WinPhonu 7.8 nebo 8 a nebo k Androidu?

2) Jaký mobil s hlasitým repráčkem jako náhradu za N5800? Používám v práci, ale nemůžu mít sluchátka. Mám HTC Evo3D a to je utrpení a Nokii 700 a ta už díky svým rozměrům nemůže mít dobrý reprák.
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dawe9669 18. 4. 2013 23:50

Zdarec, zkušenosti s galaxy Note či Note II máte někdo v porovnání s SIII, případně obecně?
Dawe9669
Junior

Odeslat příspěvekod Saske 22. 7. 2013 09:41

Nevíte, jak je na tom Samsung gt-i9505 galaxy S4? Moc informací se mi o něm nepodařilo najít :/
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 31. 7. 2013 20:51

z osobní zkušenosti hrajou Note(II) i S3 dost zle..při porovnání např. s iPhonem se nechytaj ani omylem..galaxy S4 bych měl mít možnost slyšet v nejbližší době,tak dam vědět ;)
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saske 3. 8. 2013 16:48

I9500 - uses wolfson dac audio chip.
I9505 - uses qualcomm dac audio chip.

Je mi jasný, že wolfson bude na tom asi lépe, ale o tom qualcommu nic moc nevím, zajímá mě, jak z toho vymáčknout co nejvíce co se týká kvality, něco, jako se dalo udělat u S1 nějakými app. Případně přenosný AMP, který by se k tomu hodil.
Nějaký rady? :-)

Asi jsem měl vyčkat na Note III :-l
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 8. 2013 16:59

A čo tak miesto prenosneho ampu rovno nejaky prenosny dac? A nemusi ťa trapiť aky ma telefon čip.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas999 4. 8. 2013 15:05

Ja som mal možnosť vyskúšať ten s qualcomm čipom a to bol teda obyčajný priemer. Ten s wolfsonom sa predáva myslím len v USA.
Tomas999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saske 4. 8. 2013 23:18

Nedovedu si představit, že tahám ještě něco v kapse s tíhle, to raději pořídím třeba Headstage Arrow 4T. Mám to na filmy a seriály, proto řeším jen ten mobil a žádný jiný zařízení. Je mi jasný, že špička ledovce to nebude, primárně jsem to nekoupil, jako hudební mobil.
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 8. 2013 06:48

Headamp si ochotny so sebou tahat, ale dac nie? Tomu akosi nerozumiem. :hm
Pokial to chces na filmy, tak naco riesis ako to hra? Ved to je celkom jedno. Na toto pouzitie bude ta kvalita uplne dostacujuca.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saske 7. 8. 2013 13:57

Co konkrétně je na mysli tím DAC? Ať se na to tedy podívám :hm
Dostatečná kvalita není, jinak bych to neřešil přeci, to dá rozum :-)
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 7. 8. 2013 14:06

Saske píše:Co konkrétně je na mysli tím DAC? Ať se na to tedy podívám :hm


Třeba Fiio E17, Leckerton, Pico, atd. Prostě zesilovač co má v sobě i USB dac. To jen propojíš se Samsungem a frčíš si v pohodě.


Saske píše:I9500 - uses wolfson dac audio chip.
I9505 - uses qualcomm dac audio chip.

Je mi jasný, že wolfson bude na tom asi lépe, ale o tom qualcommu nic moc nevím, zajímá mě, jak z toho vymáčknout co nejvíce co se týká kvality, něco, jako se dalo udělat u S1 nějakými app. Případně přenosný AMP, který by se k tomu hodil.
Nějaký rady? :-)

Asi jsem měl vyčkat na Note III :-l


Kdy přestanou takovéhle řeči? To že jeden je qualcomm a druhý Wolfson na výsledný zvuk nemusí mí žádný vliv.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 8. 2013 14:34

Saske píše:Co konkrétně je na mysli tím DAC? Ať se na to tedy podívám :hm
Ako piše Bina vyššie, je to (vzhľadovo a rozmerovo) rovnaka krabička ako prenosny sluchadlovy zosilovač. Lenže okrem funkcie sluchatkača plni aj funkciu DACu (prevodnika). Nahradi (s lepšou kvalitou) ten čip (dac) čo je v telefone. Ale môže takisto služiť len ako sluchadlovy zosilovač alebo ako zvukovka k NTB, PC...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saske 7. 8. 2013 15:13

Bína: Bohužel je horší, to jsem si pročítal na head-fi a na dalších stránkách, ale já to netestoval.

Ryan Giggs: nahradí ten DAC v telefonu, takže ho úplně obejde a bude použit pouze ten co tam připojím? :hm
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které člověku berou dech...
Saske
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 7. 8. 2013 15:28

Saske píše:
Ryan Giggs: nahradí ten DAC v telefonu, takže ho úplně obejde a bude použit pouze ten co tam připojím? :hm


Bude to fungovat úplně stejně jako kdyby jsi to použil i počítače.

Ale enfunguje to u všech amdroidů, snad jen u Samsung S3,4 a Note 2. U ostatních snad přes root.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků