Projektor Acer K330 jak na 3D?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hrombaba 26. 1. 2013 10:23

Ahoj, již přes rok mám Acer K330 a jsem s ním maximálně spokojený. Teď když už je dostupných dost filmů ve 3D, zažalo mě zajímat jak to 3D na tomto projektoru vlastně rozchodit? Všude píšou, že je 3D ready a v jedné recenzi jsem četl, že zvládá pouze 3D z počítače, což je OK, protože filmy na něm přehrávám z notesu.

Otázka tedy je: Mám tento notebook od Lenova http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-t420 ... 277134.htm a Acer K330 3D ready. Lze na něm rozchodit v této kombinaci 3D? Je mi jasné, že potřebuji dokoupit brýle, které jsem zatím nikde nenašel, protože nevím přesně které, ale spíše mě zajímá, zda je možné rozchodit 3D z tohoto noteboku s tímto projektorem :-)
Samozřejmě podmínkou asi bude mít v notebooku 3D film

EDIT:
Předpokládám, že budou potřeba přesně tyto brýle
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Ace ... .JBU00.007
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod marts 26. 1. 2013 11:51

Tak čistě teoreticky by to s tímto notebookem mohlo fungovat.

Doporučuji mrknout se na diskuzi ve které jsme řešili zprovoznění 3D na podobném projektoru:
viewtopic.php?f=1703&t=1173624&st=0&sk=t&sd=a&start=53
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrombaba 26. 1. 2013 12:04

Děkuji diskusi jsem si pročetl :-)
Právě mě zajímá jestli to bude fungovat, protože bych nerad koupil brýle za 2k a poté zjistil, že s danou GK to nemůže fungovat :( Hlledal jsem na netu již někoklik dní a zatím jsem nenašel jednoznačnou odpověď ani zkušenosti... Jediné co mě napadá, je koupit brýle a v případě že to nerozchodím je vrátit do 14 dní.

Rád bych se zeptal, jestli není možné nějakým způsobem poznat už teď bez brýlí, jestli můžu promítat z mého notebooku přes projektor 3D? je mi jasné že 3D neuvidím, ale aspoň abych si ověřil že to vůbec je možné, před koupí brýlí?

EDIt:
Přes HDMI připojení mi tam skáče hláška: 3D mod neni podporovan. Při připojení projektoru přes VGA tato hláška odpadá, ted je možné, že 3D rozchodím jen na VGA?

Edit2:
Pri pripojeni pres HDMI muzu nastavit 120Hz v pripade ze snizim z nativniho rozliseni projektoru 1280x800 na 1024x768. Při nativnim rozliseni tam muzu nastavit na GK jen 60Hz.
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod marts 26. 1. 2013 13:26

Byl u projektoru přiložen stručný návod jak používat 3D technologii?
(Jinak je ke stažení na stránkách Aceru v sekci Ovladače ke stažení)

Bez brýlí lze do projektoru 3D obraz posílat samozřejmě taky - ve výsledku by pak měl být na plátně obraz "rozdvojený".
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrombaba 26. 1. 2013 13:58

Ano návod jsem pročítal, je tam jen popis kde v nastavení projektoru 3D režim aktivovat - ten je přístupný jen pokud tma přes notebook pustím 120Hz, při nativním rozližení to jede jen 60hz a to 3D režim není podporovaný.

EDIT:
Propojený to mám tímto HDMI kabelem, zde by problém být neměl doufám?
http://www.alza.cz/hdmi-v1-4-hdmi-m-hdm ... 170642.htm

EDIT2:
Na jakém přehrávači bych nejlépe ozkoušel pustit to 3D, pokud bych nastavil na projektoru 3D? Můžu jakýkoliv např KMPlayer? Popř co vše musím nastavit aby to šlo správně?
Předpokládám, že film již musí být ve 3D, že konverzi 2D filmu do 3D udělat přes notebook nelze??
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod marts 26. 1. 2013 17:56

Pokud to zobrazuje tak je kabel OK.

Vzhledem k tomu, že tento projektor zřejmě podporuje zobrazování 3D jenom v režimu střídaných obrázků tak bude potřeba použít speciální přehrávač, tj. ten který byl uveden v tom 3D návodu a taky zmiňován ve výše uveden vlákně.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrombaba 26. 1. 2013 19:06

Děkuji velice za odpověď. Zakoupím brýle až přijdou vyzkouším a pokusím se nastavit. V případě problémů, mohl bych se na vás zde na foru obrátit a požádat o vysvětlení nejasností?
Popřípadě poslední otázka, umí ten program konverzi z 2D filmu do 3D? Četl jsem, že některé televize toto dokáží, tak si nejsem jistý jestli je to u této technologie také možné....
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod marts 27. 1. 2013 09:56

Konverzi ten program neumí, jeho posláním je převádět mezi různými 3D formáty. Např. v případě filmu s 3D SBS (Side-by-Side, bok po boku) do page flipping (jeden obrázek za druhým v dvojnásobné frekvenci) pro K330.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrombaba 2. 2. 2013 13:34

Tak brýle jsou doma a podle vašeho návodu v druhém vlákně jsem to rozchodil, ikdyž mi to dalo trochu zabrat.
Měl bych jen pár otázek k stereoscopic playeru
1) při fullscreenu opravdu nejde přetáčet film pomocí lišty? Za peníze, za které se prodává, bych to již čekal
2) při prehrávání pomocí šipek klávesnice lze obrazy jakoby posouvat - dál od sebe, blíže k sobě. Jak poznám optimální nastavení které bude nejvíce 3D?

Děkuji
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod marts 2. 2. 2013 15:37

1) pro přetáčení ve full screen používat asi jedině klávesy stránka vpřed/vzad (PgUp a PgDown) - možná by se dalo autorovi navrhnout aby tam tu lištu pro fullscreen dodělal (myslím si že se předpokládá spíš použití s klasickým dálkovým ovladačem kde lišta nemá význam, snad jedině pro indikaci kde ve filmu jsme)

2) "optimální" nastavení je to které je ve filmu zvoleno jeho autory, tady to "doštelování 3D" je něco podobného jako nastavování hloubek a výšek u zvuku - prostě podle toho jak to vyhovuje vkusu posluchače/diváka
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrombaba 2. 2. 2013 18:24

Děkuji za objasnění :-)
Pokud mohu tak mám ještě jednu otázečku :-)
V druhém vlákně jste psal něco o tom, aby se na projektoru spíše přeplo na vyšší rozlišení a jen 60Hz a nastavilo jiný režim 3D? Je to možné i u mého projektoru? Při 120Hz musím snížit rozlišení a obraz je poté na stěně menší.
Otázka č2: kde se dá sehnat nějaký seznam filmů které vyšly ve 3D? nikde se mi nepodařilo nic dohledat :)
Otázka opravdu poslední :-) jak moc je kvaltní konverze filmu z 2D do 3D? Má to vůbec cenu? Bude stejně kvalitní jako nativní 3D film?
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod hrombaba 2. 2. 2013 23:48

Pro lidi které by to také zajímalo našel jsem ten seznam 3D vydaných filmů :-)
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_3D_films
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod hrombaba 3. 2. 2013 13:02

Tak opravdu poslední otázka!!! :D
Zkoušel jsem použít DVDFAb pro konverzi 2D filmu na 3D a dopadlo to docela dobře :-) Zajímalo by mě, jestli existuje nějaká "relaitime" konverze, že bych pustil 2D film a přehrávač by ho za běhu konvertoval do 3D? Vím, že nějaké televize tímto disponují a tak by mě zajímalo, zda je to možné realizovat i na PC
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod marts 3. 2. 2013 19:14

U toho druhého projektoru byl tento režim vypsán mezi podporovanými 3D formáty u K330 v seznamu není.

Realtime konverze je možná, např. přehrávač PowerDVD toto nabízí - otázka je jestli to pak dokáže poslat do K330.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 4. 2. 2013 11:24

zdravím, pls jaké brýle (NVIDIA?) jste nakonec pořídil a jak je to s jasem, subjektivně, je dostatečný? Na jaké úhlopříčce? A je nutné jet na nejvyšší jas (to už mně projektor dost řve)?
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků