Sluchátka + Cowon D2, PC + ? + Dynavoice DM5

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pokec66 2. 2. 2013 20:55

Dobrý den,

právě vybírám nová sluchátka k přehrávači Cowon D2. Zatím mám nejvíc na mušce Grado Prestige sr80i. Hudbu poslouchám všelijakou - rock, punk, soul, blues, hiphop, funky, nějakou tu elektorniku (dubstep, dnd, raggajunle) a především pak reggae a dancehall.

Je to vhodná volba? Potřebuji nějaký sluchátkový zesilovač s DAC?

A hraní z PC - mám zvukovou kartu Native Instruments Traktor AUDIO DJ 8. Je toto propojení vhodné? Případně mám na zvukovku napojit ještě nějaký zesilovač?

Pak mám otázku trochu bokem. Chystám se kupovat i repro Dynavoice DM5. Bude dostatečně kvalitní zapojení pro toto repro skrz PC - již zmíněnou NI traktor AUDIO 8 DJ - mix Numark x9? Nebo musím mix vyměnit za nějaký kvalitní zesilovač?

Díky moc za rady

Lukáš
pokec66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 2. 2. 2013 22:31

Aby si zariadenie s prevodnikom, ako je AUDIO DJ 8, spojil s PC, potrebujes smerom ku PC digitalny koaxialny alebo opticky vstup. Ma AUDIO DJ 8 take rozhranie?

Aby si z PC vytlacil von kvalitny digilalny zvukovy vystup, potrebujes na to slusnu zvukovku (100€ minimum), alebo nejaky z kvalitnejsich USB transportov.

Nakoniec moze byt pre teba lacnejsie AUDIO DJ 8 vobec nepouzit a kupit nieco vhodne ku PC ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pokec66 3. 2. 2013 13:31

No NI Traktor Audio DJ8 se právě připojuje k PC pomocí USB a výstupů má plnou řadu. Cena asi 7-8 tisíc czk a prý co se kvality týče, tak i mimo DJing je to skvělá zvuková karta, ale budu rád, když mě vyvvedete z omylu. Tady info: http://www.disk.cz/disk/product?3189
pokec66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 3. 2. 2013 14:21

OK, takyto popis mi chybal.
Slabinou by mohol byt prave USB transport, ale to len tak hadam.
Za predpokladu, ze cinchovy line out je dostatocne kvalitny, ti staci sluchatkovy zosilnovac. Ale dvojkombinacia USB DAC + sluchatkovy zosilnovac moze dat lepsi vysledok, ak by ten AUDIO DJ 8 nebol az taky spickovy.

Sluch. zosilnovac by sa ti hodil prenosny bateriovy, ked to ma byt ku Cowonu. Take minimum je FiiO E11 a maximum je za $$$$. Rovnaky zosilnovac by si mohol pouzit aj ku AUDIO DJ 8.

Kup najprv sluchadla s prenosnym sluch. zosilnovacom ku Cowonu. Kupeny prenosny zosilnovac potom vyskusas s AUDIO DJ 8 a rozhodnes sa, ci ti to vyhovuje, alebo poriesis posluch z PC osobitne.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pokec66 3. 2. 2013 14:58

Native Instruments Audio 8 DJ Audio Interface Specifications:

MIDI Interface: 1 Input, 1 Output
Computer Connection: USB 2.0, Bus-Powered
Dimensions: 45mm x 174mm x 103mm (141mm overall) (HxWxD)
Weight: 825g

General Interface
Channels: 8 input / 8 output
Sampling Rate: 44.1, 48, 96 KHz
Bit Resolution: 16, 24
Converter: Cirrus Logic

Input
Cross Talk 87 dBu
Full Scale Level (max. gain) Line: 12,4; Mic: -40 dBu; Phono: -23,5 dBu
THD + N Line & Mic: 0.007%; Phono 0.062%
SNR: 100 dB (A-weighted)
Freq. Response: 10 40kHz +/-0.5 dB

Output
Cross Talk 87 dBu
Impedance Line: 100 Ohms Unbalanced, 200 Ohms Balanced; Headphone: 8... 600 Ohms (Load)
Max. Ouput Level Line: 9,6 dBu; Headphone: 9,3 dBu 4.26 V rms, 100 mW at 100 Ohms
SNR - Line: 101 dB (A-weighted), 95 dBu (A-weighted)
THD + N Line: 0.007 %, Headphone: 0.012 %
Freq. Response: 10 40kHz +/-0.5 dB

System Requirements: Mac OSX 10.4.8, G4 1.4 GHz or Intel© Core™ Duo family, 512 MB RAM
Windows XP + Service Pack 2, Pentium / Athlon 1.4 GHz, 512 MB RAM
USB 2.0 interface

-------------------------------------
a tady tech. specifikace. Cowonu:
S/N ratio: 95dB (A-Weighted), frequency Range: 20Hz~20KHz
Max Output: 16 Ohm earphone : 37mW + 37mW
Size: 78.0 X 55.4 X 16.6 mm (W x H x D)
Weight: 91g (Include Lithium Polymer battery)

-------------------------------------

Takže nejlepší by byl sluchátkový zesilovač s DAC ?
pokec66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 3. 2. 2013 15:15

Audio 8 DJ ma podla popisu sluch. vystup pre 8... 600 Ohms sluchadla. Kup najprv sluchadla a uvidis, ako to na Audio 8 DJ a Cowone hra. Nad kupou dalsieho zeleza sa rozhodni potom na zaklade pocuteho.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pokec66 3. 2. 2013 15:19

Takže jsme znovu na začátku :D Jaké sluhátka?)))
pokec66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 2. 2013 15:35

Nenapisal si či to chceš aj na von alebo vylučne na doma. A o cenovom limite tiež nevidim zmienku. Otvorene? Uzavrete? To sa ťažko niečo odporuča, keď nič k tomu nenapišeš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pokec66 3. 2. 2013 15:52

Omlouvám se. 70% ven, 30% doma. Cenový limit tak ty 4000kč. Spíše otevřená, ale pokud by byla nějaká kvalitní uzavřená sluchátka v podobné cenové relaci, nebudu se bránit.... Jak říkám, nadhly mě Grado SR80i. Půjdu si je určitě v týdnu poslechnout.
pokec66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dazo 3. 2. 2013 15:58

Sr80 su fajn, ale najdu sa aj lepsie sluchadla za danu cenu a hlavne ktore maju lepsi kabel :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 2. 2013 16:09

pokec66 píše:Omlouvám se. 70% ven, 30% doma. Cenový limit tak ty 4000kč. Spíše otevřená, ale pokud by byla nějaká kvalitní uzavřená sluchátka v podobné cenové relaci, nebudu se bránit.... Jak říkám, nadhly mě Grado SR80i. Půjdu si je určitě v týdnu poslechnout.

Grado sa ale na von vôbec nehodia. To sa poobzeraj inde. Grado maju nulovu izolaciu, krehku konštrukciu a dlhy, hruvby kabel.
Odporučal by som možno pouvažovať o doplatku na Sennheiser HD 25-1-II. Idealny kompromis pre použitie na von a doma. Resp. lacnejši variant SENNHEISER HD 25 - SP.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pokec66 3. 2. 2013 16:50

Slyšeli jste někdo tyhle? http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... -black.htm

nebo tyhle? http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... -black.htm

A ty Sennheiser HD 25-1-II vypadají hodně slušně....
pokec66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 3. 2. 2013 16:53

http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... 7-bk-1.htm
měl jsem tyhle a zvukově jsou velmi dobrý,velmi zábavný sluchátka,výborné zpracování,ale trošku větší přítlak na hlavu...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 3. 2. 2013 17:46

ES7 se (přes moji citovou vazbu k nim) na HD-25 II nemohou ani podívat (tedy na mém průměrném železe) :) Jsou teda trochu pohodlnější než Sennheisery, ale i konstrukčně jsou HD25 výhodnější. Možná by se nějakým modem dali nasadit pohodlnější náušníky.
Zrovna někdo prodává myslím na jednom z jediných aukčních serverů tady černé HD-25 II.

Zdroje signálu se řeší kdyžtak jinde ;-)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků