automatické zapnutí lg 32SL8000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Folkmy 15. 1. 2010 15:34

Ahoj všem potřeboval bych poradit jak udělat, aby se tv automaticky zapnula, když se zapne satelit připojený přes scart. Díky všem
Folkmy
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 1. 2010 16:07

Pokud takovou funkci vůbec podporuje, mělo by to jít nastavit v menu. Nevzpomínám si přesně která, ale ve standartním SCARTu je jedna pozice vyhrazena "ovládacímu" napětí 12V, kterým dává zdroj signálu televizi "na vědomí", že se připojil a případně ji i přepíná do režimu AV. Pohledej tady na fóru, určitě se to zde už probíralo. Bohužel, někteří výrobci do TV tuto funkci neosazují nebo ji neosazují na všechny instalované SCARTy.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Folkmy 15. 1. 2010 17:17

jo tak to netuším, jestli to tahle telka zvládá :-)
Folkmy
Junior

Odeslat příspěvekod pcbuh 18. 1. 2010 09:48

Na scartu by to mněl bejt PIN 8

Obrázek
???? + Marantz SR7005 + Cabasse MC40 Majorca +
Cambridge Audio Azur 751BD Blu-ray + Monster Cable MP HTS 2600
pcbuh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Folkmy 7. 2. 2013 14:36

tak scart mám plně obsazený a nejde to
Folkmy
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 2. 2013 14:45

On to musí podporovat i ten satelitní přijímač nebo set-top-box či co to máš - a taky muíš mít kompletně propojený 21vodičový kabel mezi oběma konektory SCART. Zavolej neebo pošli mail na firemní zastoupení výrobce v ČR a optej se tam, jak to je s tím ovládacím napětím - jestli ho STB nebo sat-tuner dává a kdy (někdy jde tahle funkce vypnout!!!) a jestli je TV vybavená obvodem schopným na něj reagovat.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Folkmy 7. 2. 2013 14:55

u televize panasonic to se stejným satelitním přijímačem (Topfield tf6000cr) to funguje
Folkmy
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků