Panasonic:nové plazmové televizory rok 2013 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 14. 2. 2013 21:21

Vážení přátelé, na našem webu avmania.cz se objevil nový článek s videem. Vše se točí kolem nových plazmových televizorů společnosti Panasonic - tentokráte modelové řady pro rok 2013.

Zájemci mohou diskutovat zde ve vlákně.


Příjemný čtvrteční večer :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 2. 2013 21:40

... a prý si na plazmě vyšší řady můžeme i něco nakreslit :-) No já vám řeknu - raději bych bral kvalitní obraz a kvalitní zvuk ;-) Ten bude také? Necháme se překvapit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strom.strom 16. 2. 2013 22:19

Zdravím zdejší diskutéry,
vidím, že se pomalu rozjíždí debata o nových plasmách Panasonic a rád rád bych se zeptal na váš názor ohledně počtu stupňů gradace šedi.
S plasmou nemám zkušenosti, v roce 2011 jsem kupoval LCD Panasonic E30, ale jako nezkušený jsem až používáním zjistil, že IPS panel není zrovna dobrá volba na vychutnání si večerního filmu. Tmavé scény utopené v prosvítajícím podsvícení mě iritují a hodlám to napravit. Obdobný "požitek" mám z malého rozlišení pohyblivých scén daného technologií LCD, které dopočítávání obrázků vylepší jen za cenu dalších neduhů tak, že ani to není zrovna koukatelné.
Takže uvažuju o plasmě.
Měl jsem v hledáčku ST50, ale už to asi nebudu řešit a doufaje v trend cenově dostupnějších velkých úhlopříček i pro "retardované" Evropany, počkám na konec roku a pořídím pravděpodobně ST60 doufám za o trochu nižší cenu než v současnosti stojí 55ST50. A teď ten dotaz pro zkušené uživatele plasem. Jelikož mé nejoblíbenější filmy překypují velmi tmavými scénami, chci se zeptat, jak moc je udáváný počet stupňů gradace šedé pouze marketingovým údajem, respektive nakolik ho brát vážně. Plasmy 2011 měly 6 144 stupňů gradace, ST50 (i ST60) mají dvojnásobek (12 288), VT/GT50 mají znovu dvojnádobek oproti ST50 (24 576), nové GT/VT/ZT 60 mají 30 720 st. gradace. Je v tom nějaký viditelný rozdíl při sledování tmavých scén filmů nebo bych to odhalil leda tak měřícími sondami. Díky za názory.
strom.strom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 2. 2013 23:30

Tie cisla su samozrejme marketing. Kazdopadne gradacia je u tychto plaziem na velmi vysokej urovni ako subjektivne, tak aj podla recenzii a realnych hodnot.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strom.strom 17. 2. 2013 00:10

Díky. Takže tomu dobře rozumím tak, že není poznat ve filmu ve tmavých scénách s jemnějšími odstíny šedi při nočním sledování v tomto ohledu nějak zřetelně viditelný rozdíl mezi 12 288 a dvojnásobným počtem stupňů gradace šedé (v porovnání např. ST50 a GT50, pokud je někdo má nakoukané)? Sice se ptám trochu jako bambula, ale rád bych při výběru TV tentokrát zacílil poněkud přesněji. Stačí mi, že jsem podcenil ten svůj nynější IPS panel. Popravdě jsem nečekal, že to bude až taková bída. Černou člověk v obchodě bohužel nenakouká. Nerad bych si za rok říkal, že jsem si měl kvůli podání tmavých scén a jemných odstínů šedé raději připlatit za GT60.
strom.strom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 2. 2013 10:41

ST50 a GT50 maju rovnaky panel aj obrazovy filter. Rozdiel je v tom, že GT50 ma THX mod (lepšie možnosti nastavenia a kalibracie obrazu) a vo Focus Fields drive. Plus GT50 ma vykonnejši procesor a viac ram. To ale na obraz vplyv nema, len na plynulosť systemu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strom.strom 17. 2. 2013 12:21

Jasně, proto jsem zrovna tyhle dvě TV uvedl k porovnání, jelikož by si měly být po obrazové stránce (kterou tu teď řeším) nejpodobnější. Běžné technické parametry, které se dají vyčíst, mám dávno nastudované, ale chybí mi praktické zkušenosti a tak neumím přidělit váhy takovým těm "tajemným", v obchodě těžko odzkoušitelným, více či méně marketingovým údajům. "Od stolu" z recenzí se lze asi vcelku dobře rozhodnout u transparentnějších parametrů jako třeba naměřená svítivost černé nebo chyba barevného podání, ale už se lze jen stěží dozvědět, zda např. 2500 ffd je pozorovatelně lepší než 2000 ffd nebo zda 24 576 stupňů gradace šedi je znatelně lepší pro věrné vykreslení tmavých scén než 12 288 stupňů gradace šedi nebo zda filtr Infinite Black Ultra je natolik lepší než Infinite Black Pro, že stojí za to si připlatit.
V recenzích (v těch podrobnějších: znám http://www.hdtvtest.co.uk a http://www.digitalversus.com; nevím, zda jsou nějaké lepší) jsem si nevšiml , že by u ST50 hanili podání šedých odstínů ve tmavých scénách a vysloveně uváděli, že ten dvojnásobný počet stupňů gradace u GT/VT 50 obraz zřetelně vylepšuje. Proto soudím, že jemnost gradace šedé, zda to bude "pouze" 12 tisíc nebo dvojnásobek, není z parametrů, kterému bych měl přisuzovat nějakou váhu. Ale chtěl jsem si to ještě přirozeně ověřit. Víc hlav víc ví...


Vybírat TV není moc jednoduché. :roll: Ale co dnes jednoduché je... Zlaté digitální foťáky, kde si člověk z webu stáhne kolik fotek chce a udělá si v klidu domova závěr zcela sám.
strom.strom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 2. 2013 13:24

U GT50 sa prave vďaka lepšim môžnostiam nastavenia (THX) da ta gradacia odtieňov lepšie vyladiť. VT50 ma potom už iny panel aj lepši filter ako GT/ST.
2500 ffd vs 2000 ffd nema žiaden zmysel riešiť. To je len marketing.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 17. 2. 2013 17:40

no uvidímě jak na tom letos Panasonic bude, VT řada je pokaždé lákavá, no zatím je pro mě silně odrazující blikání a hlavně co mi přijde naprd je, že přes den, ikdyž není na přímem světlě je obraz zašedlí, mdlý a nekontrasní...tak uvidíme =) jinak mě docela zaráží, že je tam opět GT řada..
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ptr277 17. 2. 2013 19:15

Tak s tym obrazom na VT mas pravdu.
ptr277
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Henry2 18. 2. 2013 18:49

To se nam ta 2013 diskuze pekne rozjizdi :-)

-- 18. 2. 2013 18:56 --

Tak zacinam :-)
Vestavene wifi budou mt od ST serie vys mod AP, takze k interakci se smartfouny a tablety nebude potreba domaci sit. Nekteri lide nemaji v kazdem pokoji ethernet a wifi (to nechapu) :D
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod babista 21. 2. 2013 12:28

http://avmania.e15.cz/panasonic-upravte ... m-rozhrani

Ahoj chtěla bych se zeptat zda nevíte jestli bude možná aktualizace i pro modely 2012? To je asi nesmyyl že? díky
babista
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 2. 2013 12:37

Osobně to nepředpokládám. Myslím, že jsou tam větší rozdíly, které nepůjde smazat jen novou verzí softwaru - jeho úpravou.

Ale teoretická naděje existuje :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 2. 2013 12:41

Pochybujem že to bude možne. Softver by bolo aktualizovať najmenej, ale na take rozhranie je treba aj patričny hardver. A ten modely 2012 nemaju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strom.strom 3. 3. 2013 21:24

Nedávno jsem se tu ptal, jestli je nějak zřetelněji při sledování filmu registrovatelný rozdíl v počtu stupňů gradace šedé u ST50/60 proti např. GT50.
Ještě bych se k tomuto rád zeptal, jak jsou na tom ohledně gradace šedých odstínů LCDéčka v porovnání s plazmou? A nemyslím tím teď to, že např. u IPS panelů se spousta tmavé šedi utopí v prosvítajícím podsvícení, ale myslím skutečně jen schopnost reprodukce jemných šedých odstínů. Je na tom nějaká z technologií nějak výrazně lépe? Díky za názory.
strom.strom
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků