jaký je rozdíl mezi vinyly made in Japan///made in Korea ?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod karlos4_2010 16. 3. 2013 13:50

2778088596.jpg
2778088596.jpg (16.92 ) Zobrazeno 9225 krát
Vinylu zdar,
prosím,jaký je rozdíl mezi vinyly made in Japan///made in Korea ?
Kupuju Japan,ale všímám si,že Korea bývá až o 30procent levnější,což je velmi zajímavá cena.Dík karlos
karlos4_2010
Junior

Odeslat příspěvekod Martin..net 16. 3. 2013 14:29

Mám stejné zkušenosti jako většina mých známých, i lidí po internetu. Korea-také hezky, podobně jako japan zpracované přílohy-obaly, ale zvuk co sem měl možnost zkusit, tak za nic nestál. Jako sběratelská relikvie tedy asi OK, na poslech si však radši vezmu původní vydání. Těm někdy dávám přednost i před Japonci...
Naposledy upravil Martin..net dne 17. 3. 2013 00:07, celkově upraveno 1
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod karlos4_2010 16. 3. 2013 16:24

Myslíš tedy,zrovna u těch Floydu,že radši first press Harvest Germany,kde oni vydávali,oproti EMI Pioneer Japan s pěkným bookletem,ale o 30proc.vyšší cenou právě za něj.
Já mám fajnovej pocit právě i z toho,když koupím titul (cd/dvd/i ten vinyl a můžu koukat na fotky a listovat,neb anglicky stejně neumím.(wikipedia to však napraví).
karlos4_2010
Junior

Odeslat příspěvekod Martin..net 16. 3. 2013 17:29

Flojdi, tu mám většinou 1.press Harvest UK. Germany sem nikdy neměl, tak nemohu posoudit. Kolega je však nedávno všechny prodal a koupil UK. Dobré jsou i dnešní reedice, ale jenom některá alba. Např. Wish You Were Here EMI/2012 nebo Dark Side Of The Moon, které je údajně lepší i než první vydání UK.

Japonce od PF jenom album Meddle, také první press a to je vynikající. Oni jsou někdy i rozdíly mezi jednotlivými vydáními 2-3-4 např. Tomu však odpovídá i cena. Je dobré si toto také hlídat.
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod karlos4_2010 16. 3. 2013 17:44

dík,tak detajlně se to přebírá? To jsem ani netušil.Já se vyhýbal pouze východním labelům a ono se to řeší takhle? O reedicích čtu samé špatnosti,tak nemám žádnou.Floydy mám všechny first press,jo jen Bell ne!,ale po různu vydavatelích.
Největší mám problém,když koupím kousek udávaný jako M/NM a ´´praská to v něm jak v kamnech´´,např.právě v tichých pasážích zmiňovaných Floydů.
Není to taky moje vina,že koupím třeba na Aukru desku first press za 500,s udávanou kvalitou NM,což jsem naivní,že to uváděnou kvalitu,za tu cenu bude mít?
Nevím jak to řešit.Pak to obratem zas pod cenou prodávám a je po radosti.Co ty na to? dííík.
karlos4_2010
Junior

Odeslat příspěvekod Martin..net 16. 3. 2013 18:05

S tím praskáním je to kolikrát problém a nepomůže tomu nic, ani několikakeré vyprání, nebo jiná přenoska. Někdy je to problém i u nových LP. Třeba Italové jsou v tomto borci, přitom jsou ty desky skvěle nahrané. Já bych ty nové repressy všechny tak nezatracoval.. Konkrétně sem nedávno kupoval alba Sloche, které jsou naprosto identické s first pressingem. Ten si koupil kámoš, dal za desku přes litr a to mu to navíc ještě také lupe. Taktéž mohu doporučit od Caravan - In the Land of Grey and Pink. Vyšlo to nově remastrované Stevenem Wilsonem a je to fakt pecička.
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod karlos4_2010 16. 3. 2013 18:16

nepomůže u těch co lupou ´´víc jak obvykle´´ :-D ani přidání na antiscatingu? teda nezkoušel jsem to.
karlos4_2010
Junior

Odeslat příspěvekod Martin..net 16. 3. 2013 18:29

Nastavením se to může omezit, nebo použitím přenosky, která je vůči tomu imunnější. Některým deskám, bohužel nepomůže nic. Takhle na dálku však těžko odhadovat, kde bys měl další problém. Mimochodem, používáš pračku na LP, antistatické obaly i zařízení pro jeho odstranění?
Naposledy upravil Martin..net dne 16. 3. 2013 18:37, celkově upraveno 1
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod karlos4_2010 16. 3. 2013 18:36

...mám přenosku Technics EPS 24 CS na gramcu Sony PS-X 55,tak je to třeba tím,že jsou kvalitou asi nízko a nejde po nich něco kvalitního chtít.Nevím,nemůžu porovnávat,známí o vinyl nemaj zájem.
Pračku nepoužívám (rád bych) sleduju taky,zda-li se prodejce o tom,že je deska praná zmiňuje,ale věř,že? A vnitřní obaly nechávám původní,měním jen venky.Používám antistatic-cleaner a samozřejmě kartáček.Po každém přehrání strany LP ´´oprašuju i jehlu´´.Jsou chvíle,že mě to praskání fakt zamrzí.
karlos4_2010
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 3. 2013 23:17

Zkus před přehráním jemně postříkat desku slaboulilinkým roztokem běžného saponátu s co nejmenším množstvím aditiv, barviv a parfémů v destilované vodě a přehrávat "na mokro". Poměr asi tak 5kapek saponátu do 1 deci destilky, jen aby se voda nestahovala svým povrchovým napětím do kuliček, ale rovnoměrně pokrývala stěny drážek. Voda z kohoutku je naprosto nevhodná, je tvrdá = vápenité usazeniny vzniklé po vyschnutí by poškodily drážku ještě víc. Vodní povlak na desce během přehrávání je potřeba hlídat a v případě potřeby jemně rozprašovačem doplňovat - rychle vysychá!!! Antistatický spreje jsou většinou na howning, protože jejich povlak na stěně drážky se při přehrávání hrotem přenosky shrnuje (nikdy nemá k materiálu desky dostatečně velkou přilnavost, tlaky mezi hrotem a stěnou drážky jsou desítky atmosfér), vytváří před postupujícím hrotem "balík" a po určité době přes tuhle hrudku hrot přeskočí = vznikne nekontrolovatelný lupanec, který se navíc bude opakovat, dokud hrot ten žmolek neutrhne a nevynese z drážky.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 16. 3. 2013 23:23

Jo. Ale takisto som cital dakde,ze mokra metoda je nezvratna. Teda ,ze uz "nasucho" je LP nepouzitelna a ak tak uz to nie je ono. Preto sa to odporuca u LP na ktorych uz nezalesi... Ci?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Martin..net 17. 3. 2013 00:16

Čisté desky je základ, u toho je třeba určitě začít.. Horší, když tomu opravdu nic s toho nepomůže a LP musí pryč. Ten Sony gramofon je hezká mašinka.
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 17. 3. 2013 00:26

Ano ciste... no nie navlhcene kde si myslim,ze sa ten sajrajt este viac zanesie do drazky. Navyse daktori popisuju ,ze po vlhkej metode narastol sum ktory nasledne odstranili znovu navlhcenim.... tak potom asi nie je "ciste ako ciste"
mozno ma na to kazdy iny nazor a inu skusenost.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod karlos4_2010 17. 3. 2013 10:09

Ekkare ad,děkuji moc za názor.Já to tak jak píšeš zkusil,dopadlo to následně,obrečel jsem 6 kusů (´´jednu za litr´´) lp desek a zbavil se jich v aukci od korunky.Jo,je to ale fajne trápení i když pořád kupuješ a zklamanej prodáváš. :-\ Jo vinyl,to je láska,cd hrajou děcka.( :-) ale i já jich mám dost).A jaký máš jiný názor,či zkušenost mimo toho mokrého přehrávání?
karlos4_2010
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 17. 3. 2013 11:05

Takze je to ako som pisal? Mokre prehravanie odrovna LP? Spravne som to pochopil?
Co skusit Zerostat
http://www.2spi.com/catalog/photo/zerostat.shtml
Ja mam doma vyrobeny z piezoelektrickeho zapalovaca....
http://www.fovegraphy.com/IonizerE.php
armaman
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků