Harman Kardon AVR70 + HKTS 5

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NevimAVM 17. 3. 2013 11:26

Ahoj, jsem nový majitel této sestavy a chtěl jsem se zeptat, zda se tu najde někdo, kdo jí má taky kvůli výměně zkušeností s nastavením.. mám to především na filmy, hudba je druhotná.


Na AVR jsem nastavil vzdálenosti, satelity+centr na small, crossover 100
Na SW mám crossover cca 120 a "basy" cca v 65ti procentech

Předpokládám, že se sestava ještě rozehraje, chvílema je zvuk famózní (za dané peníze a na to co jsem byl zvyklý), hloubky jsou hutné, dynamické, přesné, ale občas mám pocit, že v některých scénách (chápu, že záleží na signálu - většinou DTS, DD 5.1 ripy..) jakoby woofer zbytečně jak to říct - hučí - aniž by musel....

Otázka na konec: Když je subo v pohotovostním stavu, tak když k němu přiložím ucho, tak v něm trochu jakoby hučí,mručí.. je to normální ? Vliv na to má i crossover, když dám na nejmenší 50Hz, je ticho, jakmile otočím a zvýším na víc, začne to mručení.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod joudá 17. 3. 2013 12:19

hučí protože máš špatně upravený poslechový prostor
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 17. 3. 2013 14:12

Můžeš to trochu rozepsat co tím myslíš? Před tím na tom samém místě stálo Onkyo HTX-22HDX a nic nehučelo.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod joudá 17. 3. 2013 18:04

co ti huší subwoofer?

tak ho dej tak aspoň metr a půl od zdi a nic hučet nebude, obzvlášť si dej bacha aby si ho neměl daný v koutě nebo u rohu, to je bak dunící katastrofa.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 17. 3. 2013 18:53

jj subáč hučí. Dal jsem ho kousek vedle a zdá se to ok. Místnost není moc velká cca 4,3 na délku x 3,3 šířka. Teď je asi metr od kraje místnosti a 20cm odezdi. Bohužel doprostřed pod televizi ho dát nemůžu, tam je nízká stěna s AVR.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod joudá 18. 3. 2013 08:18

ten subáč není třeba mít zpředu, můžeš ho klidné dát vodorovně s boční stěnou, třeba takhle
Obrázek
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 18. 3. 2013 10:47

Já vím, ale není moc kde. Zelené plochy jsou nábytek, červené dveře, černé kolečka repro a modré kolo je to subo. Navíc jsem to nakreslil trochu blbě, ta postel je mnohem větší, po stranách postele není místo prakticky už.
Přílohy
Bez názvu.jpg
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod joudá 18. 3. 2013 11:09

tak ty si to postavit můžeš prakticky kamkoliv máš to doma, tak si můžeš hrát. Já sem nikdy žádný SW neměl, takže se v tom zase nějak extra nevyznám.

důežitá zásada je akorát to nestrkat do rohu.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 1. 4. 2013 21:35

Tak zítra odesílám SW do servisu, jsem zvědavý, co řeknou. Sice se mi nezdá, že by u nového byl problém, ale všechno je možné. Možná jen dělám něco špatně já.

Rád bych se ještě zeptal, jaké je u této sestavy ideální nastavení crossoveru ? Myslím na AVR i přímo na SW ?
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod miromen4 1. 4. 2013 21:48

Ja si teď pořidil SW a i když do něj nešel signal a pouze byl zapnuty tak docela slušně taky hučel a to i když jsem ho dal kdekoliv. Jenže jsem ho měl propojen 10m obyčejným cinch kabelem. Když jsem ho propojil cca 3m coax digit. kabelem tak hučeni zmizelo. Takže problém byl jasně v kabelu.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 2. 4. 2013 06:50

Já už to mám zabalené, dnes to má odejít, tak už to zkoušet nebudu, ale napadlo mě to taky jako možnost, nicméně ten kabel (růžový cinch myslím) k tomu byl dodávaný, zase je mi divné, že by výrobce dodával kabel, se kterým to hučí. Takže to tam raději pošlu ať raději zkontrolují celý SW, je to v záruce, tak ať se snaží.

Teď mi došlo, že to hučí i když je zapojený jen do zásuvky a zapnutý (bez kabelu).
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 3. 4. 2013 01:42

miromen4 - to nebylo vinou kabelu ale nejspíš nevhodně propojené země. Někdy se to může stát. UNiverzální rada na to však neexistuje.

NevimAVM - pokud ti to hučí i bez zapojených signálových kabelů pak toto není zcela jistě vina kabelu ale vada zařízení. otázka je jestli je to vada konkrétního kusu řešitelná reklamací výměnou za jiný kus a nebo je to vada v návrhu konkrétního modelu. To pak jedině vrátit a vybrat jiný.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 3. 4. 2013 06:26

ThalesX - dnes by měl SW dorazit na servis, tak jsem zvědavý. Vypadá to, že ty repráky snad netestují při výrobě.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NevimAVM 4. 4. 2013 10:43

Takže je tam vadný zdroj, oprava 2-3 týdny než dojde nový nebo rovnou nový SW - v řešení. "Paráda" ... záhada vyřešena.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 5. 4. 2013 08:28

Tak ať ty plasťátka hlavně hrají a SW pěkně basííííí :tleskani :D
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků