Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trymore 1. 4. 2013 10:58

Mne minule andrej odporúčal adamy a napríklad také a7x sa mi zdali veľmi slušné (výkon a najmä dizajn), kde napríklad kúpiš pár+stojany do 1k € a to je už myslím celkom fajn. Páči sa mi aj to, že sú vyrábané priamo v nemecku.

http://www.thomann.de/gb/adam_a7x_bundle.htm
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 1. 4. 2013 11:04

Adamy mám doma nižší model doma a vyšší jsem slyšel, za mě super volba.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 1. 4. 2013 11:29

Trymore píše:Mne minule andrej odporúčal adamy a napríklad také a7x sa mi zdali veľmi slušné (výkon a najmä dizajn), kde napríklad kúpiš pár+stojany do 1k € a to je už myslím celkom fajn. Páči sa mi aj to, že sú vyrábané priamo v nemecku.

http://www.thomann.de/gb/adam_a7x_bundle.htm


v německu se dneska už nevyrábí skoro nic, to tam tak maximálně nějaký ukrajinec smontuje díly z číny do sebe.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 1. 4. 2013 11:32

slipknot27 - treba pocut, ta korekcia je super. Ber to tak ze korekcia 100e, DAcka 2x100e, cize bedne 750e
Trymore - v DE len skladaju paskace
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 1. 4. 2013 11:34

tak to veru môže byť pravda, vzadu na bedňach sa píše, že je to navrhnuté a zmontované v Berlíne, nie vyrobené :X
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 1. 4. 2013 15:49

Co tak citam na nete tak tie Adam audio a7x su vraj uplne ine ako dynaudia bm5a mkII. Vraj maju uplne iny zvuk, tak by ma zaujimalo aky, lebo dynaudia mi zvukovo fakt vyhovovali. Mali neuveritelne basy. Fakt mal som uz audience 42 a aj 52 SE s Nadom ale tie bm5a ked som mal tie tlacili od spodku paradne. Boli velmi dynamicke ale mal som pocit ze stracaju detaily vo vyskach trosku. No zaujimal by ma ten zvuk adam-ov.
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 1. 4. 2013 16:05

A7x maju menej basov, a8x privela. A5x,f5,f7 vyrovnane.
F ma trochu iny zvuk nez ax, rovnako kvalitny.
Na a5x doplatit len v pripade, ze by si ich pocul rozohrate, inak vyhodenych 260e.
JBL s korekciou su medzi a5x a s1x. Prevodnik v JBL s hiface je o chlp lepsi nez audiogd nfb-15.32 cez asynch usb
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 1. 4. 2013 16:22

dynaudio je hifi, to není monitor a podle toho taky ta bedna hraje. Dynaudio nejsou v žádném případě neutrální bedny (obzvlášť řada audience). Celkově dynaudio jsou hodně dopředné (zábavné) jako většina ostatních beden v segmentu hifi.

Tady se stále někdo tváří, že hifi a monitory je stejný segment, není já to říkám od začátku. HiFi jsou bedny určené k tomu, aby poslech uživatele bavil.
Tady do tohodle samozřejmně nevztahuju monitory pod 10 tisíc kus, to jsou v podstatě bedýnky k počítači, to nemá s klasickými monitory mnoho společného.
Naposledy upravil joudá dne 1. 4. 2013 16:27, celkově upraveno 1
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 1. 4. 2013 16:26

Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 1. 4. 2013 16:27

píše že se mu líbí přednes audience, což žádné monitory nejsou
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 1. 4. 2013 16:28

ano, ale chce kupit aktivy, cize monitory
zaujimavy set http://www.thomann.de/cz/dynaudio_bm5a_ ... _2_set.htm
aj ked 6ky su vraj lepsie http://www.thomann.de/cz/dynaudio_bm6a_ ... _2_set.htm
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 1. 4. 2013 17:42

andrej svk: slyšel jsi Event 20/20 bas v3 ? Ja na ně četl dost chvály. Autor nějakeho audio magazinu psal, že kvalitativně jsou dokonce srovnatelné s 2x dražšimi Dynaudio BM6a ..
Mužeš je srovnat např s Adam F7 ?
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 1. 4. 2013 18:04

Andrejsvk: Ten set to su 2 bedne + ten DAC ? :-O Ak ano to je jaka bomba!!! Ved tam je predajna cena dokopy vyse 1400 eur :-O
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 1. 4. 2013 19:38

No pozor, cena neznamena automaticky kvalitu, moze sa stat, ze bude hrat lepsie zostava za 800e.
BMC-2 je chvaleny, s hiface to moze byt na urvoni nfb-15.32, mozno az nfb-11.32.

kostival - pocul som starsiu verziu. Na basoch o cosi lepsie nez adamy, skoro ako genelec. Stredy nastejno, vysky a5x sa mi pacia viac. Dyna by som si naslepo nekupil, ani keby som pocul predtym hifi.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 1. 4. 2013 22:57

Mne sa Dyna pacia celkovo a kedze ten DAC je tam uplne zadarmo tak za tie prachy je to bomba... dufam ze cim skor uz budem mat tie prahcy po kope a ak este ta akcia bude (co sa modlim) tak za tie prachy to bude super zostava :-) Ono nie cena neznamena kvalitu ale ta cena co tam je, za tu cenu sa lepsie kupit neda, asi ani z druhej ruky.
slipknot27
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků