Jak na odlitky?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Misoo9005 28. 1. 2013 12:05

No na tie domace otlacky by som sa na tvojom mieste vyprdol a spravil niekde kvalitne. Budes lutovat, to ti garantujem. Ak mas peniaze na rozhadzovanie a nevadi ti cakat mesiace kym budes mat customy skutocne Ok, tak nic :-D

Co sa tyka UK pobocky Unique Melody, tak skrachovala. Boli to podvonici (konkretne AmpCity). Ak chces cokolvek od UM tak kontaktuj cloveka s menom Stephen Guo (stephenguo@live.com). Je to jedina zaruka slusneho a rychleho jednania (vlastna skusenost).
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod corny74 28. 1. 2013 12:23

Ahoj, Ja som robil re-shell priamo cez Unique Melody (Custom IEM) v Cine. To je asi najlepsie riesenie, lebo z akejkolvek inej pobocky to posielaju aj tak do Ciny a zbytocne sa ti to predrazi a budes asi aj dlhsie cakat.. Ja som to mal som bez cla a ani postovne nebolo tak drahe.. S tou anglicitnou som na tom podobne ako ty a podobne ako ty som mal z toho obavy.. No nieje to az taka tragedia ako to vyzera na prvy pohlad... :-) Ja som tu komunikaciu riesil cez tunajsieho clena fora, ktory mi predal sluchadla. Najlepsie je niekoho oslovit, kto vie ako tak komunikovat v anglictine a poslat Stephanovi Guovi otazku na mail na stephenguo@live.com, ze mas zaujem o re-shell a prilozis mu nejake foto otlackov. Mimochodom, tie moje vyzerali otrasne a presli.. :-)) Potom ked ti to schvali, tak ti posle odpoved s tym aby si zaslal sluchadla a otlacky na ich adresu v Cine a vybral si farby. Najlepsie ked im posles dva-tri pary otlackov. Posle ti aj formular ktory vyplnis aj s farbami, pripadne s inymi upravami a ked budes mat schvalene otlacky, tak zaplatis platbu cez pay-pal a potom som uz len cakal na customy.. ^^ Mne to cele trvalo cca nieco cez mesiac od prveho mailu, kym som mal sluchadla doma..

-- 28. 1. 2013 12:25 --

No vidim, ze Miso ma predbehol.. To je ten clen fora cez, ktoreho som to riesil.. :-)
Sony NW-ZX2 ►UM Merlin custom
corny74
Junior

Odeslat příspěvekod Igor132 28. 1. 2013 16:20

ok dik,je to tato adresa kde ste to posielali?:Unique Melody (UM) ear monitor

No.15, the third building. Blue mountain villa,

SanXiang town, ZhongShan city, GuangDong Province, China

Postal cPostal Code: 528463

-- 28. 1. 2013 16:37 --

a este ci ste to posielali cez fed-ex alebo obyc.postou
Igor132
Junior

Odeslat příspěvekod corny74 28. 1. 2013 20:11

Ano na tu adresu. Ja som to posielal postou a poistil som to na 20 euro.. V pokynoch bolo vtedy aby sa to poslalo ako zasielka do 30$ s tym aby sa dala sledovat. Mal som trosicku obavy aby sa tie sluchadla cestou niekde nezapatrosili ale nastastie tam prisli... :o)
Sony NW-ZX2 ►UM Merlin custom
corny74
Junior

Odeslat příspěvekod kirby111 2. 2. 2013 21:56

Zdravím,doporučil by mě někdo něakou kliniku na odlitky co je v Brně a máte s ní pozitivní zkušenost? nebo radši zajet do Prahy kde je to jistější..
kirby111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Igor132 4. 4. 2013 11:49

Tak customy su doma,cakal som na nich necelych8 tyzdnou.Mal som obavy ako kamos spravil odliatky,ale obavy boli zbytocne nakolko vyzerali vyborne(neda sa porovnat s tym co mi robili v Kosiciach na dvoch miestach).Riesil som ich cez Stephana gua a poslal rovno do Ciny.Takze spokojnost(dufam ze uz budem mat na cas pokoj co sa tyka sluchatok,uz len pockat na fiiox3 ale to uz je debata do inej temy).Este sa chcem podakovat vsetkym co mi neako pomohli(svojimi postrehmi)k danej tematike ;-)
Igor132
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 4. 4. 2013 11:57

Jaký model jsi vlastně koupil?
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igor132 4. 4. 2013 12:01

Miracle od clena s fora
Igor132
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 4. 4. 2013 14:24

Takze odliatky si im nakoniec poslal tie, co ti spravil kamarat z tej mojej sady? A zaujimalo by ma, kolko ta teda stalo vyrobenie novych "schranok" a ci si platil dan.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Igor132 4. 4. 2013 14:53

Ano s tvojej sady(dik ;-) ),platil som v prepocte 160euro za reshell a kabel do zasoby(pre istotu),neplatil som ani za postu ani dan,myslim ze samotny reshell vysiel zhruba120,poslali do cez fedex(za4dni vratane vykendu boli v BA,a za dalsie4dni doma na vychode sk(doslo k mensej skomolenine adresy))
Igor132
Junior

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 4. 4. 2013 15:15

Ja by som sa chcel spýtať, táto spoločnosť Unique Melody v Číne robí refit aj customov inej značky ako je Unique Melody? Napríklad by som si kúpil customy od 1964 ears a chcel by som refit v Unique Melody bez cla a daní, bolo by to možné?
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igor132 4. 4. 2013 15:17

myslim ze by to nemal byt problem ale pre istotu napis na stephenguo@live.com
Igor132
Junior

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 4. 4. 2013 15:23

Zatiaľ len informatívne, nemám ešte vyhliadnuté customy a najradšej by som chcel nejaké použité dať na refit. Ak sa vyskytne možnosť dobrej kúpy, táto info sa mi zíde ;-)
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 4. 4. 2013 23:32

Jako je to můj názor, ale do remoldovaných customů, zvlášť když to dělá úplně odlišná firma, bych nikdy nešel.
Záleží strašně moc na všem, od umístění měničů po materiál trubiček zvukovodu. Nemáš vůbec žádnou záruku, že to bude hrát jako originální produkt.

Nevím jestli tím ušetříš nějaké obrovské peníze, radši bych počkal, dospořil a koupil přímo od 1964.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 5. 4. 2013 00:09

Ďakujem za názor Bíno, možno si mi ušetril peniaze, nervy a čas. V tom prípade si radšej našetrím priamo na nejaké Unique Melody customs, alebo kúpim použité UM a tie dám na remold.
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků