Panasonic:nové plazmové televizory rok 2013 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod starší 10. 4. 2013 13:59

myslim, ze odraz svetla od panelu a jeho jas su dve uplne odlisne veci.
to, ze plazma ma za intenzivnejsieho denneho svetla nasedly, mdly, nevyrazny obraz je podla mna spôsobene prave nizsim jasom /svietivostou/ oproti LCD panelu.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 4. 2013 16:16

hexxisek píše:Andrejsvk: tady vůbec nejde ale o jas pokud tomu správně rozumím...
A o čo teda ide? Filtre mali aj staršie modely. Tam bol problem jas, ktory je už u novych ok. Veď to tu maš odcitovane a aj vysvetlene.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 10. 4. 2013 19:23

Ryan: však píšu výše, jde o to jak vypadá obraz za deního sledování a nemyslím tím přímý sluneční svit, jen denní světlo. Plazmě na mě osobně ve dne působí přesně jak je zobrazeno na tom videu co jsem zde postoval ... zašedla, nekontrastní...nemástná neslaná. O jas tam rozhodně nejde, nebo snad jsou ty šedé pruhy na videu a v realu způsobeny jasem? ...nemyslím si, viděl jsem daleko horší tv...lcd třeba toto vůbec nemá, ta černá je tam daleko lepší i když v černočerné tmě je to pak přesně naopak.
Osobně si myslím, že je to způsobeno tím, že v bunce s plynem se okolní světlo odrazí jinak než u lcd se zavřenou matricí...zaráží mě ale, že Panasonic se svýma referenčníma bednama nedokáže tohle v nějaké míře eliminovat, však to na tom videu i když ve zkreslené formě, je naprosto nesledovatelné.
Třeba Samsung vtomhle překvapí...hodně mě to ale mrzí, plazma je v noci ve tmě opravdu lahůdka, ale jak píšu, nekoukám na tv jen v naprosté tmě...
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 4. 2013 19:44

samsung neprekvapi, na to ma len panak ZT ;-)
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 10. 4. 2013 19:50

jo, ale za 4000eur at si ho panák klidně nechá =) Kuro killer bude určitě fajn, ale bohužel zatím si na tak velké noze nežiji :-D
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 4. 2013 20:26

Je to o jase. O com inom? Zas ti zopakujem ze to v tom citovanom texte mas vysvetlene. Len si to poriadne precitaj.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 4. 2013 21:11

Andrejsvk píše:samsung neprekvapi, na to ma len panak ZT ;-)

Jsem zvědav, jak plazma ve dne zobrazí korektní černou a nebude přehánět závoj. Chápu, že vývoj jde kupředu ... přesto - chtěl bych ho vidět na vlastní oči :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 11. 4. 2013 06:11

Ryan: nebudu tvrdit, že nemáš pravdu, ale čistě teoreticky, když si představiš tv a chování obrazu..co by se dělo při snížení jasu?
a) obraz by byl tmavší
b) černá barva našedne

dival si se vůbec na to video? v čase 2:31, přijde ti obraz málo jasný co se týká světlých ploch? podívej se na ty "černé" pruhy...nebo 2:39..tam je to vidět ještě lépe...tam je obraz přímo přepálený...
Myslím si že v tomle letos Samsung nakope Panasonic jako prd, co jsem prozatím viděl, F8500 má tohle zmáknuté daleko lépe! má to jen jeden háček, jejich filtr pro tohle delá při extremních úhlech - vertikálních obraz silně načernalý...

-- 11. 4. 2013 07:16 --

http://www.avforums.com/reviews/Samsung ... (PS64F8500)-64-Inch-1080p-3D-Plasma-TV_511/Test_Results.html

černá a kontrast v porovnáním s VT60 podle avforums horší, ale podsstatne vyšší svítivost - skoro jako u lcd, denní sledování je prej uplně v cajku, jejich real black filter tedy funguje lépe než na Panasonikách, a jeste neco má dvojnásobného oproti Panákům....spotřebu :D bilá plazmám dává opravdu zabrat
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 4. 2013 08:37

Neviem preco sa tu stale ohanas tym videom. Nevies ako je tam tv nastaveny, za akych podmienok ani cim to bolo tocene. Na zaklade toho sa neda posudit nic.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 11. 4. 2013 08:57

Ok, vynechme video, jako by nebylo...kašlem na nějakej jas. Poslední příspěvek k tomuto a pak to vzdávám..
Mám dvě tv, LCD a Plasmu...na oba dám černý obrázek...kouku na to ve dne v obýváku...kde bude jaká černá?
Moje zkušenost, Sony HX820 má ve dne opticky daleko černější černou než plazma Panasonic GT20...i přes to, že podle naměřených čísel je to naopak - což se projeví v absolutní tmě. Oba mají lesklé panely. Jak mi toto vysvětlíš? a prosim netvrd mi, že Sony má takhle "hezčí" černou protože má lepší jas.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 4. 2013 10:08

Ale ja nechapem preco tu vytahujes staru plazmu? Tu je rec o sucasnych top modeloch. Tie maju potrebne a "vykonne" filtre a uz maju aj potrebny jas (G20 nema ani jedno). Ja nechapem co je na tom take tazke pochopit.
Jas ale s ciernou nesuvisi, suvisi so svetlymi odtienmi (pisem uz as 4. krat ze to mas v tom citovanom texte od Andreja vysvetlene), ktore uz vyzeraju oproti starsim modelom "zivo".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 4. 2013 10:37

Panasonic nahlásil, že dalej nebude vyvíjať plazmové panely. Posledný panel bude čo je v ZT60. Výroba PDP TV ale bude dalej ešte v programe. Určitú časť sekcie PDP už presunili na OLED (podľa mňa ešte výroba bude pokračovať max. 2-3 roky a koniec).
anonymni

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 4. 2013 13:38

starší píše:kua, odkedy prestal PANAK na svojich oficialnych strankach uvadzat, aky je obrazovy procesor v jednotlivych modeloch ? a tusim tam mali aj odporucane maloobchodne ceny ... tak nemci tam maju aspon tie ceny ...
http://www.panasonic.de/site/de_DE/node ... agesize=10

Tak som sa dopatral, že napokon uvadzaju aj Vreal nazvy. 3D maju Vreal 3D Processor, ostatne Vreal Smart processor. U modelov 2012 mali uplne všetky Smart VIERA Engine Pro procesor. Čiže vcelku ničnehovoriace nazvy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Henry2 12. 4. 2013 16:09

Vitr fouka zrejme z EU
http://www.theinquirer.net/inquirer/news/1050368/plasma-tvs-to-be-banned-in-europe
Takze po rovnych okurkach a zahnutych bananech mame jeste zakaz plazem. Ze si nezakazou limuziny s velkym obsahem motoru...
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 4. 2013 16:22

Kdyby raději rozhodli, že výrobce je povinen značit u LCD jaký typ panelu je osazen - to by byl přínos. Případný zákaz plazem, grafických karet pro hry, zákaz žárovek atp. - to jsou opravdu „vymoženosti“ dnešní doby 8-S
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků