Harman Kardon AVR70 + HKTS 5

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NevimAVM 14. 4. 2013 11:13

Ahoj, měl bych dotaz ohledně nastavení dělící frekvence.

Na AVR jsou možnosti 80,100 a pak až 150, na SW je to plynule až do 150. Satelity by podle toho co jsem vyčetl měli být od 120Hz. Čili co teď? Na SW těch 120 dám, ale co AVR, asi nechat na těch 100, že ?
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 14. 4. 2013 16:30

Nastav to tak aby ti to navazovalo plynule když to projedeš tónovým generátorem (stačí softwarový v PC). Vhodná dělící frekvence závisí na více faktorech. Na jednu stranu by dělící frekvence měla být co nejnižší protože subwoofer by měl signál jen doplňovat a ne hrát na basech prim, na druhou stranu jsi omezen schopnostmi satelitů. Záleží jaké máš. Částečně do toho také kecá strmost dělení subwooferu, ale to většina výrobců neuvádí takže je tam prostor pro subjektivní laboraci.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 14. 4. 2013 17:22

A primární je AVR? Když na AVR dám 100, tak má smysl mít třeba na SW 120? Nebude tam díra těch 20 ? Není lepší dát 150 na AVR a SW omezit na těch 120?

Žádný sw generátor nemám a ani nevím, jestli bych ho uměl použít, cosi jsem stáhl a bylo to k ničemu.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod joudá 14. 4. 2013 18:35

tady si můžeš vygenerovat soubory wav
http://www.audiocheck.net/audiofrequenc ... netone.php
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 14. 4. 2013 20:12

Dík kluci, to už je lepší.. stáhl jsem si vzorky 50. 60. 70 atd a zjistil jsem, že satelity mi jedou od 80Hz, takže na AVR i na SW dám crossover 80 Hz a pohoda :-)
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 16. 4. 2013 08:02

U plasťáků je to jedno :kuk:
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 16. 4. 2013 17:15

Plasťáky jsou sice odpad, ale kupodivu ani u nich to není jedno.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 16. 4. 2013 23:31

jen to hecuju :D, hlavní je, když je člověk spokojený ...
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 18. 4. 2013 13:24

SW už je doma a vše ok, když nehraje, tak o něm nevim. Mně "plasťáky" stačí, jsou skladnější, takže je mám na zdi přesně v místech kde potřebuju pro co nejlepší prostorový zvuk a se zvukem jsem velmi spokojený za ty peníze :-)


Servis mi dal, za to že jsem byl 14dní bez SW, slevu 20 procent na všechno neakční zboží (značek HK, JBL a ještě cosi)na eshopu http://www.vzdy.cz, kdyby někdo o něčem uvažoval, napište, domluvíme se.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 18. 4. 2013 14:40

No to bude kvalitka zvuk s plastovými bednami na stěně :o) A navíc ještě prostorový :o))
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 18. 4. 2013 19:28

Njn, dřív lidi čuměli do černobílých 10" tv s mono zvukem.. jsem rád, za to co mám a momentálně mi to stačí bohatě.. tu malou místnost to ozvučí suprově a filmy si užívám :) A časem, kdo ví ...
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 19. 4. 2013 02:40

Čemu říkáš dřív? Už v roce 1968 nebyl problém v Německu sledovat velkou barevnou stereo TV ať už s vestavěnými reproduktory a nebo s externě připojenými bednami.

Když ono je smutné že ony ty některé (zdaleka ne všechny samozřejmě!) mono ČB TV měly lepší a méně na nervy lezoucí zvuk jak některé moderní krámy vydávané za výdobytek moderní techniky. Pravda nebyl to zázrak, ale po hodinách poslechu se to vyplo a v pohodě, teď to leze už za chvíli na nervy, pak to vypneš a zjistíš že sluch a mozek je natolik unaven, že tě jako první napadne že ticho léčí. Čím to asi bude?
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 19. 4. 2013 09:52

NevimAVM píše:Njn, dřív lidi čuměli do černobílých 10" tv s mono zvukem.. jsem rád, za to co mám a momentálně mi to stačí bohatě.. tu malou místnost to ozvučí suprově a filmy si užívám :) A časem, kdo ví ...


na thalexe se vyxser, on má potřebu hodnotit věci a vyjadřovat se k věcem o kterých nic neví, v životě neměl doma domácí kino a bude někomu radit ať si na sledování filmů pořídí stereozesilovač a dvě bedny.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 19. 4. 2013 11:12

Ne tak každý má nějaké své priority a stupeň hodnot, já nejsem žádný hifista, koupil jsem si své první trošku lepší "značkové" (z mého pohledu) domácí kino a jsem z něj svým způsobem nadšený, zvlášť když si uvědomím, na co se lidi dívali dřív a s jakou zvukovou kulisou, jsem zkrátka rád, že si dnes můžu dovolit koupit takovou věc a užívat si ji.. samozřejmě jsou lepší, mnohem lepší.. a chápu, že pro lidi jako je třeba Thales je DK za cca 15tis nic moc.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod joudá 19. 4. 2013 11:35

pro něj je jakékoli DK nic moc, je to stereofil, mě je to celkem funk akorát nechápu, jak někdo může hodnotit vliv 5.1 při sledování televize, když nikdy žádný systém 5.1 nevlastnil. tímhle způsobem pak může hodnotit každý cokoli.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků