Toshiba 46TL938

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kombein 14. 4. 2013 15:42

Zdravím,
po asi měsíčním studování různých recenzí, diskuzí a fór, kdy jsem čím dál více nevěděl, jaký televizor koupit (přes LG 670, Panasonic WT/DT/ET50, Philips atd), jsem se nakonec rozhodl pro tuto Toshibu. Nyní ji mám doma a chtěl bych poradit, jak ji otestovat, díval jsem se na sport, žádné mazanice jsem neviděl, příjem mám klasickou kabelovku, většina programů SD, několik HD. Režim sledování mám daný na standardní, je vcelku pěkný, jestli by to šlo v nastavení dovést ještě k dokonalosti, to netuším. DOposud jsem měl CRT Philips a ve světě LCD jsem nováčkem.

Proto bych se vás chtěl zeptat, jestli nemáte nějaký obrázek či video, které si hodím na flasku a přes tv otestuju, jestli je tam hodně cloudingu, nebo nějakých jiných neduhů, vadné pixely atd.)

Další věc, co mě zajímá, je telenovela efekt, jeslti jsem to pochopil správně, jedná se o to, že filmy či seriál vypadá, jako by byl točený nějakou domácí kamerou na ulici, jakoby to až moc vtahovalo člověka do děje, a to vše zapomocí různých TRue Motionů a CRM atd.. Tohle mne momentálně trápí, obraz sice perfektní, ale prostě až moc se to všechno hýbe a já mám rád klasický film a ne toto. Problém je v tom, že zaboha nemůžu nikde najít v nastavení aqni v návodu, jak se tato funkce, tento vylepšovák vypíná. Máte s tím někdo zkušenost?

A nakonec problém č.3. Někdy se mi stává, a je to jedno, či se jedná o sport (ne vždy se to tam vyskytuje) nebo film v mkv, nebo jinde, že prostě kolem postav někdy vidím jakoby průhlednou auru, kolem objektu prostě tenký obrys ala predátor, když se zneviditelnil. Má i na tohle vliv to True Motion? Díky za rady.
kombein
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 4. 2013 16:20

Hledej Clearscan. Jiank proč chceš hledat jestli tam něco je blbě, když ti to nevadí?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kombein 14. 4. 2013 18:18

A kde píšu, že mi to nevadí? V rychlosti jsem pustil sport, jestli se obraz nerozmazává, a koukl na pár filmů večer. Neměl jsem čas to více sledovat a zkoušet. Co mi vadí, jsou ty průhledné obrysy kolem objektů někdy a pak telenovela efekt. A proč to chci vyzkoušet nějakým obrázkem nebo videem? Asi proto že jsem v časovém shonu a nemám čas se na televizi pořádně podívat. Proto ji chci otestovat, abych ji mohl popřípadě do 14 dnů vrátit. Jinak teda se na ni dívám ze 3 metrů a zdá se mi zbytečně velká, nechápu jak může někdo sledovat tv ze 2 metrů při uhlopříčce např. 55, ale možná je to jen o zvyku... Na toto narážím z důvodu, že s menší úhlopříčkou 107 cm bych třeba tu predátorskou auru třeba neviděl.

Ten Clearscan, to je co? Na googlu mi to nic kloudného nenašlo, tak předpokládám, že se jedná o funkci mojí televize..
kombein
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 4. 2013 18:25

Taky bych volil menší - menší bývá menší zlo, zvlášť při nekvalitním obsahu ...
Zkusil bych spíš něco na co sebudeš reálně dívat - http://uloz.to/hledej?q=mpg+dvb

-- 14. 4. 2013 19:31 --

http://www.toshibaczech.cz/Symboly.aspx
http://www.toshibaczech.cz/Technologie.aspx

active vision
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kombein 14. 4. 2013 19:01

D9ky za info, kouknu na to, pak dám vědět
kombein
Junior

Odeslat příspěvekod NevimAVM 14. 4. 2013 20:47

Já mám 46TL933g, což je myslím až na jakousi blbost to samo, normálně v menu pod obrazem v pokročilých můžeš měnit AMR na vypnuto/standart,vysoký. A ze 3m je to v pohodě, jen nejsi zvyklý, jestli jsi předtím měl CRT, tak se nedivím.. mně se před 2ma lety zdála velká i 82cm..
S tou predatorskou aurou jak píšeš to je jen otázka nastavení nebo tam pouštíš nějaký ***** signál. já tam nic takovýho nemám, jen parádní obraz.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 4. 2013 21:19

Rozdiel medzi 933G a 938G je vo farbe.
9-modelovy rocnik (2012)
3-typ tunera (T,C)
3-dizajnovy variant
G-oznacenie trhu

Inak jedna otazka, prehrava to cez usb titulky s diakritikou?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 15. 4. 2013 06:17

Nevím, používám MMC.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 4. 2013 06:48

Ale skusit mozes nie?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 15. 4. 2013 06:59

Mno jestli Tě to tak moc zajímá, tak až budu doma, tak to zkusím. Teda pokud se dostnu na usb z boku (tv mám na zdi).
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 4. 2013 07:37

Diky, pockam.
Hladam rodicom nejaky tv s dobrym obrazom. Odislo im dvd, na ktorom si cez usb obcas pustili nejaky film, sem tam aj s titulkami. A kupovat nejake MMC nema zmysel, nevyuziju ho. Na to obcasne pouzitie staci aj tv.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kombein 15. 4. 2013 08:28

Ryan:
Ta 938 má integrované wifi a prohlížeč, ta 933 by to mít neměla, alespoň podle Toshiba stránek. Ale nevím rozdíl mezi 938 a 968.

-- 15. 4. 2013 09:30 --

NevimAVM:

Tak to jsem asi slepý, ale já tam nikde AMR nevidím, jen CLearscan a jiné volovi*y. ALe mám původní firmware, ty sis nějaký už aktualizoval? Resp. jak to máš nastavené ten obraz?
kombein
Junior

Odeslat příspěvekod NevimAVM 15. 4. 2013 09:08

Mám tam verzi sw, která tam byla, když jsem to koupil (tuším z léta 2012 nebo tak nějak), nic jsem neaktualizoval. Clearscan si nepamatuju, že by tam bylo, ale kecal bych, fakt teď nevím. To AMR není přímo myslím AMR, je tam napsáno nějaké Motion cosi.. (jak jsem psal, je to v pokročilém nastavení, dá se tam měnit off/standart,střední,vysoké co si pamatuju), jak budu doma, tak se na to podívám (i na tu diakritiku) a napíšu jak to přesně mám.

Mohl by jsi sem potom dát fotku cloudingu ? Že by jsme porovnali ?
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 4. 2013 09:18

kombein:
jo, s tym wifi mas pravdu. Nejak som to prehliadol. Kazdopadne to co som pisal vyssie plati tiez.

Ked chcete fotit tan clouding, nezabudnite na rovnake nastavenie tv a hlavne na rovnake nastavenie expozicie. Inak toho vela nenaporovnavas.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 15. 4. 2013 09:40

Jj pokud sem kolega postne fotku, mrknu na hodnoty a vyfotím to stejně.

Pokud to budeš fotit, tak hlavně večer při úplné tmě :)
NevimAVM
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků