Jakou LED TV 40-42", DVB-S2, pasivní 3D

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mh 24. 4. 2013 09:28

Zdravím,

vybírám novou TV na občasné sledování fotbalu, nějakého toho dokumentu přes satelit a rozhoduji se mezi těmito kandidáty:
1. Philips-40pfl5537k
2. LG 42LM615s

Cenový strop jsem si dal 13.500Kč. Požadavky: LED, satelitní tuner, SmartTV a 3D výhodou, ale nikoli podmínkou.

Ještě jsem uvažoval nad Samsungem, ale když jsem viděl v této cenové hladině vybrané kousky, tak se mi zdál obraz příšerně neplynulý.
U mě vede Philips, díky frekvenci a obecně ho mám zafixovaný jako kvalitní značku. Ale třeba mi to vyvrátíte. Díky za každou radu:)
mh
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 24. 4. 2013 09:57

LG LM6xxx na fotbal apod určitě nebrat, ta televize maže jako prase.
Zminený Philips je na tom poměrně lépe, akorakt teda mají silný mezery ve firmware apod...a moc teda nechápu co si slibuješ od Smart, pokud ti stačí jen youtube a par aplikaci co jsou v cr stejne naprd..tak bys mohl byt ale spokojenej =) ...můj názor, držet se v těhlech cenovejch relacich mermomoc lcd je cesta do pekla, lcd do minimálně nějakých 25 000 jsou odpad, občas světlá vyjímka...
Co se ti třeba nelibí na plazmě Panasonic UT50 42" ? 12 700 na alze..
Obrazově na tom bude o mnoho lépe, nebudeš mít sice pasivní 3D, ale jestli si myslíš, že pasivní 3D na 40" bedně je nějaká výhra... mno uff :) měl si možnost to někde vidět?
Satelitní tuner je u všech značek do jednoho pro zlost...katastrofické. Určitě by jsi měl lepší koupit nějaký externí, kterej bude mít jak dobrou multimediální podporu, tak x funkcí na víc a daleko lepší ovladání apod...je to daleko štastnější řešení než integrovaný...
Jinak celkově bych ti doporučil vyhnout se modelům s IPS panelem, ten je možná fajn v kanclu v monitoru, ale ne doma v televizi, pro mě osobně je ips panel v televizi prohřešek, kterej by se měl trestat smrtí, obraz je pěkný jen do dobý než si doma sedneš na gauč a zhasneš světla, svítivá šedá barva nahradí černou a obraz bude tak nekontrastní, že to trumfne kdejaká čína s VA panelem. Pokud te zajímá obraz, sáhneš po plazmě, pokud si ale myslíš, že to není in a že nemáš 500kč ročně navíc za spotřebu a nemůžeš zkousnout že je to jednoduše plazma, tak doporučuji koukat alespon po Samsungu 6kových řadách...alespon! klidne i nějakou korunu připlat, 13 tisíc je opradu málo, dá se říct že jen vybíráš z odpadků, kterej mín sm rdí...
Naposledy upravil hexxisek dne 24. 4. 2013 09:59, celkově upraveno 1
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 4. 2013 09:59

hexxisek píše:Zminený Philips je na tom poměrně lépe, akorakt teda mají silný mezery ve firmware apod

Můžeš upřesnit?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 24. 4. 2013 10:01

dal bych pár odkazu na konkurenční weby ale nejsem prase...proto jenom pro upřesnění postačí když zmíním google "Philips problémy firmware"
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 24. 4. 2013 10:05

Ta televize běží odhadem 5-7h týdně, takže spotřebu tolik neřeším. Je to pro velmi nenáročného diváka. Satelitní tuner tu mám od Fergusona a důvod požadavku integrovaného je prostý - koukají na to starší rodiče a chci jim koupit něco, kde bude stačit jeden ovladač.
mh
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 24. 4. 2013 10:22

Pokud je to tak jak říkáš, stále vydím jako jasnou volnu Panasonic UT50...za usetrene peníze muzes koupit nějaký univerzální ovladač. Nastavíš to a budeš to mit zlatý =) Snaž se v těhlech finánčních vodách lcd telky vyvarovat...UT50 je opravdu slušná televize co se obrazu týče, možná je na tom i ve spousta obrazových věcech lépe než kdejaka lcd bedna za dvojnásobnou sumu..
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 24. 4. 2013 10:29

Máme tu plazmu od Panasonicu (asi 3-4 roky starou) a že by to byla hitparáda, to tedy rozhodně ne. Když pominu, že je to tlusté jak něco, tak jsem koukal na LED TV a obraz se mi líbil subjektivně víc. Pokud si pak vezmu, na kolikátý pokus se podařilo přepravci doručit plazmu v nepoškozeném stavu, tak stejně vezmu nějakou LED.
Panasonicem určitě nic neušetřím. Je třeba srovnávat srovnatelné a tato nemá DVB-S, takže je vlastně dražší.
Takže asi zkusím Toho Philipse, 400Hz by mohl společně s WiFi být argument.
mh
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 24. 4. 2013 11:09

4 roky je v tomhle sortimentu dost velká doba, pokud ti jde o to ze to je o 3-4cm tlustší....raději nekomentuji...Tvuj vybraný Philips nemá rozhodně 400Hz...nechal si se jako spousta dalších zmasírovat marketingovými bláboly...400 Hz se týká MCI, tedy uměle dopočitanými snímky, obraz pak vypadá divně, telenovelovsky - co se pohybu týče, tvůj vybraný Philips má realných Hz tuším 100 Hz..nejsem si ale uplně jist. No jinak se připrav na panelovou loterií, Philips tam cpal 2 druhy panel, Pokud chytneš Sharpovýho UV2A tak máš vyhráno, a za relativně směšný peníz výbornou televizi, pokud chytně ale ten druhej dostane se ti dostatek cloudingu a horší obraz...každopádně držím palce at se koupě podaří a jsi spokojen.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 4. 2013 11:27

hexxisek píše:dal bych pár odkazu na konkurenční weby ale nejsem prase...proto jenom pro upřesnění postačí když zmíním google "Philips problémy firmware"

Já jsem myslel, že máš nějaké konkrétní aktuální informace k určitým modelům.

Ptám se proto, že hodně věcí bylo u mnoha modelů odstraněno v rámci FW vydaných v rámci konce minulého roku. Tudíž mě překvapuje, že jsou opět problémy (samozřejmě beru řadu z roku 2012).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků