Výběr repro - Heco Mythos 700

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 2. 5. 2013 08:22

Zdravím hifičleny,

má někdo zkušenosti s těmito reproduktory nebo obdobnými řadami?

http://aukro.cz/heco-mythos-700-i3215145352.html
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 2. 5. 2013 12:09

mm vypadaj dobře za ty prachy
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 2. 5. 2013 12:49

další alternativa je Focal Chorus 715, ale nevím jestli výkon 125W špičkových nebude málo pro místnost 25m2, vím že to není jen o wattech a záleží na mnoha dalších faktorech, ale mám rád když jde repro pěkně vybudit :P

http://www.audioreview.com/cat/speakers ... 94crx.aspx
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 2. 5. 2013 14:30

ty seš taky vybudit ty moulo, akustický výkon se udává v decibelech, přeci nebudeš poměřovat bednu podle toho kolik dokáže sežrat wattů.

to je jako kdyby si lidi kupovali auto aby mělo co nejvyšší spotřebu, když jsou tady na tom foru tak populární srovnání hifi s autama :D


čim to chceš vlastně krmit?
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 2. 5. 2013 15:05

jasně, že jde o dB, myslel jsem to obecně výkon repro = co z toho pak poleze, krmit to budu asi DENON AVR-2808 S, jelikož skládám domácí kino (alternativa je ještě Pioneer VSX-922), ale vidím to spíš na bazarovku z jiné kategorie. Napíšu prodávajícímu v jakém stavu Heco je, přeci jen to má 10 let za sebou a Focaly jsou 3 roky staré (i když záleží samozřejmě především na tom, kdo se k němu jak choval). U těch Heco mi trochu vadí i zadní bassreflex, jelikož v panelovém bytu toho místa od zdí není :hm .
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 2. 5. 2013 15:34

johny - tie 715-ky su model roku cca. 2003, ako môžu mať 3 roky ? :shock:

http://translate.google.sk/translate?hl ... 6bih%3D691
Naposledy upravil starší dne 2. 5. 2013 18:56, celkově upraveno 1
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 2. 5. 2013 15:51

nenašel jsem do kdy se vyráběly, borec mi tvrdil jak jsou 3 roky staré....

PS: dále se rojí inzeráty s britskými Mission, tak mám v hledáčku ještě tuto značku reproduktorů, ale také sem odkázaný pouze na internetové reference uživatelů :-/

http://elektro.aukro.cz/mission-773-i3218710850.html

http://elektro.bazos.cz/inzerat/2393948 ... on-M73.php
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 2. 5. 2013 16:46

johny - mam pocit, ze tie 715-ky su este starsie ako som pisal, aky mas fin.limit ? :hm
Naposledy upravil starší dne 2. 5. 2013 18:57, celkově upraveno 1
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 2. 5. 2013 18:10

JohnyBuchar píše:...myslel jsem to obecně výkon repro = co z toho pak poleze...

To je úplná hlúposť. Je to mylná mienka, ktorú sa medzi verejnosťou podarilo vytvoriť pochybnými výrobcami repro, ktorí sú schopní aj na úplný šrot hodiť označenie niekoľko tisíc Wattov a predávajú to potom ako teplé rožky. To, že to hrá na pipinu, je druhá... V audio technike všeobecne platí, že pokiaľ to myslí človek aspoň trošička vážne, tak technické parametre by mali byť to posledné, podľa čoho vyberať. To ti totiž nikdy nepovie či sa ti ich zvuk bude alebo nebude páčiť...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 2. 5. 2013 19:20

Tyhle nevypadaj nejhůř http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ion-dc4-t/, nebo http://elektro.bazos.cz/inzerat/2275522 ... -Speak.php. Rozhodně bych nehledal to nejlevnější, zvláště pokud jde o sloupy.
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 2. 5. 2013 20:37

Určitě nehledím slepě na watty, vím co je marketing a nesmyslná astronomická nic neříkající PMPO ap. spíš chci dostatečně dimenzované repro, abych měl jistotu, že bude i při vyšším volume v ´provozním režimu´, je mi jasné, že daleko dřív mi bude něco rezonovat (sousedi bušením na zeď :D ) než by nestihaly repráky. Popravdě čímdál víc se mi líbí ty Heco, je to pěkný kus ´nábytku´ (2x40kg) a prodejce píše, že s bassreflexem to je taky ok, že je má 20cm od zdi a taky v paneláku. :tleskani

PS. limit mám do 10ky
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 2. 5. 2013 21:27

ty DC4t bych nebral, to sou repáky nahouno
jako průměr membrány 100 mm "u basáku" to je zoufale málo, takovéhle bedny prostě jsou obětí designéra, to přehraje kdejaká regálovka i na basech.

ty homemady se scanspeakama vypadají pěkně, ale u nich je zase problém, že to je dvoupásmovka s 165mm reprákem, to bude bez subu velmi pravděpodobně mít málo basů, ale furt to bude hrát lépe než ty 100mm hrůzky.

já mám poměrně dobré zkušenosti s monitor audio, ty repra hrají vážně dobře, ty mission co si házel to sou všecko nízké modely.

být tebou, tak bych si udělal výlet po pár inzerátech. Jinak stáří repro obecně, třeba pro mne není vůbec důležitý faktor, tam jde spíš o to v jakém jsou stavu. Mám tu 30 let staré repráky bez jediného šáhnutí a vypadají jako nové.

závěsy původní naprosto perfektní, dokonce i elyt na výhybce, co tam je na basy má plnou kapacitu, tak sem ho ani neměnil.

stáří bych neřešil, akorát při převzetí je trochu vybudit potom taky zmáčknout všechny membrány až na doraz, aby si viděl jak se chovaj závěsy a to je asi tak všechno co je třeba zkontrolovat.

jinak ty závěsy se dají taky docel slušně obnovit regumem, ale zase to chce nenechat ho na tý gumě moc dlouho, aby se z ní nestalo uplné bláto.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 2. 5. 2013 21:43

Mám vše z ruky :( a za cestu bych dal další 2000,- a obětoval den času :hm
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 2. 5. 2013 21:55

můžeš si vybrat nějaký region kde je tech repro vícero a jet na omrk třeba sockou (praha, brno atd..)
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 3. 5. 2013 00:56

S tím stářím beden bych si nelámal mnoho hlavu za předpokladu, že tam nejsou použité pěnové závěsy. To je totiž jediná kritická část která může vážně časem degradovat a jejíž výměna může být problematická (zejména ve spojitosti s polypropylénovou membránou). Gumové závěsy časem nijak nedegradují (pokud se nejedná o nějaké extrémní podmínky jako třeba na slunci), maximálně mohou u velmi starých beden zatuhnout. To je řešitelné speciální procedůrou. Jinak se na dobře udělaných bednách nemá mechanicky co poškodit pokud s tím někdo echt netřískne a nebo se k nim nechová jako dobytek a nepodpálí reprákům cívky. Naopak poměrně běžná je degradace kondenzátorů ve výhybkách (výjimečně i jiných součástí), což je řešitelné snadno, rychle a obvykle nepříliš nákladně. Zde by nebyla od věci preventivní kontrola po několika letech i v případě, že jste první majitelé. Zvláště to platí u levnějších beden. U dražších beden (dejme tomu nad 25-30KKč) roste pravděpodobnost že byly použity ve výhybce materiály, které věkem nijak nedegradují, resp. jen výjimečně. Je to jako s autem - i když funguje OK také je občas třeba kontrolovat určité věci.

Nebojte se kupovat bedny z bazaru, pokud hned při koupi nenarazíte na mechanický problém, který si můžete zkontrolovat sami, tak vše ostatní je obvykle dobře řešitelné. Pokud budete vybírat pečlivě tak za stejný peníz si můžete dovolit mnohdy podstatně lepší bedny.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků