Tannoy vs. Dynavoice

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mjusic 25. 5. 2013 22:30

a nechceš si místo tech prdítek rači pořídit pořádný repro?

třeba tyhle
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... 8-cdm-7nt/
Obrázek


http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -aelite-3/
Obrázek
mjusic
Junior

Odeslat příspěvekod bertold8 26. 5. 2013 10:38

No jelikoz na repro nemam moc mista (45*28cm), budou hrat v malem panelakovem obyvaku a pripojeny na levny AVR, tak se obavam ze velke sloupy by nebyly optimalni. Navic to, jak Dynavoicy hraly v poslechovce, mi plne vyhovovalo. A opet, predni bassreflex povazuji za vyhodu.
Jinak u tannoy mi prodejce taky napsal ze prostorove pozadavky repro s BR dozadu jsou jen mitus.
nikon d750, 28-105/3.5-4.5, 70-300VR, 50/1.8, 85/1.8, 24/2.8, blesky
Audinst MX1 + Shure 940 || Sansa Zip + ZS5
bertold8
Junior

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 17:55

to zase tak velký vliv nemá, kde je ten bassreflex kupodivu, s tím musím souhlasit s uživatelem Thales_X

a tvrzení, že k levnému avr musím nutně mít levné bedny je pěkně na palici. Právě protože si říkal že posloucháš vokálnější věci, tka potřebuješ dražší bedny s otevřeným projevem, což jsou přesně Acoustic Energy Aelite, rozhodně na akustickou hudbu budou o parník lepší jak DF5 a oproti nim ještě litr ušetříš.

a taky už aspoň trochu vypadaj jako normální bedny (dýha), ne jako nějaké hrůzy k DK.

a když si k tomu koupíš tenhle AVR třeba tak ti to bude hrát fajn
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1949
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1462
kofola01
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bertold8 26. 5. 2013 18:56

AVR chci s nejmodernejsimi standardy, takze bazar spis nehrozi. AE vypadaji moc dobre, ale pisi u nich ze vyzaduji dost prostoru kolem sebe, v mensich mistnostech s nima muzou byt problemy a vyzaduji kvalitni zesilovac.
bertold8
Junior

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 20:41

co to je nejnovějšími standardy? to zní jak nějaký marketingový blábol, specifikuj co třeba ten denon nemá z toho co požaduješ.

jinak, že bedna hraje dobře s dobrým zesilovačem, neznamená, že hraje hůř se špatným zesilovačem, než špatná bedna se špatným zesilovačem.
kofola01
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bertold8 26. 5. 2013 21:16

Chci CEC a ARC, propustnost pro 3D. Minimalne prvni dve nejsou zadnej marketing ale prakticky veci. Mam fungl novou telku, tak chci mit vsechno stejne novy aby to stejne i starlo.
nikon d750, 28-105/3.5-4.5, 70-300VR, 50/1.8, 85/1.8, 24/2.8, blesky
Audinst MX1 + Shure 940 || Sansa Zip + ZS5
bertold8
Junior

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 26. 5. 2013 22:12

Z těch AE Aelite 3 už dostaneš solitní a hlavně věrnej sound. Ikdyž by si už zasloužili lepší AVR (zesilovač), tak se dé předpokládat, že i s průměrným AVR to bude pořád lepší než v případě těch Dynavoice DF5. Přestože ty Dynavoice můžou být na svou kat. výborné, což ovšem platí i o těch AE Aelite 3. A prostor potřebuje víceméně každá bedna. S AE máš už zaděláno na solidní základ a když je to za tu samou cenu ...

-- 26. 5. 2013 23:24 --

Pokud máš strach z "velké" bedny, tak věz, že ty AE Aelite 3 jsou vpodstatě stejně tak velké jak ty Dynavoice. Ale poku se ti zvuk Dynavoice DF5 líbil, tak si je klidně pořiď. Především jde o to abys s nima byl spokojenej ty sám. Ty ostatní ber pouze jako možnou variantu. Tech možností je pochopitelně více http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ava-mc-40/. Hlavně nic neuspěchej a poslouchej ušima.
Naposledy upravil Hoffi 75 dne 26. 5. 2013 22:35, celkově upraveno 2
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 22:28

tojo no, mně se ty dynavoice nelibí ani moc designem, jsou to prostě laciné sloupky se vším všudy.
kofola01
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 26. 5. 2013 22:34

Za svou cenu můžou být dobré a asi taky jsou. Jenomže za ty peníze člověk může mít už fakt dospělé a solidní, třebaže bazarové sloupy. Ale s tím bazarem bych to neviděl tak zle a u repra zvlášť. Navíc, když se je v budoucnu rozhodne prodat, tak na tom zase až tak tratit nebude.

-- 26. 5. 2013 23:40 --

Ty Cabasse Java MC 40 jsou také poměrně povedené http://cabasse.cz/novinka/143.html
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 26. 5. 2013 23:39

to bude mít málo basů.
59-23,000 Hz

to je jak regál, čili bez subwooferu žádná sláva.

můj favorit je tohle

Acoustic Energy Aelite 3 jsou nádherně zpracované podlahové reprosoustavy v povrchové úpravě v pravé přírodní dýze (bříza, třešeň, černý jasan), které vynikají čistým, plným a malebným zvukem. Pokud uvažujete o reprosoustavách vyšší třídy a preferujete spíše "relaxačnější" zvuk s výborným rozlišením v celém spektru, brilantními a jemnými výškami, plnými a barevnými basy včetně nejhlubších "soft" basů, rozhodně by neměly reprosoustavy Acoustic Energy Aelite 3 uniknout Vaší pozornosti. Jde opravdu o mimořádně zdařilé reprosoustavy s lahodným, jemně vyváženým a otevřeným zvukovým charakterem - nenásilně vtahující posluchače do hudby, poskytující opravdovou a dlouhodobou radost z poslechu. Jsou mimořádně vhodné i pro tichý poslech, kdy se z jejich malebného zvuku nic neztrácí. Dokáží zjemnit a zpříjemnit i starší nedokonalé nahrávky.

Acoustic Energy Aelite 3 patří jednoznačně mezi špičkové výrobky své třídy. Zpracování v půvabné, oku lahodící přírodní dýze jen umocňuje výsledný ušlechtilý dojem. Vřelé doporučení !

měl sem je chvíli doma a hrály fakt super, žádný bumbum se nekonal, ale to já ani nepreferuji.
kofola01
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 26. 5. 2013 23:58

S těma AE Aelite 3 s tebou souhlasím, také bych je pasoval za favorita. Cabasse Java MC 40 jsem uvedl jako příklad, že těch beden do 15000,- se najde více. Netvrdil bych, že budou vyloženě bez basů. Ten frakvenční rozsah je typický pro všechny bedny Cabasse. Tyhle jsem neslyšel, ale slyšel jsem od nich regály Minorca s udávaným rozsahem od cca 70Hz a poslech tomu rozhodně nenasvědčoval. Vzhledem k velikosti ozvučnice Java 40 bych se o basy zase až tak nebál. Papír snese hodně, ale realita je občas trochu jiná ... Nicméně ty AE jsou jistota :tleskani
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 27. 5. 2013 00:00

je fakt že jsou tam dva 17cm středobasy, klidně to vreálu může hrát hloubeji jakt y aelite.

klidně by se ten rozsah dal rozšířit i o ty monitor audio silver S6, ale to už sem tu několikrát uváděl. zase by zbylo víc na zesilovač

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... silver-s6/
Obrázek
kofola01
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 27. 5. 2013 00:09

Tak či onak, 15000,- už je celkem "slušná" částka, za kterou se daj pořídit nejaké lehce "jeté" bedny. Kdybych já kupoval první bedny asi bych nesáhl po nových, ale snažil se za své finance pořídit pokud možno to nejlepší. Hlavně bych si vše předem poslech, porovnal ...

-- 27. 5. 2013 01:14 --

Z MA znám velice důvěrně RX6, RX2 a RX1 a musím pět pouze chválu :oboze. Tohle jsou předchůdkyně, ale je to pořád z té samé řady Silver. Jo, Monitor Audio, tak to je má nejoblíbenější značka a vřele doporučuji !!!
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola01 27. 5. 2013 00:17

já bych řekl že MA a Acoustic Energy jsou poměrně podobné zvukově, akorát Acoustic Energy jsou neutrálnější na výškách.
kofola01
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 27. 5. 2013 00:20

U těchto S 6 bych možná měl malinko problém s designem :hm , ale to je velice subjektivní a každému se líbí neco jiného.

-- 27. 5. 2013 01:24 --

Porovnával jsem MA RS 6 vs MA RX 6 a na těch RS 6 se mi občas s ostřejším zesikem (Rotel RA 06, Onkyo A1VL) těch výšek zdálo až moc, ale nic dramatického, nic s čím by se nadalo žít. RX 6 byly v pohodě.
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků