Sluchátka na uši velké kvalitou malé velikostí

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Narcissus 2. 6. 2013 09:58

Ahoj,
už delší dobu sháním sluchátka typu on-ear s hlavovým/týlním mostem, kvalitativně na úrovni sluchátek za 3 - 5 tisíc, ale o velikosti Sennheiser PX100. Jak se ale zdá, tato kategorie sluchátek neexistuje. V současné době mám Audio Technica ATH-ES55 a i ty jsou na můj vkus velké (zvukovou kvalitou docela ok). Už jsem dostal několik sluchátkových doporučení, ale vždycky to skončí na tom, že jsou všechny minimálně stejně velké jako moje ES55 (jakoby můj požadavek na velikost byl zakletý).
Prosím nedoporučovat pecky/špunty, tento typ sluchátek nechci :-)
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 2. 6. 2013 10:22

Napadli ma http://sluchatka.heureka.cz/beyerdynamic-dt-1350/ ale su trocha drahsie. Aj tie su velke?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 6. 2013 10:29

Fischer Audio Oldschool, Ultrasone HFI-15G, Ultrasone iCans Octa, AKG K 450, Soundmagic P30, Beyerdynamic DTX 501p, Beyerdynamic t 50 p, Beyerdynamic DT 1350, V-Moda M80...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 2. 6. 2013 10:44

AKG Q460
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 2. 6. 2013 21:38

Díky za rady,
v podstatě vidím, že v (domnělé) zvukové kvalitě se prostě menší sluchátka nevyrábí. Do ceny 2000,- je spousta konstrukcí, které se mi líbí, ale zase budu ochuzen kvalitativně. Tedy aspoň nečekám, že sluchátka za 1300-2000 Kč přehrají ATH-ES55.
AKG nechci, měl jsem K450 a na středech měly i po zahoření podivnost, kterou jsem nebyl ochoten snést. A vzhledem k tomu, že Q460 z nich vycházejí, očekávám podobný problém.
V podstatě z vašich doporučení vyšli dva favorité (holt tedy s kompromisem ohledně požadované velikosti), a to Beyerdynamic DT-1350 a T50p. Jen je budu muset někde naživo porovnat.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 3. 6. 2013 00:31

HD 25 nebo ty beyery. Moc jsem nepochopil, zda jsou prioritou rozměry, nebo skládací konstrukce.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 6. 2013 07:50

Tie Beyery maju rozmery minimalisticke. Velkost je porovnatelna, rozdiel je akurat v tom, ze PX 100 su ploche. Zas ale ten zvuk je niekde uplne inde. Aj oproti ES55 to hra o dost lepsie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 3. 6. 2013 17:10

Prioritou jsou rozměry. Zkrátka bych chtěl sluchátka o velikosti Koss Porta Pro nebo Sennheiser PX100 II, ale s vyšší zvukovou kvalitou.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chistos 3. 6. 2013 18:09

Než PX100 a KPP hrajú lepšie aj K450, ktoré som mal a tie stredy som tam nezaznamenal, tam boli iba výšky pod dekou, tie Beyery sú dosť svetlé, takže nejaký basový boom neočakávaj.
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Narcissus 3. 6. 2013 21:27

Jo, je možné, že šlo o výšky pod dekou. Neumím se pořádně vyjádřit. Prostě mi nesedělo vyšší hlasové pásmo. Podivné sykavky a všechno okolo.

Jinak co říkáte na zmiňované ULTRASONE iCans Okta? Jsou sice levné, takže se trochu bojím, protože z cenově srovnatelných Sennheiser PX100 II je mi zvukově trošičku špatně.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chistos 4. 6. 2013 12:04

PX 100II neber ako ekvivalent, to je horšie než K450. Tie ultrasone, ževraj hrajú za svoju cenu dobre, ale nebudú to napr Senny HD25. Neočakávaj, že to bude hrať naozaj nejako super, za tie prachy od toho nemôžeš očakávať veľa. Jedine v tej cenovej relácií hrajú dobre iba Fostexy TH-7, ale tie sú už veľké. Teda z tých malých hrajú najlepšie asi Beyerdynamic DTX 501p, skús sa pozrieť na ne. Ale majú tiež zábavný prejav ako K450, takže sú basovejšie. Nejaký super priestor neočakáva. Ultrasone by mali prehrať K450-tky.
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Narcissus 4. 6. 2013 17:50

Jo, to vím, K450 jsem měl a PX 100II má kolega. Pokud by Ultrasone iCans Okta měly přehrát K450, byl bych spokojený, protože kromě těch středů/výšek (a velikosti) byly na ven ok.

No a ty DTX 501p se mi na první pohled zdají podobně velké jako mé ATH-ES55, do těch bych asi nešel.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chistos 4. 6. 2013 18:22

Sú asi také veľké ako K450. Mne veľkosť neprekáža, ja po vonku pobehujem s K551 a to sú už hodne veľké slúchadlá. Ono to záleží na tebe, či sa rozhodneš uprednostniť kvalitu zvuku alebo veľkosť. Alebo potom sú alternatívou špunty, tie často prehrajú veľké slúchadlá. Ak by si sa rozhodol pre zvuk, tak by si mal podstatne viac možností na výber.Napríklad Beyerdynamic Custom one pro, sú temnejšie, ale ostatné pásma nie sú potláčané. Ja som sa nevedel rozhodnúť medzi K551 a COP, to aj po vypočutí oboch modelov naraz. No, ale tieto slúchadlá sú tiež iná cenová kategória. Skús sa ešte pozrieť po V-modach, cena niekde na úrovni COP a sú malé a hrajú dobré, ale kúpiš ich jedine v zahraničí. Ryan vo svojom komentári spomenul aj jeden model.
Slúchadlá: AKG K450 ---> AKG K551
chistos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pHp 5. 6. 2013 11:39

iCans jsou sluchátka standardní cenou někde kolem 3000! Přehrají zmiňované vyjma TH-7, pokud někdo nechce hodně basové. Jsou ale průměrem asi 1 cm větší než ES55. Opravdu malé mušle mají akorát Oldskool'70.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků