TV do 20tisíc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eva37 9. 6. 2013 09:37

Dobrý den přeji 
Ráda bych Vás poprosila o radu máme rozpočet na novou TV 20tisíc a rozhoduji se mezi
Samsung ue46es6540 (20149 Alza)
Philips 46pfl5507k (17000 kdekoliv)
Nevím zda jsem vůbec vybrala správně mezi těmito TV, kdyžtak pište i jiné ..............
Chci Vás požádat o Vaše názory.. Osobně upřednostňujeme pasivní 3D jenomže jsme v této ceně nic nenašli chceme úhlopříčku 116-120cm . A hlavně nám jde o kvalitu obrazu,takže to 3D nebudeme asi využívat a smart věci také né .. Jen syn hraje nějáké hry
Moc Vás prosím o radu děkuji Vám
eva37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 6. 2013 10:20

Tv s pasivnym 3D je do 20000 celkom dost. Napr. LG 47LA620s, Panasonic L47ET5E, 47PFL6007k...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eva37 9. 6. 2013 10:38

Omlouvám se zapoměla jsem napsat že jsem se tu dočetla že právě LG jsou špatné a nemají 100Hz(něco s pohyby) proto o nich vůbec neuvažuji .. Philips 6007 nemohu za tuhle cenu nikde sehnat pouze někde v eshopu jako použitou :-(

Ale o to 3D moc nejde na to chodíme občas do kina :-) a myslím že to ani nemůže moc dobře fungovat v TV ,pokud se pletu tak se Vám omlouvám
Raději bych vybírala podle kvality obrazu.
Díky
eva37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FastCar 9. 6. 2013 11:19

1. Z jaké vzdálenosti se budete dívat? Jakou TV jste měli předtím?

2. Za jakých podmínek se budete dívat

3. Na co se budete dívat (částečně souvisí s bodem č.2)

4. dle 3D, pokud ho nepotřebujete, bych vůbec nevybíral, je to spíš hračka pro děti tyhle pseudo 3D blbinky
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod eva37 9. 6. 2013 11:33

Máme starší LCD Samsung 37..Koukáme z cca 1,5-3metry,kluk když si zapne konzoli tak je na tom nalepený. Většinou koukáme spíše večer na filmy,sport...přes den většinou jeden program přes UPC (není to HD)
3D jsme se domluvily doma že nevyužijeme.
Jde spíše opravdu o pěkný kvalitní obraz ve dne i v noci . \a aby to tedy stíhalo ty pohyby??

Ale když koukám na ty ceny,tak abych docílila požadavkům na kvalitní obraz bych musela koupit mnohem dražší tv :-(
eva37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 6. 2013 11:35

I ženy už řeší 100Hz ... 8-P
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eva37 9. 6. 2013 11:40

Nee ani nevím co to je :-) to mám od syna ;-)
eva37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 6. 2013 11:47

Kvalitny obraz sa da mat aj za relativne malo penazi. Mozno by nebolo odveci pouvazovat o plazme.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eva37 9. 6. 2013 11:51

Plazma?? To asi ne v obchodě mi přišel ten obraz takový divný jakoby přeskakoval nebo tak něják:-)

Já bych Vás ani s tím neobtěžovala ale v obchodě mi řekli doporučení třeba::: LG ta tv umí všechno ,můžete volat být na netu atd.. A to mě nezajímá :-) Tak se obracím na fora
eva37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 9. 6. 2013 11:58

Ten philips 46pfl5507 je dobra volba. (kontrastny, 100hz VA panel)
(skoda ze nema osadeny ambilight...ten zacina v minulorocnych modeloch az od 6rady)
npr: Philips 47PFL6007K za 22tisic...ale ten ma osadeny menej kontrastny IPS panel.)
40,46 " -VA technologia,aktivne 3D
42,47" -IPS technologia,pasivne 3D

Keby ste navysili rozpocet o 6tisic, mohli by ste kupit philips 46pfl7007. :-) To len take nerealne teoretizovanie :)
http://3d-televize.heureka.cz/philips-46pfl7007k/
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eva37 9. 6. 2013 12:23

Díky za upřesnění ,ted jsem našla ještě na heurece 5527 a 5537 jsou v nich nějáké velké rozdíly obrazově?
eva37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FastCar 9. 6. 2013 12:27

eva37: Pokud se díváte na filmy, sport.. a hlavně večer, tak JEDNOZNAČNĚ plazma. Obraz oproti Led je o třídu jinde... ano, v obchodě se plazmy často zdají mdlé, ale nenech se zmást, domácí podmínky jsou diametrálně odlišné.

Kvalitu obrazu a plynulost jakou mají plazmy, ledky nikdy mít nebudou, nikdy.

Věř mi, vím o čem mluvím, měl jsem doma už asi 9 televizí, dělal jsem dřív s televizema.. zkušeností mám dost. Pokud Vám jde primárně o kvalitu obrazu, není co řešit a jděte do plazmy, zvlášť za tyhle peníze a ve větších uhlopříčkách je ten rozdíl ještě o další řád znatelnější. Nehledě na nedokonalost podsvícení u ledek apod.

-- 9. 6. 2013 13:41 --

Konkrétně tento typ http://www.zbozi.cz/vyrobek/panasonic-tx-p42ut50e/ lepší televizi poměr kvalita obrazu/cena momentálně nenajdete, bezkonkurenční.

nebo http://www.panashop.cz/panasonic-3d-neo ... ma-doprava pokud by jste chtěli ještě lepší.. konkrétně v tomto obchodě se dá domluvit na ceně 20500,-

Velikost 42" je na cca 2,5m ideální. Pak už jedině 50" ale to je podle mě hloupost, zvlášť když se na to díváte občas i z menší vzdálenosti.
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod eva37 9. 6. 2013 12:47

Kdybych začala uvažovat o plazmě zase bych musela pokládat milion dalších otázek :-( (značka,uhlopříčka,ty pohyby atd.atd ) Vlasně neznám ani jednu :-)

Co se týče toho ropočtu tak 20je asi opravdu maximum. Ta první nás taky stála 19900 a úhlopříčka byla pouze 37 což nechápu jakto že to vyjde takto nastejno cenově :-)
V obchodě jsem viděla i ten Panasonic e5te nebo e50te ted přesně nevím ale měl větší rám šedý a bylo to KB elektro tak také nevypadal špatně ale to 5507(37)? omlouvám se měl obraz živější
eva37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hexxisek 9. 6. 2013 12:55

Pokud nějak nelpíte na tom pasivním 3D, tak kupte PANASONIC VIERA TX-P42ST60E ...cenově je to kolem 21 000....obrazově ale nic lepšího do 50 000 nekoupíte =) za to se zaručím...v současné době nemá moc konkurentů...
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastCar 9. 6. 2013 13:05

Naopak, je to velmi jednoduché.. viz to, co jsem pak editoval. Tady opravdu není co řešit, vzhledem k podmínkám užívání co jsi psala, by byl nákup Ledky nesmysl. Sami to máme doma stejně.. večer filmy, sport apod... přes den nic, pseudo 3D a smart kraviny nezájem :)

Když to shrnu:

Televize běží často přes den, špatné světelné podmínky, běžné dívání, kvalita mě nezajímá .............. koupím Ledku.

Televize běží hlavně večer při filmech atp., rozdíl kvality vidím a zajímá mě ...... koupím plazmu.

Pokud chci plazmu, většinou volím mezi 42 nebo 50, případně větší.

Jakou? Panasonic. Žádným neuděláš chybu, buď bude obraz hodně dobrý nebo perfektní, ale určitě ne špatný (narozdíl od Ledek, kde řešíš milion problému s cloudingem, podsvícením, "přechody pixelů", plynulostí pohybu atd atd ...) Na jiné značky se nemá cenu dívat.. (krom Panasonicu dělá plazmy momentálně ještě LG a Samsung, kde ty dražší jsou slušné, ale nikdy nejsou lepší než Panasonic za stejnou cenu, tak to prostě je).

PS: souhlas s hexxisek. Pokud do toho těch 20 chcete dát, viz můj odkaz na konkrétní shop. Stačí se ozvat ohledně ceny. Vím to, protože mi ji tam minulý týden za 20500,- nabízeli. Postavte vedle toho doma jakoukoliv ledku třeba za 40tis a ten Panasonic ji kvalitou obrazu zadupe.

PPS: hlavně se neříď tím, co vidíš v obchodě ! To je nejčastější chyba "běžných lidí" když jdou kupovat tv. Světelné podmínky jsou tam úplně jiné, stejně tak rozměrově, nehledě na nastavení televize a kvalita signálu. To je zkrátka hrozně moc proměnných na to, aby z toho šel udělat nějaký smysluplný závěr.
FastCar
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků