TV do 20tisíc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 6. 2013 17:13

Někdo říká "běž se podívat do obchodu" někdo "hlavně se neřiď tím co vidíš v obchodě"
Pokud vidí trhaný pohyb - tak to se asi jednalo o nějakou nejnižší řadu bez interpolace pohybu - např. X50 ... UT50 a výš mají pohyb - aspoň podle mých očí lepší než všechny LED.
Jediný skutečný a neřešitelný problém plazmy je blikání - nevidí to každej - ale pokud plazmu, tak ať zatáhne synátora do obchodu - čím mladší, tím je větší šance, že to uvidí.
To že jsme se všíchni koukali na blikající CRT není argument. Ono to CRT taky nemělo úhlopříčku 42" ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 9. 6. 2013 18:21

To s tím "blikáním" jsem nikdy nechápal, nevidím ho teď na své UT50, neviděl jsem předtím na LG plazmě a jiných co jsem měl doma nebo které vidím u známých a oni to nevidí taky, popravdě ještě jsem nenarazil na člověka (kromě pár jedinců zde na foru, kterým nejspíš bliká v hlavě - vehementně do vás cpou nějaké blikání, ale že "jejich" ledka je tragická při nočních scénách večer kvůli podsvícení a dalším neduhů, to jim evidentně nevadí) co by tohle řešil.
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 9. 6. 2013 19:16

eva37 píše:Plazma?? To asi ne v obchodě mi přišel ten obraz takový divný jakoby přeskakoval nebo tak něják:-)


Chalani mozno by som vzal do uvahy aj toto...
Bolo to tu riesene X-krat. Plazma nemusi vyhovovat kazdemu...
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 6. 2013 19:32

To je sice pravda, ale v tomto pripade nie je jasne či nevyhovuje naozaj, alebo nevyhovuje z dôvodu podmienok ake panovali v tom obchode (signal, nastavenie...). A tiež nie je plazma ako plazma. Takže čo mi vadi na X, nemusi na Y. A odsudzovať kvôli X automaticky všetko je absurdne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eva37 9. 6. 2013 20:30

Ahoj jsem tu zase :-) a začíná se mi tu líbit

Byli jsme nakoupit a na Vaše rady jsme znovu koukali na plazmy měli tam Panasonic ut50e ,viděla jsem jako by obraz správně řečeno problikával,,a ta st60(nebo50)? to je opravdu moc krásná TV a tam sem vše viděla krásně jenže je pouze 42palců a pak asi 50,kdyby byla 46-47 hned bych si jí vzala vypadala opravdu pěkně... Jde o to že máme 94cm a dost velký rám a když jsme to měřily tak to o moc rozdíl nebude třeba za pár dní ,takže chceme 116-120cm a nejspíše i kvůli financím nezbyde nic jiného než ta 5507 led ,i když mám ted opravdu velkou chut jít do té plazmy ..

Je plazma bezpečná i pro malé děti? máme ještě dcerku O:-) O:-)
eva37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 6. 2013 20:56

Obecně platí, že plazma víc unavuje oči - čím mladší člověk, tím víc vidí "blikání" plazmy - plazma "nesvítí" kontinuálně jako LCD, ale vytváří obraz "blikáním" velmi zjednodušeně řečeno.
Takže pro děti bych radši volil LCD a platí, že čím je ta televize menší/sedí se od ní dál, tím líp ...
Pokud není potřeba 3D - tak ten Philips 5. řady existuje i ve verzi bez 3D jinak zcela totožný >>> levnější. A kdybych já dneska vybíral TV, tak ten Philips asi by byl jasná volba ...

http://led-televize.heureka.cz/philips-46pfl5007k/

Jinak kdybych chtěl nasadit brouka do hlavy - tak další možnosti jsou:

http://led-televize.heureka.cz/sharp-lc-46le630e/
http://3d-televize.heureka.cz/toshiba-46tl933g/

Vyskytují se tady na foru majitelé výše uvedených, kteří na ně nedají dopustit. Zvlášť ten Sharp je cenově bezkonkurenční ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eva37 9. 6. 2013 21:37

Myslím že 2xkrát jste se zmínily že ten Philips není tak špatný,což o Samsungu se nezmínil nikdo z Vás a proto že jsme rodinka tak raději plazmu nee i když kdo ví :-) ST60 moc pěkná TV :-)

Koupíme ten Philips 5507(jsou ještě 5527 a5537 ale to už raději řešit nebudu) stojí stejně jako ten model bez 3D..
Tak Vám všem strašně moc děkuji,moc si toho vážím že jste si udělali čas

Napíšu jak jsme spokojení ,
eva37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FastCar 10. 6. 2013 08:19

Proč kupovat něco co "není až tak špatné" když za ty peníze můžu mít něco co je naprosto vynikající? Podle mě děláte velkou hloupost s ledkou.. ale každého věc. Pokud vám nejde o kvalitu obrazu a jste ochotni tolerovat spoustu neduhů a chvílema hrozný obraz, co ledky mají.. kupte toho Philipse. Kdo chce kam, pomozme mu tam :-) Osobně znám 2 bývalé ledkaře, které jsme skoro donutili koupit si plazmu a teď na ni nedaji dopustit.

PS: až si večer pustíte horor nebo film s tmavými scénami, tak si vzpomeňte na to, co jste mohli mít ;-) o plynulosti pohybu u akčních scén, sportu apod. už radši mlčím.. všiml jsem si, že zde na foru je to často jako mluvit do dubu.
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hexxisek 10. 6. 2013 08:24

Je fakt že ta plazma ST60 bude mit o několik tříd lepší obraz...nadruhou stranu lcd Philips bude víc "family tv" ...přece jenom jsou rodiny, kde tomu děcka dávají pořádně zatopit, kor když je venku ošklivo, to se ráno v 7 zapíná a běží do dlouho do noci...tam by plazma trpěla...
FastCar má pravdu že ledky v těhlech cenovkách mají více obrazových paskvilů než ta plazma, to ale neznamená že ta plazma je bez chyby...naopak, nemusíte se bát že stím Philipsem sáhnete vedle, osobně vám ale doporučuji omrknout okolní elektra zda někde nenarazíte na Philips 6007 nebo něco jiného zajímavého...občas se dají v kamenných krámech najít lepší akce jak na internetu..
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastCar 10. 6. 2013 08:50

Já vycházím z toho co bylo psáno na začátku - tv se bude používat prakticky jen večer a to na filmy a sport ... tam zkrátka plazma vládne absolutně a jakákoliv ledka je holý nesmysl.
Osobně jsem, jako filmový fanoušek, schopný ledku akceptovat jako druhou TV na běžné dívání přes den, kde neřeším kvalitu.
:-)
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod eva37 10. 6. 2013 10:29

Ahoj jak jsem psala dříve přes den běží jeden program bez HD a je to Jim Jam (dcerka),,manžel (sport hlavně NHL,filmy) já (filmy) syn (hry) vše většinou večer... Já se plazmě nebráním ,naopak jak jsem psala ta ST je opravdu krásná TV,ale myslím si že je to docela malé 42 a 50 už velké. Víte proč se plazmy nedělají také ve 46-47??

PS: Večer to znovu doma probereme navrhnu tu plazmu koupit na netu a kdyžtak jí vrátíme,,,,mě osobně se opravdu zalíbila .Takže největší problém je právě ta velikost :-(
eva37
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FastCar 10. 6. 2013 11:05

To by bylo nejideálnější, koupit obě, vyzkoušet a nechat si tu, která vám bude vyhovovat nejlépe. U té plazmy ani nemusí být ST60, UT50 to té ledce natře zdaleka taky a stojí 12500kč.

Třeba nakonec zjistíte, že vám stačí 42" a koupíte si Fili 6007k.. který v té úhlopříčce stojí 16tis.

To už je na vás, jestli trošku větší šunt, nebo trošku menší a pořádnou, kdy i ta trošku menší pořád bude dost velká a větší, než co jste měli teď :-) Ono totiž mezi 42 a 46 (potažmo 50) jsou velké cenové skoky ..
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hexxisek 10. 6. 2013 12:15

UT50 ale je pres den skoro nesledovatelná...osobně je mi třeba i ST50 přes den hodně proti srsti...to by dcerka z toho Jimjamu moc neměla...plazmy na tohle moc nejsou, jsou to opravdu spíše na to noční sledování, přes den je obraz hodně zašedlý..není tam skoro nic vidět, sám to vím, když roztáhnu doma žaluzky tak nemusí být venku ani slunečno a stojí to za prd....letošní ST60 je na tom o něco lépe...stále to ale není tak fajn jako u lcd...to by ste měla taky zohlednit...v noci je to přesně naopak, lcd je ošklivý a plazma jedna radost...
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FastCar 10. 6. 2013 12:31

Souhlas, to už si musí rozhodnout sami kdo tv bude víc používat, pro koho je určena.. záleží jak to u nich doma funguje a kolik času u toho děti tráví .. já bych koupil dětem do pokoje malou ledku nebo je vyhnal ven a sobě pořádnou plazmu :-D
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 6. 2013 17:28

Psát že v noci bude LCD hnus a pak doporučovat 6007 s ubohým IPS místo 5007, která má kontrastní VA panel s 3× větším kontrastem ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron