Výběr lcd led tv do 15max

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 6. 2013 21:42

Být tebou, tak mezi 39" TV bych vybral toho Panasonika - podle recenzí to má dobrý zpracování SD, kvalitně nakonfigurovanej obraz a nikde nepsali o problémech s podsvícením. Ten Samsung nebo LG můžou mít tohle všechno špatný, i když jsou directLED, ale to bych řešil jenom v případě, že by ten Panasonic měl problémy s podsvícením, což podle recenzí asi nemá ...
A EM6 má všechno včetně přehrávání z USB - kromě blbýho netu, s kterým jsou stějně akorát problémy a ta cena je supr za tu úhlopříčku a kvalitní panel.
Já bych teda spíš vybíral něco se 100Hz, ale každej to vidí jinak ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod focar36 9. 6. 2013 21:56

A vydel si tu em6,?lebo ja ano.,a vydel som aj f5000,ale mne sa nezdalo,ze by bol ten panak niejako lepsi.,je sice pravda,ze v predajni to neuvidim,ale stavim by som sa,ze ani doma.Mne sa zdala f5000 obrazovo kontrasnejsi.
focar36
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 6. 2013 22:07

Kontrast je čistě otázkou panelu - statický - a ten je v případě tohodle panelu tak 2x vyšší než je průměr u LCD, takže kontrast bych v tomhle případě neřešil ...
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 6. 2013 08:09

Ten Panak ma VA panel, ktory ma (realne namerany) kontrast velmi vysoky, v ramci LCD spickovy. Takze asi sotva moze mat iny tv ktory ma s najvacsou pravdepodobnostou rovnaky panel 2X vyssi kontrast. Ani o patinu. Aj keby tam bol panel iny, lepsi tak je to nemozne.

Boli tam mozno viac vyhulene farby a tabe sa zdalo ze je vyssi kontrast.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod focar36 10. 6. 2013 11:27

Mozno mas pravdu,ze to malo viac fareb.podania.,ale obrazovo su dost podobne f5000 a em6, panel asi stejny.,akurat creva budu ine.,chcelo by to urobit test napr.aj tu na avmanii.,vybrat viac tv v 39p.lg ln5400,panak em6,samsung f5000,toshiba ld2223
focar36
Junior

Odeslat příspěvekod zemni 10. 6. 2013 12:50

Tak se ten můj počáteční dotaz pěkně rozjel a zamotal.. :-D ..nicméně myslíte,že tady zmiňované f5000 a em6,jsou lepší než loňské na které jsem se na začátku ptal?Protože ceny jsou podobné a dle mého ty loňské mají tak říkajíc za stejné peníze více muziky..samože je to jen můj,čili laikův názor.. 8-) ..tak mě prosím nekamenujte..díky..
zemni
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 6. 2013 18:22

Ty máš ve výběru samý 100Hz - tyhle 39" jsou 50Hz - záleží na očích a použití - pro někoho na filmy 39" 2013 určitě lepší, pro mě určitě zas 100Hz
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod focar36 11. 6. 2013 10:56

Okrem sharpa v 39p nikdo nerobi 100hz.tv.,zrejme sharp pouziva iny panel.,asi svoj niejaky.
focar36
Junior

Odeslat příspěvekod zemni 13. 6. 2013 08:45

Takže,viděl jsem toho philipsa,obraz za mě fakt dobrý,viděl jsem i sharpa 730,pro mě obraz taky dost dobrý,a nakonec jsem mrkl ještě na sharpa 830,tam mě dostala ta žlutá navíc,a ještě,jak tady někdo psal,že zvukem asi lepší philips,tak za mě má zvuk teda lepší a to i papírově ta 830,takže já mám vybráno..díky všem.. :tleskani
P.S.chvilku jsem laboroval ještě s plazmou panas ut,ale jak tady někteří píšou,za dne se na to dívat nedá..shodou okolností si ji koupil kamarád.. 8-)

...Ještě musím dodat,že uvedené tv jsem pohromadě neviděl nikde...a samsunga jsem vyloučil,jednak kvůli ceně a pak taky jsem neměl možnost ho vidět na vlastní oči..
zemni
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod focar36 14. 6. 2013 04:59

Ten sharp ma kamos.,obraz je na 830e super aj zvuk.,jeto asi najlepsi tv na trhu vo svojej triede.
focar36
Junior

Odeslat příspěvekod FastCar 14. 6. 2013 07:33

zemni: pogratuluj kamarádovy, večer bude mít nevídané filmové zážitky, ty se zase můžeš odpoledne dívat jak pan Babica vaří dobroty :D

(let flame wars begin)

sranda.... jinak vybral jsi (v rámci lcd) solidně, 730tka se mi líbila dost, 830 jsem kdysi viděl jen sd, takže těžko srovnávat.. mimochodem ta žlutá je jen marketingová blbost, to ti je doufám jasny.
FastCar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zemni 14. 6. 2013 08:05

:-) No,stručně řečeno:na babicu s..u :-[ ,na podobné pořady se fakt nedívám,důvody proč nekoupím plazmu jsem napsal,tv na které si budu moct vychutnat film a kvůli tom, aby to bylo dívatelné,buď zatemnit místnost,nebo čekat na tmu,to fakt ne..u kamaráda jsme to vyzkoušeli jak jsem psal.. ;-] ,chtěl bych se na film dívat v klidu i ve dne když dovolíte,navíc loni se naám vylíhlo mimino, 8-) ,takže tv stejně poběží skoro pořád..co dodat..každý ať si koupí co se mu líbí...už jsem děkoval,dělám to znovu :tleskani ..supr fórum..moc mě zajímá,jaká bude budoucnost,a jak dlouho vydrží nová tv :mrgreen: ,minulá už do věčných lovišť odešlá crt mitsubishi 72cm,vydržela a to nekecám 21let!Obraz byl stále dívatelný,film i např.běžící text..doufám,že na ni v dobrém nebudu jen nostalgicky vzpomínat.. :D
zemni
Kolemjdoucí

Předchozí stránka