beyerdynamic DT 990 PRO

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hergarok 10. 6. 2013 16:50

Polootevřenost je spíš jen obchodní paskvil než něco reálného.
DT990 jsou označovány jako otevřené, DT880 jako polootevřené a přitom výsledek je co se útlumu týče identický (tzn. do 1kHz nic netlumí a dál něco málo: http://goo.gl/kSP33).
Oboje DTčka sice izolují, ale je to hodně málo. V lehce hlučném prostředí to ale pomáhá.
Opravdu otevřené z hlediska izolace jsou (při troše tolerance) snad jen pecky a elektrostaty.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johnnny64 10. 6. 2013 18:02

To som pocul, ale sice so sluchadlami zacinam, ale nevidim na tom nic marketingoveho. Mam K701 a a pocujem cez ne aj relativne tichy PC. Cez polootvorene K514 som toho pocul menej. DT 990 nepoznam.
Johnnny64
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 14. 8. 2013 18:54

Čaute, mám kombináciu DT990Pro + Fiio E17=zvukovo veľmi fajn, ale...furt špekulujem. Pomohol by tomu BV Audio headamp? FiiO iba ako DAC a BV audio ako zosilňovač - bola by to počuteľná zmena podľa Vás?
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 14. 8. 2013 18:59

určitě..
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 14. 8. 2013 19:10

...pripadne este Fiio E12, s BV headamp cenovo na +/- rovnakej urovni. Mobilita je v prospech E12, len neviem, v ci prospech je kvalita...:-/
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 14. 8. 2013 19:16

Bola, ale podla mna este viac by prednesu pomohol detailnejsi prevodnik.
Je to trocha "zamotane citanie", ale skus rozlustit toto, mozno ti to pomoze:
http://headaudio.weebly.com/1/post/2013 ... adamp.html
Ide tam o HRT Music Streamer II > BVaudio Headamp, ale zaujimavejsie myslim je, ze porovnavam vyslednu kvalitu s variaciami
a) E10 ako DAC (E17 je rovnaka kvalitativna uroven) > BVa
b) HRT MS II > E11 (E17 ma rovnaku kvalit. uroven zosilnovacej casti ako E11)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 14. 8. 2013 20:31

bv má lepší dynamiku než e12,ale zas e12 mi lépe pasuje k těmto sluchátkům.obojí bych hodnotil zvukovou kvalitou na podobné úrovni.ale hlavně bude záležet na DAC.S E17 to může hrát úplně jinak...
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 14. 8. 2013 20:48

Ak by mal kupit E12, potom uz by bolo lepsie kupit ku PC lepsi DAC a E17 predat. Ku prenosnemu prehravacu by pouzival E12.

Inzerat sa mi este nechcelo napisat, ale vlastne moj HRT MS II je na predaj. Odkedy mam hiFace Two > HK HD 970, MS II pouzivam minimalne. Mam este aj imod ako lahko prenosne riesenie, kvalitativne na urovni MS II ... 3 DACy nepotrebujem. :)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 15. 8. 2013 09:16

Ďakujem za rady a ponuku. Tú E17 som kupoval na "blind", bez toho, aby som predtým počul niečo kvalitnejšie. Sluchátka som vyberal počúvaním už na E17 z 3 typov sluchátok, pričom som sa rozhodol pre DT990pro - fakt to má pre mňa výborný prednes.
Teraz by som však už každú zmenu/upgrade zariadenia radšej počul vopred a tak sa rozhodol...Najprv by som asi doplnil zosik - E12 alebo BVaudio. Skúsim si nejako/niekde zabezpečiť ich zápožičku a porovnať, či to pre môj sluch bude mať vôbec význam :-) Podľa Vašich názorov by to význam mať malo...
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rkufi 26. 6. 2015 23:11

Tak me po nejaky dobe DTcka opet odesli, ale tentokrat to bylo moji vinnou - usnul jsem s nima na hlave :) A rano hrali mono a jedna strana tlumene. Ve dvouch servisech si s tim neporadily, takze nakonec putovali primo do BaSysu, kde vymenily repro. Bez dopravnyho to vyslo na 1681,- Bohuzel pri pohybu hlavou jedna strana vypadava, takze opraveno tak nejak napul. Mezitim jsem ale zakoupil jiny sluchatka a sice Shure SRH940.

Obrázek Obrázek Obrázek

Po pul hodine srovnavani muzu konstatovat, ze jsem Beyery uklidil do krabice a tam asi nadlouho zustanou jakozto zalozni ke Shure. Oproti nim jsou totiz zahuhlany, hur citelny, bez basu a maji horsi prostor. Ty basy jsou doslova hrozny, takovy tupy placani. Zpev je divne rozprostrenej do prostoru, u Shure je lip oddelenej od nastroju, je srozumitelnejsi a jaksi cistsi. Nemluve o tom, ze ty DTcka hrajou o cca 20% potisejs. Ale to je velkym odporem (250 Ohmu verze). Jediny v cem jsou Bejry lepsi je komfort pri nasazeni na hlavu. Se Shure mam neustale pocit jako bych mel hlavu ve sveraku a delsi poslech tak unavuje. Navic sedi na hlave jaksi "divne". O Beyerech vubec nevim ani kdyz je mam na hlave 10+ hodin v kuse. Velice rychle se stanou soucasti hlavy. I pouzity materialy jsou lepsi. Shure je samej plast, kdezto Beyery kov a kuze. Shure maji zase ale vymenej kabel a v baleni jsou rovnou dva - rovnej a kroucenej.

Obrázek Obrázek Obrázek
rkufi
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků