UE42F5500 nebo LG 42LN570S

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zlatan79 14. 8. 2013 23:02

Mají stejnou cenu (v Elektroworldu) a nevím kterou koupit...

Co myslíte?

http://www.mall.cz/porovnani/?vids=555859,555550

Díky za vaši pozornost
Zlatan79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod focar36 15. 8. 2013 07:00

SAMSUNG JE OBRAZOVO LEPSI.,LG MA LEPSIU VYBAVU A DIZAJN.
focar36
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 15. 8. 2013 08:27

LG LN570S = IPS panel (menej kontrastny panel do 1000cd/m...cize "vyprana cierna farba")
Samsung 42F5500 = ma pouzity kontrastnejsi (okolo 2500cd/m) nejaky "no name" VA panel od CMI alebo AU Optronic.

Osobne by som volil radsej toho Samsunga,aj ked na druhej strane Samsungy su haklive na Clouding (nerovnomerne podsvietenie).
Kazdopadne do tusim 7 dni to mozes vratit bez udania dovodu.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zlatan79 15. 8. 2013 14:48

Diky

Víte jestli UE42F5500 má integrovanou webkameru?
Zlatan79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 8. 2013 15:15

To by si chcel za 12 tisic nejako veľa...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasN 16. 8. 2013 19:40

No, tak ti tady poradilo pár "teoretiku"...je vidět, že načtený parametry maj hezky. Takže ted trochu z "reálu".... My máme na krámě LG LN575S která má navíc akorát integrovanou Wifinu(oproti LN570S), takže předpokládám, že obrazově budou stejný. To, že u Samsungu 42F5500 "hezky" svítí bílá, ještě neznamená, že je to lepší televize. Za pohybu(rotace..."švenk" kamery")...byla, je a pravděpodobně i vždycky bude 5 ková řada od Samsungu totální Low-end.... Samsung F5500 ..100Hz clear motion rate(je normální 50 Hz televize)..LG..100 Hz MCI..těžko říct, jestli je 100 hz nebo ne...každopádně se tento model jako 100 hz chová(obraz je při pohybu docela solidně plynulý)..oproti Samsungu o 1 třídu výš..Takže ačkoliv jsem "samsungovej"..v tomto případě jednoznačně LG...My měli ted LG 42LN575S v "akci" za 11 999 včetně PHE....kupříkladu..:)
TomasN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 8. 2013 20:13

Ten vám to dal - teoretici :-D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 8. 2013 20:40

To teda hej. Este ze ho tu praktika mame.

To ze biela na Samsungu svieti, neznamena ze je lepsi tv. To ale ze na LG je cierna siva a ma mizerny kontrast z neho tiez lepsi tv nerobi. To ze ma ten LG 100 Hz panel, to si pekne rychlo vyhod z hlavy. A ten pohyb je rovnako mizerny ako na kazdom lacnom 50 Hz tv. Zazraky sa veru nekonaju. Aj keby bol sebelepsi, v inych parametroch je to horsi tv.
Takze hovorit o tom ktory je lepsi je vysoko subjektivne a to podla toho kto ma ake naroky a ktory parameter povazuje za dolezitejsi. Ked niekoho irituje napr. nedostatocna cierna, tak tomu je u ***** aj keby to pohyb zobrazovalo dokonale.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 8. 2013 19:50

Urcite Samsung.

100Hz CMR je 100Hz panel, ziaden 50Hz! uz sa opakujem :)

Na predajni si mal nastaveny micro dimming dobre, ked sa ti zdal ten Samsung menej plynuly ako LG? TV treba vediet aj nastavit, nie len zapnut a porovnavat :D
Ja ti zapnem na hocijakej sunke Shop mode a zbadas ten obraz :)

Samsung 5 a 6 rada ma clouding koli tomu, ze ako rozptyl pouziva navrtane plexi a svetelne zdroje LED pasiky po krajoch (hranach) - EdgeLED backlight. (mam par doma v posteli z byvalej prace - hadajte, kde som pracoval :) - Napajanie na ne treba 74V jednosmernych - super to svieti - aj hreje) Tretia folia odvrchu na backlighte - rozptylova je jemne zrkadlova. To je cely problem. Sedmickove rady maju uz rozptylovu foliu (leakage foil) nezrkadlovu - matnu.
Preto sa robi na TV tzl. leaktest.... :)

Normalne Led backlight malo podsvietenie len zospodu.... Cely rozdiel v LED a EdgeLED :)

Mi neda.... LED je len PODSVIETENIE. Na nom je furt capnuty LCD panel, aky bol capnuty na CCFL trubiciach!!! (no o troska v lepsom prevedeni samozrejme, ale principialne je to to iste...)
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sibelius81 19. 8. 2013 20:23

Megdisegn ty co prispevek, to perla... muzu se jen tak na okraj zeptat? Kdyz ma moje tv 800CMR to tedy ma 800hz? To musim rict chlapum v hospode, to budou cucet
sibelius81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 8. 2013 20:33

No pisat sa naucime, neva... :)

Presne tak :)

Chlapci, najskor si nastudujte, co je to vlastne CMR a preco sa dostava az niekde k 960Hz.... :)

http://www.youtube.com/watch?v=f5uFsyuHV3E

Kazdopadne, som chcel len poradit, ale vidim, ze tu nik rady nepotrebuje. Tak sorrac :D
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sibelius81 19. 8. 2013 20:37

Ty kraso:-D to ale tu mou tv museli vyrobit v nasa...nebo aspon do ted jsem si myslel, ze lcd muzou mit obnovovaci frekvenci panelu max 200hz a ono to jde do tisicu... clovek se porad uci...

No nic... ale tak pro pobaveni, proc ne
sibelius81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 8. 2013 20:41

Čo je CMR my naštudovane mame. Pre teba je to ale očividne cudzi pojem. Refresh rate a motion interpolation su uplne rozdielne veci, ktore miešaš nezmyselne dokopy a ktore miešaju marketingovo dokopy aj vyrobcovia. Preto tie PMR, CMR, MCI atd. To ale nema nič s obnovovacou frekvenciou panela.

Aj Micro dimming u F5500 je zabavne čitanie. :tleskani

Motion resolution came in at 300 based on horizontally scrolling line chart in Chapter 31 of the FPD Benchmark Software test disc, which is par for the course for an LCD TV unassisted by motion-compensated frame interpolation (MCFI). Although the UE42F5500 is advertised as featuring 100Hz Clear Motion Rate (CMR), this is purely a marketing term: the refresh rate of the underlying LCD panel is 50hz, though Samsung thinks that the display is capable of mimicking 100Hz motion through video processing.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung- ... 193252.htm

Aspoň je tu sranda.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 8. 2013 20:53

"though Samsung thinks that the display is capable of mimicking 100Hz motion through video processing."

Vysvetlene.... :) Ako sa da "napodobnit" 100Hz

Chlapci..... V Agem Computers, Petrzalka BA, ked som v roku 2005 zacal podnikat mali 3D TV, 400 Hz panel a 3D vedel odprezentovat BEZ okuliarov!!!!
:)

Sice to tahalo oci ako svina, ale lopta vyletela z TV a rozlozila sa na 6-uholniky.... Samozrejme len cez plochu panela....

Takze ano, mozes mat panel z NASA! :)
200Hz bolo len pri CCFL trubiciach - koli elektronickemu starteru.
Trubice sa dokazu zapalit od 50 do 200Hz... pri menej/viac nepojdu...
Led nema obmedzenu frekvenciu... :)

Uz davno su nachystane technologie, ale naco ist s nimi von, ked blbci kupuju 3D TV a aktivne/pasivne okuliare a su ochotni platit :D
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků