HYPA 1

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radimecek13 13. 8. 2013 17:19

Minulý týden ve středu jsem si byl tento špičkový předzesilovač vyzvednou u Pavla Stranky z Customworks v Litoměřicích....Dostal jsem zatím jediný předváděcí,putovní kus

http://www.customworks.cz/predzesilovac/

Zesilovač mi byl zapůjčen na poslechnutí a porovnání s předchozím předzesilovačem Hypa 300

řetězec na kterém jsem poslouchal: CD přehrávač Cambridge audio AZUR 540 C- rca kabely VD Hybrid-HYPA 1- Beyerdynamic DT 880 600ohm,AKG K701

Musím kluky s Custoworks pochválit za další podařený výrobek v oblasti Hi-Fi...Hypa 1 posunula sluchátkový poslech zase o velký kus dopředu,hraje parádně a to i s 600 ohm sluchátky...
Hypa 1 je další vylepšení předchozí Hypy300...oproti 300 je u tohoto zesilovače lepší prostor nahrávky,lepší rozlišení jednotlivých nástrojů,ale i celkové zklidnění zvuku,takový pohodovější poslech..měl jsem možnost k ní připojit i sluchátka AKG K701,které na tomto zesilovači naprosto excelovali,najednou se na nich objevili i ty nejspodnější basy,středy dostali plnosti a výšky se malinko stáhli do ústraní a hle K701 šli poslouchat i déle než hodinu,což jsem předtím vydržel,když jsem je připojoval k jiným zdrojům...
Jednotlivé žánry přehrával tento zesik s lehkou bravurou a s neskonale čistým plným přednesem,který prostě bavil,člověk nechce sundávat sluchátka z hlavy a mění jedno cd za druhým a čeká kdy objeví nějakou chybku,aby to mohl shodit a říct,že to není úplně to nejlepší co kdy slyšel.....ale to se nestalo a můžu za sebe a svého kamaráda s kterým jsme testovali,že to je zatím to nejlepší co rozhýbalo naše sluchátka...

Myslím že tady máme český výrobek,který je špičkový a hlavně zaplatitelný pro nás vyznavače sluchátkového poslechu...za cenu cca.6.000,-kč + krabice z Modushopu,což je cena stavebnice je to nepřekonatelné,časem se bude prodávat i jako finální výrobek za velmi rozumnou částku...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 13. 8. 2013 20:13

Vdaka za strucne predstavenie Hypa 1. Informacii o zvuku (viac ako jednoriadkovych) je doteraz velmi malo.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 13. 8. 2013 20:21

to Bogino:doporučuji si ji zapůjčit,myslím že uslyšíš hrát svoje sluchátka,tak jak jsi je hrát ještě neslyšel...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 13. 8. 2013 20:22

som v poradi ... :) a tesim sa.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 13. 8. 2013 20:29

Kdybych neměl doma starou Hypu, které se vzávat nemíním tak asi neodolám. ;-) Bohužel jiné věci, které díky mé blbosti nabraly neuvěřitelné zpoždění mě neumožní nad novou HYPA-ou ani uvažovat. :-[ Nicméně co mě také zajímá jak to bude s tím slibovaným CustomWorks DACem na který si v ořezané formě (I2S vstup) dělám zálusk. :-)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 13. 8. 2013 21:24

Hmm, takže HYPA1 je tedy zvukově temná? Vůči čemu je třeba to srovnání na K701?
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 13. 8. 2013 21:33

není zvukově temná,je přesná transparentní,má výborný prostor,podle mě dostane ze sluchátek maximum a proto jsem poprvé slyšel k701,tak jak maj hrát,zahraje cd,tak jak je nahrané...K701 se na ní přiblížili zvuku DT880 přitom měli větší prostor...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 13. 8. 2013 21:46

Zajímavé, z popisu totiž vyplývá, že je temná. Nicméně pokud se K701 blíží DT880, tak je to správně, protože si podobné jsou docela dost.
Vůči čemu srovnáváš ty K701 je tajná informace? :nenapadne
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 13. 8. 2013 21:48

Trošku O.T.: Nevím co mě to napadlo, ale nějak jsem podvědomě šáhl po K70x, které jsem teď delší dobu poslouchal a narychlo jsem je na staré HYPA-ě srovnal s HD800 a ten rozdíl je ná mé sestavě až zarážející. :) Zajímalo by mě jak si nová HYPA poradí s HD800.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 13. 8. 2013 21:50

pokud myslíš zesilovače...tak dispre II jfet,litlle dot mkIV a vincent KHV111 ani na jednom nezahráli,tak jak na H1
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 14. 8. 2013 06:27

Tak pokud se jedná o stále ten stejný kus K701 který testuješ, tak potom je HYPA1 jednoznačně nejlepší ze všech zmíněných... :tleskani
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 14. 8. 2013 20:46

Tmavší Audeze to nerozjasnilo tak jak jsem si přál. Takže by se dalo říct neutrální? To slovo, ale nemam rád např. HD800, K701 tam je patrný trošku přednes ke světlejšímu podání a neutrální věc je toho zbaví? Strašně subjektivní v mnoha směrech to takhle posuzovat.
Čeho sem si já všiml prostor šel s hypou více do šířky než do hloubky. Ale i tak to na mě zanechalo dojem výborný hudba plula, hodně o tom uvažuju, ještě bych to, ale chtěl slyšet s více sluchátky a s nějakým hodně kvalitním sluchátkáčem vedle sebe.
Naposledy upravil hmpf dne 15. 8. 2013 07:07, celkově upraveno 1
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 14. 8. 2013 22:07

Upřímně HD800 mají trošku tendenci si prostor vymýšlet a některé skladby nezní v porovnání s K70x tak přirozeně. Celkem mě zajímá co udělá nová HYPA s HD800. :-) Ale na to si budu muset asi počkat.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quart 16. 8. 2013 08:13

Děkuji za hodnocení Radime.

Pokud má někdo další zájem, si testovací kousek HYPA 1 zapůjčit a poslechnout na své aparatuře, nechť mne kontaktuje na emailu pavel.stranka(z@vinac)gmail.com nebo v SZ.
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Quart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 16. 8. 2013 08:58

Tak jsem taky podlehl hype a HYPU si včera objednal :) . V plánu jsem to měl již nějakou dobu, jen jsem se nemohl rozhoupat. Chvilku potrvá než mi to dojde plus čas na sestavení stavebnice. Ale pak určitě poreferuju jak se mi jeví s HD800. Upřímně ani jsem neměl potřebu si předzesilovač půjčovat, jdu na jistotu po předchozí zkušenosti s Hypa300SE.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků