Tascam VL-A5

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 29. 11. 2010 19:03

Repráky po pripojení k inému (než môjmu) notebooku cez zvukovku Tascam (pričom je NB v sieti) nepískajú a "nehučia". Takže - chyba je v notebooku, ktorý sa už druhý krát pokazil, dúfam, že mi "dovolia" doplatiť viac a kúpiť iný tej značky, alebo ... ich priz*bijem.

Recenzia (moja prvá :D) Tascam VL-A5
XRCD veci na nich hrajú úžasne, tak isto "1st japan press" záležitosti, alebo iné, dobre zvukovo urobené veci (napríklad albumy z HDtracks). Ale veci bežného zvuku (Bon Jovi, atd) na nich znejú hrozne... Tieto monitory doslova vyžadujú nahrávky, ktoré nemajú zvuk typu "WallOfSound". Takže z bežnej produkcie (mainstream) na nich najlepšie znejú dobre zvukovo urobené albumy zo 70-tych, 80-tych a 90-tych rokov.
Čo sa basov týka, tak som ešte neexperimentoval s tými nastaveniami vzadu na monitoroch... myslím, žeby som mal.
Inak, monitory asi fakt nie sú dobrou voľbou na počúvanie hudby vtedy, ak človek počas toho chodí po celom byte a niečo hľadá, alebo robí nejakú inú činnosť (mimo izby).
Zhrniem : Znejú super v porovnaní s inými reproduktormi ich triedy - pokiaľ ide o analytickosť zvuku. Znejú zle, ak sa cez ne počúva "mainstream" hudba, napríklad BON JOVI albumy (od roku 2002), a všetky albumy, v ktorých sa zlieva zvuk nástrojov v akomkoľvek zvukovom zariadení (či už za 10 Eur, alebo za 1000 Eur).
Porovnanie so slúchadlami : Môžem ich porovnávať so slúchadlami Phonak Audéo PFE (ktoré vlastním už asi rok a pár mesiacov). Samozrejme, vyhrávajú Phonak Audéo PFE... Lenže, ak nechcem mať na ušiach slúchadlá, pretože mám chuť na zvuk reproduktorov (lebo je to úplne iný pocit), tak som rád, že mám Tascam VL-A5.
Záver : sú to fakt štúdiovky, najviac sa shodia na mastering hudby a na jej počúvanie z jednej polohy (niekde medzi nimi). Majú (ak sa viem správne vyjadriť) skôr smerovú charakteristiku zvuku - úplne iný zvuk vnímam, ak som medzi dvoma reprákmi, ako keď som niekde inde v izbe, alebo mimo izby...vtedy akoby sa zvuk niekde strácal (ale čo môžem chcieť od reproduktorov za akciových 250€, navyše ak sú to štúdiové monitory ?). Veď sa nejak musia líšiť dvojpásmové regálovky od B&W za 6000€ od dvojpásmových regálových monitorov Tascam VL-A5 za 250€ (akciových).
Takže, také malé sklamanie (KVôLI MAINSTREAM PRODUKCII, BOHA IM...). A aj z toho "smerového" podania zvuku.
ALE nemyslím si, žeby to iné štúdiové monitory v tejto cene zvládli lepšie...(i keď je to možné, že by sa nejaký našiel, ale ťažko povedať, či by bol takto zvukovo vyvážený - basy, stredy, výšky...).
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yxyxyx 17. 1. 2011 01:06

K tomu problému s nechtěnými pazvuky... Je to bohužel vlastnost některých špatně navržených zdrojů k notebookům, také jsem s tím měl zkušenost (brum ze zesilovače k subwooferu), bude tam nějaký problém se středním vodičem, protože když se adaptér připojí na JINÝ zásuvkový okruh(jiný jistič) mělo by se to chovat stejně, jako když jede notebook přes baterii... Bohužel je tímto neduhem dnes "vybavena" většina notebooků, jak je známo, všude se šetří.. Nejjednodušší a nejelegantnější řešení je, jak již tady padlo, koupit externí zvukovou kartu, získáš tím i kvalitnější zvukový výstup :) Přijde mi nesmysl měnit kvůli tomu celý notebook, pokud Ti jinak vyhovuje.

Nebo, jestli ti nevadí prodlužovačka, zkus co jsem psal a nebude Tě to stát tolik, otázkou je, jak to pak vypadá, tahat kabely mezi jednotlivýma místnostma není zrovna to ideální...
yxyxyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 3. 3. 2011 12:18

Po mesiacoch mením svoj názor..... s Tascam VL-A5 som veľmi spokojný. Hlavne odvtedy, odkedy sú napojené na externú 2.0 zvukovku, a púšťam cez ne buď 24/96 LP hudbu, alebo jednoducho - kvalitne nahraté albumy.
Vtedy som so zvukom skutočne spokojný. Proste konečne si užívam hudbu cez reproduktory :-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 15. 9. 2011 12:33

Mám otázku...trochu som premiestňoval izbu, a teraz mám výškače z reproduktorov Tascam Vl-A5 presne na úrovni uší... Chcel by som ich trošku nižšie, ale to pôjde len tak, že by som dal reproduktory "na ležato".... zmení sa tým charakteristika zvuku ? Popravde myslím, že nie... Mám dobrý dojem ? Ďakujem za odpoveď.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 15. 9. 2011 12:57

naj zvuk maju ked je vrch stredobasu vo vyske usi
mozes ich dat aj nalezato
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 26. 9. 2011 12:39

Ahojte... Mám jeden problém... Bol u mňa 11 ročný bratanec, pozeral film u mňa v izbe, ja som bol v obývačke... Potom šiel domov, a pozerám pozerám... to "oko" reproduktoru (čo je v strede reproduktoru, viete čo myslím, "zrenička") toho veľkého (čiže nie výškač) je spučené...
Mám otázky : Môže sa niečo také stať bez toho, aby to niekto zatlačil, či o to niečim zavadil ?
Môže sa to stať len tak "samo od seba" ?
Totiž... viem na 95% (keby to nebol bratanec, tak na 99%), že to v ten deň ráno ešte nebolo (prišiel poobede), a nemal som to ako urobiť... reproduktory sú na bezpečnom mieste a nemal som tam čím zavadiť...
Je teda možné, že bratancovi j*blo a musel do reproduktoru dž*bať, čo nakoniec vyústilo v spučenú "zreničku" reproduktoru ? ... Som šokovaný, lebo ak to urobil, tak potom by mal navštíviť psychiatra...nemá 4 ani 5 rokov, ale 11...
Ďakujem za odpoveď(e)...
Spýtam sa ho potom (zajtra) či to urobil... ale nechce sa mi za ním do "tramtárie" ísť... ale cez telefón môže "simulovať", naživo nie...tam by som to odhalil...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 26. 9. 2011 12:47

jasne, ze to spravil, ako tak to napravis vysavacom
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 26. 9. 2011 14:44

Andrejsvk : Andrej, a má to vplyv na zvuk ? Aspoň minimálny ? Bodaj by vôbec...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 26. 9. 2011 14:59

ked ho vysajes a bude len pokrcene, tak to nebude mat vplyv
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 26. 9. 2011 15:27

Hmmm...úplne vysať to nejde... ostala v tej "zreničke" ešte "kráter" o priemere asi 12-13 mm.... treba na to lepší vysávač a vysaje to celé ? Hmmm...prsty by som mu dolámal... :pozor
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 26. 9. 2011 16:37

skor si vyrobit uzsi nastavec na vysavac a oblepit ho dacim makkym, aby ti neostali kruhy po nom
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 28. 10. 2011 10:00

Ak počúvate hudbu na týchto reproduktoroch hlavne zo vzdialenosti napríklad vyše dvoch metrov, čiže 2 a viac metrov, tak je najlepšie prepnúť na "ON" pri funkcii "HF CONT + 1,5dB 8k". Mám to z manuálu.... manuál si môžete stiahnuť. Je pod názvom "vlx5_manual", nájdete na internete. VL-X5 je v podstate to isté ako VL-A5, len trochu novšie, iná farba.
Ďalej som ešte neexperimentoval, všetko ostatné mám zatiaľ na "OFF"... zatiaľ.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 18. 8. 2013 20:23

Ahojte............. pokazil sa mi pravý reproduktor Tascam........... že vraj odišlo TRAFO........... Môže v reproduktore "odísť" trafo ???......... Nevyznám sa....... A povedal mi opravár, že ho nevie zohnať, že sa mám obrátiť na internetový obchod, kde som monitory kúpil, čiže rock-centrum.sk
Ako sa prejavilo pokazenie monitoru ? Jednoducho - nešiel zapnúť. Nič v ňom "nerachlo", nič "*****"........proste som jedno ráno zapínal obe reproduktory, ale pravý sa už nezapol, nesvieti ani to svetielko žlté na ňom, ktoré má po zapnutí monitoru svietiť....
Monitory už nie sú v záruke takmer rok...........
Čo s tým ? .....
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 8. 2013 06:48

Přerušení vinutí u klasického 50 Hz transformátoru je dost výjimečná závada. Spíš bych to tipoval na nadproudovuou nebo tepelnou pojistku nebo na nakontaktování vinutí trafa na jeho svorky nebo trafa do elektroniky (tzv. studený spoj).
Buď jak buď, pokud je pořízení originálního trafa obtížné až nemožné, snad by neměl být pro zručného bastlíře problém nahradit původní trafo jiným neoriginálním.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 19. 8. 2013 09:33

Napísal som im, a toto je ich odpoveď :
"...Dobrý deň, žiaľ na základe dohody s výrobcom nemáme oprávnenie predávať náhradné diely. Vieme Vám však zabezpečiť výmenu trafa v našom servise. Cena dielu je 72,- Eur s DPH + práca a doprava. Spolu by to nemalo byť drahšie ako 100,- Eur s DPH...."

:lol: :lol: :lol: ........... sú k*k*ti ??? Veď dva kusy (jeden pár) monitorov ma u nich stál 242€...... To mám zaplatiť 100 :!: Eur za nejaké *****é trafo (s jeho nainštalovaním a poštovným) ??? ... Veď 1 kus monitora (kde trafo je len *****Á SÚČIASTKA), s reproduktormi, celým telom, zosilovačom, atď....... Ma stál 121€...............
Je tu niekto z vás, kto by bol ochotný dať za opravu 100€ ???? JA URČITE NIE. Radšej tu nebudem nadávať..........ale tie repráky ma teda nestáli 242€, ale keby som súhlasil s nimi (s tou ich opravou), stáli by ma 342€.....monžo aj viac..............A TOTO JE OJ*BOVANIE ZÁKAZNÍKA......... KEď majú iní ľudia reproduktory aj na 20-30 rokov, alebo aspoň na 10 (veď ešte mám v kumbále funkčné Genius malé repráčiky 14 ročné !)...tak ja mám kúpiť reproduktory na 3 roky za 242€, a keď chcem aby mi hrali dlhšie, tak doplatiť 100€ ? ........... BULLSHIT.............. :-| :hm :pozor
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků