Fake (OEM) IE80 - recenzia

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BigFoot007 31. 7. 2013 19:40

Ahojte audiofilovia.
Hned na uvod, toto nebude typicka recenzia klasickych sluchatiek. Prejdem preto rovno k veci. Kupil som si sluchatka z aliexpresu – zatial ich nazvyme „Fake IE80“.
*Link na predajcu sluchatiek, kde som kupoval ja: http://www.aliexpress.com/item/Wholesal ... 55079.html

Asi sa vsetci teraz pytate, preco nejaky idiot kupil fake sluchatka z druheho konca sveta a este tu o tom rozvadza nejaku recenziu... Dovod preco som tak ucinil je vsak relativne jednoduchy, nemam hlboko do vrecka, a so svojimi predchadzajucimi sluchatkami (Altec Lansing UHP306 aka Ultimate Ears Metro.Fi 2) som bol max spokojny, len mi zacali odchadzat Comply Foam nastavce na nich. A ked som si pozrel, co by ma vysli nove penove nastavce, tak som zacal zistovat, co by som bol za podobnu cenu schopny kupit. V tom case som zacal narazat na zaujimave veci – sluchatka ktore boli oznacene len ako IE8 alebo IE8S, pripadne IE80...Zacal som hlbsie patrat, co su to za faky, o co sa jedna a pod. A nakoniec som zostal milo prekvapeny, ale o tom trosku neskor.

Hlbsia analyza poukazala na to, ze z Azie sa daju aj od serioznych predajcov dostat velmi slusne hrajuce sluchatka. Niektori majitelia dokonca hodnotili sluchatka (Fake IE80) ako rovnocenne (po kvalite zvuku) k UE triple fi a pod. Patral som dalej, hladal doveryhodnych predajcov, a skoncil som pri Aliexpress.com. Len rychla vsuvka – ano su to cinania, ale dnes prakticky vsetko je made in China, a kedze cely svet naucil cinancov veci robit, tak uz aj dnes cinanci sami vyrabaju kvalitne veci. Sam som velmi spokojnym pouzivatelom telefonu Zopo ZP810, ktory ma zvukovy vystup kvalitativne porovnatelny s Nokiou 5800 (ja by som si dovolil tvrdit, ze zvukovo je na tom dokonca lepsie, je mozne ze je to sposobene aj Yamaha Audio chipom, ktory sa pravdepodobne na doske spominaneho telefonu nachadza).

Takze spat k sluchatkam (spravne by som mal asi pouzivat vyraz sluchadla, ale vzhladom na prevaznu cast ceskych users zostanem u sluchatiek) – volajme ich stale fake IE 80. Precital som si par recenzii, kedy pouzivatelia boli maximalne spokojny, dokonca minimalne jeden z nich (z headfi) bol presvedceny, ze su to originaly od Sennheiseru, ktore len nepresli vystupnou kontrolou u „Sennu“. Sennheiser je samozrejme len viacmenej navrhovatel dizajnu a strojca zvuku, vyrobu sluchatiek podla vsetkeho robia uz nezmame fabriky, o ktorych tunajsi zakaznik nikdy samozrejme nepocul a ani pocut nebude. Preto sa mozno niekedy zvykne uvadzat pre tieto sluchatka aj nazov OEM IE80 Earphones.

1. Objednanie: Akom som uz povedal, sluchatka som si objednal z aliexpress.com, povodne som chcel nakupovat u jedneho velkeho predajcu, ktory predal uz cez 1500 tychto sluchatok, a mal velmi dobre hodnotenie, a vsak na poslednu chvilu celkom slusne vplyvom vysokeho dopytu zvysil cenu (45 USD), a ja som sa rozhodol risknut ineho predajcu (za 35USD). S predajcom som si este prehodil par riadkov na chate, potvrdil mi ze sluchatka su zabalene, s kompletnym prislusenstvom ako original (mnozstvo stuplov, „drziaky“ za ucho, atd). Dorucenie cinskou postou od objednania trvalo tusim cca 2-2,5 tyzdna, takze u mna max spokojnost, prakticky odosielal na druhy den od objednania (to mi aj predajca slubil, ze sa to bude snazit cim skor poslat).

2. Dorucenie: Bol som na dovolenke, takze sluchatka prevzala moja rodina, a ja som sa uz z dovolenky tesil na novu hracku, predsa len in-eary som kupoval po dlhom case (cca 3-4 roky). Este v den prichodu z dovolenky vecer som sluchatka rozbalil – trvalo to mozno aj 5 minut, nakolko boli vynikajuco zabalene, s mnozstvom bublinkovej folie a pod.

3. Balenie: Krabicka vyzera ako original, aj ked som nejako patral potom, cim sa vyznacuju fake verzie, tak v tomto pripade je to bud nova generacia fakeov, alebo je krabica vazne od Sennheiseru (pri starych verziach fake IE80 sa totiz „d“ v sound tuning dotykalo textu na tymto napisom, v mojom pripade vsak tomu tak nie je). Krabica bola zabalena, aj spolu s paskou, ktoru bolo treba prestrihnut pre otvorenie skatule (presne ako original podla netu). Prislusenstvo a komplet balenie nebudem vypisovat, hodim Vam radsej pre predstavu fotky. Ale ak ma pamat neklame, tak prislusenstvo je totozne s originalom.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


4. Prve hlbsie zblizovanie so sluchatkami prebiehalo asi tak, ze som si ich hodil na chvilu do ucha, rovno s penovymi nastavcami, ktore na 100% nie su Comply Foam, ale su prijemne a funkciu plnia dostatocne, casom mozno objednam len pre pocit Comply, ale to tak najskor za rok dva... Zvuk mali prijemny, ale cakal som ze zo zaciatku budu surovejsie, aj mozno z toho dovodu, ze som zvyknuty dlhodobo na ine sluchatka po stranke zvuku. Ale hned na uvod musim povedat, ze sa mi pacil ich soundstage, to je nieco, co som sice doteraz „nepostradal“, ale asi len preto, ze som o tom nevedel. Ultimate earsy zdaleka nemali taky priestor, ako tieto IE80. Na noc som hodil sluchatka do suflika a nechal ich zahoriet s nejakym CDckom, co mam na zahorenie audio veci. Ospravedlnujem sa, ale po case nie som schopny urcit, ci nastala zmena v reprodukcii zvuku po dalsom hrani alebo nie. Toto povazujem skor za trosku placebo efekt, a tiez aj za zvykanie si „ucha“ na novu interpretaciu zvuku.

Ale naspat k prvemu poriadnejsiemu kontaktu so sluchatkami. Kabel je pravdepodobne tensi ako pri original Sennoch, ale zatial drzi v pohode. Rozhodne sa to neda porovnat s tvrdym kablom Ultimate earsov (tie maju pleteny, tvrdy a prakticky neznicitelny, co je zas ale velke plus). Kabel je samozrejme odopinatelny zo sluchatiek (just like original), a drzi celkom dobre, zatial som kazde sluchatko odopol iba raz, a chce to vacsiu silu, ale popravde, naco by to clovek robil...Takto je aspon istota, ze kabel nezostane v ruke bez sluchatka pri vytahovani z usi. Co ma prekvapilo, je nefunkcnost bassoveho „stelovania“, pripadne mozno to aj funguje, ale v tom pripade nepocitujem ziaden zvukovy rozdiel. Pritom minimalne jeden majitel v recenzii uvadzal, ze mu „bass wheel“ funguje (bolo to vsak u ineho predajcu). Ale popravde, ak by to aj fungovalo, viac bassu si nepridam, sucasny zvuk mi vyhovuje, a kedze to ma v principe hrat ako sennheiser, tak basov je uz od zaciatku dost.


5. Takze nieco k tomu, na com to bolo testovane a s cim:
Zelezo: to uplne najobycajnejsie, nie som audiofil, len mam rad hudbu v terene, a sem tam aj doma, takze: Nokia 5800 + Zopo ZP810
S cim som sluchatka porovnaval: momentalne mam doma len Kossy Porta Pro a Altecy = UE Metro.fi 2. Behom tyzdna si skusim este od kamarata pozicat Sony MH1C.

Sluchatka mam uz dva tyzdne, takze si dovolim tvrdit, ze maju nahratych minimalne cca 30 hodin (niektori majitelia bezne tvrdia, ze sluchatkam sa ma dat aspon 100 hodin, ale v euforii radosti sa mi cakat nechce).

Nouvelle Vague – Ever fallen In Love (MP3, 320kbps)
Tato skladba necha vyniknut prave IE80, priestorovy zvuk skladby tu efektne exceluje, clovek ma pocit, ze sedi obkoleseny kapelou, a pocuje vsetky nastroje nazivo. Hlas spevacky je krasne zretelny, pricom je mierne v popredi, nastroje su trosku stiahnute do pozadia, ale krasne separovane od seba. V pripade KPP je samozrejme trosku vyraznejsia basova zlozka, ktora ma mohutnejsi naboj. Ultimate earsy nemaju az taky syty zvuk, je predsa len citit, ze nie su az tak basove, a su „V-shaped“, co ale v pripade tejto skladby robi len to, ze to zvyraznuje hlas spevacky a a zvysne spevacke hlasy v pozadi.
Placebo – Too Many Friends (M4A z Itunes)
IE80 krasne zdoraznuju klavir a hlas Bryana Molka v popredi. Klavir je krasne „citatelny“, aj potom co sa zacnu pripajat zvysne nastroje. Basova zlozka je samozrejme vyrazna, ale je to sposobene aj samotnou skladbou. Zhodou okolnosti tato sklada sedi aj KPPckam, bass mozno nie je az taky hlboky, a miestami maju KPP tendenciu zlievat nastroje do seba, ale vo vysledku sa to aj tak dobre pocuva. Na UE je zvuk menej syty a samozrejme aj menej bassovy, sluchatka znova stracaju najma v oblasti priestoru, ale ku koncu aj separaciou nastrojov.


6. Zaver – Z mojej strany maximalna spokojnost, sluchatka na 100% splnili ocakavania, kvalitou zvuku aj predcili (bol som pripraveny na to ze to bude mozno vyhodenych 35USD). V uchu mi drzia lepsie ako Ultimate Earsy, to som ale cakal. Tiez su extremne lahke, nemozno hovorit vobec o nejakom mikrofonnom efekte. Strasne sa mi paci vobec ulozenie sluchatiek v uchu (nosim ich samozrjme stylom za ucho), vdaka penovym nastavcom a optimalnej polohe je mozne prakticky eliminovat zvuk zvonku uz pri mierne vyssej hlasitosti prehravaneho zvuku. Celkom rad by som ich niekedy otestoval v buducnosti v lietadle a porovnal s UE, ale mam pocit ze by tieto sluchatka vyhrali na plnej ciare.
Po stranke zvuku nie je velmi co dalej napisat, netusim ci mam originaly od Sennu, ktore len nepresli vystupnou kontrolou, alebo je to nejaky cinsky copy. V pripade, ze by to aj bol, su to sluchatka, ktore hraju minimalne za tu cenu, a v pripade, ze sa budeme bavit v zmysle ze MH1C hraju naj medzi sluchatkami do cca 100€, tak tieto sluchatka hraju lepsie ako spominane Sonycka.
Ak by tu bol nejaky borec, ktory je z Bratislavy, a ma trebars originaly od Sennu (kludne aj trebars len IE8), tak velmi rad sa s nim stretnem a mozeme porovnat tuto cinu a original.

PS: Behom najblizsich dni este doplnim recenziu o porovnanie so Sony MH1C ako aj o koment kamarata, ktory ma MH1C a KPP, a ktory ked tieto sluchatka pocul, tak sa ma spytal, co stali, kde som ich objednal a rozhovor zakoncil s tym, ze rovno objednaj tieto sluchatka aj mne:D

PS2: V pripade ze mate zaujem si sluchatka kupit, ja som ich bral od tohto predajcu - http://www.aliexpress.com/item/Wholesal ... 55079.html
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igor132 20. 8. 2013 20:15

Tak dosli aj mne tieto sluchatka.Chcel som nieco lacnejsie do prace...V minulosti som vlasnil ie8 takze mozem porovnavat.Vlastne ani nieje co porovnavat,kabel je trochu iny,ale inak su to totozne sluchatka.Mal som aj vychvalovane sony mhc1,ale tie sli po tyzdni prec.Neda sa to snimi ani porovnat.Takze kazdemu vrelo doporucujem skvela kupu za tie prachy.Dik BigFoot007 za tip :)
Igor132
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 20. 8. 2013 20:29

Igor: A co, tobě funguje bass wheel?

Začínám na to být zvědavý, nemá je někdo v Praze?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igor132 20. 8. 2013 20:39

Akurat som to skusal a asi to tak vyzera ze nefunguje,teda bass ide na minime(neda sa pridat) co je ako ostatny vedia dostacujuce(ale ruku do ohna za to nedam)naschval som to skusal na bassovej muzicke a neaku zmenu som nezaznamenal.Ked si predstavim ze v minulosti som za ne dal 200eur...tak tomu nechapem,ty cinnia su borci :)
Igor132
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 20. 8. 2013 20:46

Právě tahle nefunkčnost mě přesvědčuje o tom, že to prostě nejsou originály.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igor132 20. 8. 2013 20:57

Ved ja netvrdim ze su,kabel je trochu z ineho materialu asi nevydrzi ako origo,ale ja tvrdim ze menice su totozne s origo.Keby niekto prehodil kabel s origo na tieto faky tak ako po vyzualnej tak po(pre mna najpodstatnejsie)zvukovej stranke nespoznas v slepom teste rozdiel.Mne to stelovatko nevadi ze nefunguje aj tak na starych sluch.som to mal vzdy na min(tie sluchtka maju bassu habadej aj na min).Podla mna sluchatka za 35 dolarov,neskor origo kabel(na headphones.cz asi za 600kc)a sluch.nemaju konkurenciu za tie prachy(kabel povodny posluzi 95% obyvatelstvu)
Igor132
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 21. 8. 2013 06:54

Takze a mame to tu:)
Cely cas som si hovoril, ci to len nie je nejaky wow efekt, ze som len na nejakom placebe, a sam si nahovaram ako dobre zneju. Som rad ze sa moje slova potvrdili. Este by mal jeden uzivatel avmanie potvrdit zvukovu kvalitu tychto sluchatiek, tak snad uvidime:)
Binovi asi odporucam kupit, ak mu nevadi minutych cca 25€ (momentalne je dolar hodne dole, tak sa to celkom aj oplati:) Sony MH1C tak maju velmi tvrdu konkurenciu, ak sa to tak vobec da nazvat
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 21. 8. 2013 06:59

Aj ja som kedysi vlastnil IE8,ale dal som ich preč, čo som aj oľutoval, lebo k Nova 3 by sa mi celkom hodili basovejšie sluchátka. Ak nájdem zbytočných 25 eurokoruniek, pôjdem do nich :-)
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 8. 2013 08:06

Tak rozmyslam, ze odkedy je predajca ktory predava faky seriozny...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 21. 8. 2013 08:50

Tá "serióznosť" bola v tomto prípade myslená skôr v tom ohľade, že tovar zašle, a nie že príde v balíku niečo iné alebo nepríde nič. ;-)
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 21. 8. 2013 11:03

Asi idem do nich :D
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karminkotak 21. 8. 2013 12:09

Prispejem aj ja svojou trochou :)
Spunty nejako extra v laske nemam, maloktore mi dobre drzia, naposledy som bol spokojny s tJaysami... Az kym mi neprisli tieto...
Som maximalne a milo prekvapeny, zvuk je famozny, nic mi z usi nevypadava, da sa s nimi krasne lezat, len spat neviem :) A to prave kvoli zvuku... Pocuvam zatial len mp3 320tky, no tolko skrytych veci v skladbach, ktore som vdaka nim nasiel, ma nuti premyslat a spanok stale neprichadza :D Vecer som prisiel z poobednej a miesto spania som 4 hodiny lezal a pocuval a analyzoval svoje tanecne tracky... Basy krasne, jemne, zvuk ma obrovsky priestor, pocujem stale nove veci v nahravkach, ktore som tam doteraz nenasiel ani s HD25 a ani s MDR V6 ;) Basy som stelovat nepotreboval, je ich dostatok a z dunenia som uz vyrastol davno :) Za tu cenu je to proste neskutocne premakana pecka. Trosku sa bojim o ten kablik, ale ked odide, tak vymenim a dufam, ze ma budu dlho dlho dlho bavit. Je to proste nieco neuveritelne. A to maju zatial za sebou cca 20 hodin hrania na skoro minimalnej hlasitosi zo starej mp3 od Sony...
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Regrez 21. 8. 2013 12:29

Asi sa do nich tiež pustím :D Pokiaľ budú hrať tak ako majú, custom kábel by nemal byť problém
Regrez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 21. 8. 2013 19:53

U týchto predajcov oceňujem to,že aspoň napíšu, že to nie je originál Sennheiser a dajú tomu aj adekvátnu cenu (cca 25-30 EUR).Horšie je to s podvodníkmi na ebay, ktorí tieto sluchátka z Číny nakúpia za 30 EUR a predávajú potom za 100-200 EUR ako originály. Ak by tieto OEM IE80 hrali aspoň na 80% tak, ako originály, o čom nepochybujem, je to skvelá kúpa a aj keby sa k nim dokúpil za 20 EUR originál kábel, stále sa to oplatí.Pokiaľ si niekto nepotrpí vyslovene na originalitu značky, nie je čo riešiť...veď mimochodom, dnes je takmer všetko Made in China ;-)
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 21. 8. 2013 21:11

Je tu niekto z Kosic ci blizkeho okolia, kto si ich chce objednat ??? Ja neviem ako na to..... Objednaj dva baliky od toho seriozneho....ozvite sa mi.... :-)....Phonaky uz nemam....
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků