Domácí kino Panasonic

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod asterix13 25. 6. 2013 11:31

Zdravím uživatelé na foru
Prosím potřeboval bych poradit mám domácí kino Panasonic SA-HT885.Tohle kino dokáže přehrát 5.1 zvuk jedině když je zdroj multimediálního obsahu DVD ale má mizerné množství kodeků. Vstupy AUX,VCR, nebo TV (dva cinche červený a bílý) přehrají pouze 2.1 zvuk. Jde mi hlavně o MKV soubory s 5.1 zvukem ale kino mkv soubory nepřehrává. Bohužel kino nedisponuje optikou ani hdmi pouze cinche, component a dva scarty. Rád bych veděl jestli je nějáká možnost jak přes tohle domácí kino mít zvuk 5.1 přes dva cinche nebo jestli nejde upravit software v přehrávači aby přehrával přes DVD mechaniku mkv soubory.
Předem dík za každou radu
S pozdravem Honza
asterix13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sands1 25. 8. 2013 07:23

nie to nevyriesis nijako
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 9. 9. 2013 14:01

U tohoto kina dostaneš 5.1 pouze z disců DVD. Z cinch vstupů 2.0 a dostaneš pouze stereo zvuk 2.0. Kino by muselo mít vstupy jako optiku, coaxial nebo HDMI, aby jsi mohl přijímat 5.1 zvuk z externích zdrojů. Tyto konektory, ale tvé kino nemá. ;-)

Takže máš 2 možnosti:
1, Bud' zůstneš u současného kina s tím, že z externího zdroje dostaneš pouze stereo zvuk, který si pouze můžeš roztáhnout do všech repráků přes SuperSurround, což ale není ono. MKV tohle kino nepodporuje.
2, Koupit si nové DK AIO např. SC-BTT400, 460, 500 nebo 560 či 880. Všech 5 modelů má optický vstup a HDMI s ARC (auto return channel) a nejvyšší 3 modely mají i 2 HDMI vstupy. 8-)


Já mám kino Panasonic SA-HT520, což je o 2 roky straší model od toho tvého a ten neumí ani DivX a XviD z DVD/CD disců. 8-S Osobně bych ti radil koupi nového DK AIO, pokud chceš mít 5.1 zvuk z externích zdrojů.
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod asterix13 9. 2. 2014 21:37

děkuji za rady :-) ale pořád mám jeden problém domácí kino ma funkci že umí ze stereo zvuku udělat 5.1 sice to není plnohodnotné 5.1 ale melo by to jit myslim ze to je dolby pro logic ale když to chci na DK spustit napise mi to error na displeji nevíte co stím
asterix13
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků