Philips 55PFL8008S vs Samsung UE55F8000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod molnart 1. 9. 2013 16:42

Ahojte, budem kupovat novu telku a neviem sa rozhnodnut medzi uvedenymi dvoma modelmi. Z Philipsu ma velmi laka ambilight, ale cital som ze ma pomalsie reakcie a menej prepracovane multimedialne funkcie.

Vyuzitie bude nasledovne:
- prehravanie HD obsahu vylucne z domacej siete, kde potrebujem aby vedel dobre nacitat titulky k mkv suborom, aj embednute aj len tak ledabolo dokopirovane k suboru
- antenu neplanujem vobec (uz skoro 5 rokov ziadnu nemam), ani prehravanie z usb
- 3D prehravat tiez urcite nebudem
- potrebujem svizne reakcie a prechod v menu, nech na nic necakam
- nech to ma kopu nastavovani na hranie sa a caste upgrady fw. dostupnost modnutych fw by bolo obrovske plus
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 9. 2013 17:04

Na tie svizne reakcie mozes zabudnut nech je to ktorykolvek vyrobca. Zalezi ale co presne si pod tym predstavujes. No Tv nie je vykonny pocitac, ani vykonny tablet, ci smartfon, darmo ze to ma X jadrovy procesor. Netreba si to zamienat. To prostredie proste nie je tak dokonale optimlizovane ako v pripade operacnych systemov. Oproti nim je to ovladanie vyrazne spomalene. Je tam kopa animacii (rolovacie menu...) a pod. nezmyslov, ktorych vykreslenie proste nejaky cas trva.
Tie tv su v tomto smere na tom plus-minus podobne, to s tym spomalenym menu u Philipsu platilo u minulorocnych modelov a aj to potom zlepsila jedna z aktualizacii.
Takisto nevie co ocakavas od castych aktualizacii, v 99% je to len oprava bugov predoslej verzie. Nejaku novu funkciu to prinesie len velmi vynimocne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 1. 9. 2013 19:45

1. Sony W905
2. Samsung F8000
3.Philips 8008/ Samsung F7000

asi tak bych to viděl...
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod molnart 1. 9. 2013 20:42

v com je to sony lepsie zhruba? lebo od ostatnych je drahsi o takmer 300 eur, a co som cital, multimedialne funkcie sony nie su nic moc extra a kompatibilta s videosubormi byva tiez horsia. obrazova kvalita na nejako extra netrapi, myslim ze vsetky telky mi poskytnu adekvatny zazitok.

co sa tyka sviznosti, ocakavam ze ked stlacim tlacitko na ovladaci napr. na vyvolanie menu, tak sa mi to aj hned zobrazi. teraz som bol na dovolenke a v hoteli mali nejake sony (model som si zial neopisal, ale bolo to novsie smart tv), a tam sa zobrazili take presypacie hodiny v rohu na asi sekundu a potom sa objavilo menu
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 9. 2013 21:17

Ked ta netrapi obraz, naco taky drahy TV? To su potom zbytocne vyhodene peniaze. Su tvoje, takze ma to netrapi, iba konstatujem...

Nejake chvilkove nacitavanie mas vsade. Tomu sa nevyhnes.

Multimedialne funkcie nie su nic extra nikde. Vazne netreba mat prehnane ocakavania. Nieco funguje pouzitelnejsie, nieco menej a niektore funkcie su len preto aby boli. Daleko lepsie ako Smart je kupit nejaky tablet. sparovat ho s tv a internet riesit cez neho.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 2. 9. 2013 07:04

Samozřejmě že je lepší v obraze, tak jsem to bral já, podle čeho jiného by se měla vybírat tv? a proč si někdo kupuje referenční model když mu jde hlavně o to jak mu tam pofachčí facebook. Kup si monitor a komp, možná ušetříš a nebudeš mít žadné trápení s přesípacíma hodinama.
Zajímalo by mě co si od Smart TV slibuješ...hodně štěstí

Ty vole, svižné reakce v menu...to v tom menu budeš každý den? přece nastavim obraz a nějaké menu pak vůbec nepotřebuji...lol :roll:
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod molnart 2. 9. 2013 22:37

na facebook a podobne blbosti telku nepotrebujem, kedze jeden komp mi bezi 24/7 a druhy zapinam ked pridem domov a vypinam ked idem spat. nejde mi ani tak o smart funkcie ako browser apod., ale chcel by som bezproblemove sietove funkcie, t.j. aby vedel vsetko prehrat z NASu, vratane suborov s TrueHD a DTS-HA audiom, flac, ogg, aac apod. tiez by sa zisiel youtube pre spustanie dlhsisch videi na velkej obrazovke, rovnako pristup na archivy ceskych a slovenskych televizii.

ak mi to ponukne aj niektory z nizsich modelov za menej penazi tak to budem iba rad.

ja do nastaveni chodim vzdy, a dokazem pocas celeho 2 hod filmu tukat cez menu telky a recievera a dokazem byt strasne nespokojny ked si kupim nejaku novu technologicku hracku a za dve hodiny mam prejdene vsetky nastavenia.
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 9. 2013 23:38

molnart píše:Ahojte, budem kupovat novu telku a neviem sa rozhnodnut medzi uvedenymi dvoma modelmi. Z Philipsu ma velmi laka ambilight, ale cital som ze ma pomalsie reakcie a menej prepracovane multimedialne funkcie.

Vyuzitie bude nasledovne:
- prehravanie HD obsahu vylucne z domacej siete, kde potrebujem aby vedel dobre nacitat titulky k mkv suborom, aj embednute aj len tak ledabolo dokopirovane k suboru
- antenu neplanujem vobec (uz skoro 5 rokov ziadnu nemam), ani prehravanie z usb
- 3D prehravat tiez urcite nebudem
- potrebujem svizne reakcie a prechod v menu, nech na nic necakam
- nech to ma kopu nastavovani na hranie sa a caste upgrady fw. dostupnost modnutych fw by bolo obrovske plus

Nevím nad čím přemýšlíš - vezmi F8000 a uvidíš sám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod molnart 3. 9. 2013 06:12

Nad ambilightom, ved pisem :-)
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 9. 2013 06:30

To co pozadujes zvladnu aj podstatne lacnejsie modely. Akurat si tam vyskrtni slovo bezproblemovo. A to aj u tych najvyssich.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hexxisek 3. 9. 2013 06:56

Vtom případe, pokud ti stále nejde o obraz atd. kup nějakou levnou televizy, klidně i plazmu, obrazově jsou na tom lépe jak kde jaké lcd a cenově te to vyjde daleko lépe, pak k tomu postav nějaké HTPC a je to. Možná ušetříš, možná ne, každopadne na 100% pojede vše co chceš :) musíš si uvědomit, že ani nejdražší tv pořád není počítač...
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod molnart 3. 9. 2013 20:24

htpc som mal, ale zistil som ze na to co mi poskytuje viem pre dalsi komp najst aj lepsie vyuzitie.
xbmc bolo sice fajn, ale aj tak som k tomu potreboval dalsi remote, kedze cez komp nefunguje HDMI-CEC (teda aby fungoval treba k tomu specialny adapter), a ked som chcel ist do on-line archivu nejakej telky tak som musel ist cez browser a klavesnicu a mys, co bola tiez otrava, tak som to htpc zrusil.

potrebujem aby som sa do archivu vedel dostat cez jednoduche, max 3-4 urovnove menu, kde si vyberiem stanicu, relaciu a cas vysielania, a spustim to, a vystacim si s jednym dialkacom, zo smerovymi tlacitkami a s enterom.

mal som aj niekolko multimedialnych krabiciek (egreat, ac ryan), ale tiez mi nevyhovovali, mali prilis malo funkcii, skarede menu apod. raspberry pi som tiez skusal, je to takmer dobre, ale predsa len vykonovo nestaci a nacitavanie a prehravanie videi zadrhava.

momentalne fungujem cez bluray prehravac LG BD660, sice to tiez nie je nic moc, ale aspon je to viacucelove zariadenie ktore mi prehra aj stare dvd-ckaa dokaze aj streamovat. kebyze to dokaze k filmom stiahnut covery, udaje o hercoch, reziseroch, imdb rating apod. tak som s nim celkom spokojny a ziadne smart tv neriesim. zial to ale nema a ja tie funkcie potrebujem... aj preto riesim tv
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 9. 2013 05:46

Lenze u TV sa inak ako cez browser k archivom tiez nijako nedostanes. Smart ti s tym velmi nepomoze. Ano zopar ich ma vlastnu aplikaciu, ale maximalne tam najdes nejake voyo. Nehovoriac o tom ze na niektore archivy potrebujes aby browser podporoval silverlight a na to v tv mozes zabudnut. A to o dlhom nacitavani a "rychlosti" menu ani nejdem hovorit. Predstavu mas ale peknu, romanticku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 4. 9. 2013 21:22

@molnart Ako NAS mam totok: (ma DLNA)

http://www.gigastore.sk/broadband-route ... -soucasti/

Aplikacia (pre Samsung) pre archivy TV stanic sa da napisat v SDK 4.1 (http://www.samsungdforum.com/)

Inak, dal si mi chrobaka do hlavy ;-)
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod molnart 4. 9. 2013 21:31

pre samsungy sa daju pisat aplikacie??? co ste mi to doteraz nikto nehovorili? teraz ale stale neviem co mam robit, lebo stale chcem (aj) ten Ambilight....


ja mam NAS Zyxel NSA325, ale uvazujem o vymene za HP microserver. DLNA moc nemusim, skorej by som bol rad keby vedel citat Samba share, idealne aj NFS, ale na tom som dostatocny realista (teda skor stratil iluzie) aby som toto od telky necakal
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků