HYPA 1

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xmarek 14. 9. 2013 12:46

Jsem opravdu zvědam na to jaký názor na HYPA-u 1 bude mít Kocmeister.

Trošku O.T.: Díky mé neustalé touze se v něčem hrabat se mi dostal do rukou jeden kousek z dílny pana Macury (Dispre 2 V3) a musím říct, že se hluboce skláním před jeho umem. Zrovna jsem ho zapojil a nestačím se divit. V porovnání s HYPA300SE je to něco trošku jiného. Už na první poslech je slyšet ten rozdíl. :tleskani
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 14. 9. 2013 15:24

Veci od PMA ma vzdy zaujali priestorom, zaostrenim, lokalizaciou. Tipujem, ze toto budu prednosti aj Dispre 2 V3, ktory som este nepocul. xmarek, trafil som? :)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 14. 9. 2013 16:03

V3 hraje stejně jako V4. Samozřejmě dodnes je to výborný předzesilovač. Pozdější Jfet verze ale byla o poznání lepší. Teprve ta by měla být plně srovnatelná s HYPA 300SE. Proto pro změnu mě zajímá tvůj názor xmarku na srovnání zvuku 300SE vs. V3.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 14. 9. 2013 16:06

Hypa 1 mam pozicanu do pondelka. Doobeda som pocuval a porovnaval. Moje predosle zavery sa mi aj po tyzdni potvrdzuju. Hypa 1 je velmi dobre vybalancovana na prijemne, mnohohodinove pocuvanie. Nema ziaden zasadny nedostatok, jej kupou sa vlastne neda urobit chyba. Nastroje v stredoch su velmi dobre rozlisene, objem basov, vysok a aj dynamika su primerane - taka zlata stredna cesta. Pozadie je ciste, detail vysoky. Nastroje su v priestore umiestnene skor relativne blizsie nez daleko, Hypa 1 vtahuje do deja. Prednes je pre moje usi skor relaxovany nez analyticky, co je prijemne, druhou strankou tejto mince je, ze napr. pred tyzdnom porovnavany PRE4 je zaostrenejsi a presnejsie lokalizuje nastroje v priestore, dava vsak suchsi zvuk, ktory kazdemu nemusi vyhovovat.

Este raz po tyzdni velmi strucne porovnam Hypa 1 s HA610. Charakter prednesu je velmi podobny - tiez skor relaxovany. HA610 hra o malicko tmavsie, stredy su o nieco menej vyrazne, posobia uzsie. HA610 hra o malicko menej "hutne" v tom zmysle, ze nastroje su kusocek umiestnene dalej a tak prednes vytvara o maly kusocek menej "husty" dojem. Vsetko tu popisane su len drobne nuansy, ktore vyplavaju na povrch az po dlhsom pocuvani, takze ich nepovazujte za nieco vyrazne. Najpodstatnejsie je, ze Hypa 1 ma sirsie stredy, to je najviac pocut ako rozdiel. Druha vec, ktoru by ste po kratkom case asi vybadali je, ze HA610 tlaci do prednesu viac dynamiky. Je otazka, nakolko je to prinos - ako kde. Niekde sa mi zatlacenie basgitary na HA610 naramne paci, vtedy si hovorim, ako dobre, ze prave pocuvam z HA610. Ale v inej skladbe / albume moze byt lepsi trosicka maksi prednes Hypa 1. HA610 je v dynamike skor az extrem, Hypa 1 je standardnejsia, ale tiez by som ju charakterizoval ako energicky zosilnovac (take su proste oba).

Hypa 1 je vykonnejsia, ku DT880 600 Ohm sa preto hodi o nieco lepsie nez HA610. Kto pocuva na relativne nizsich hlasitostiach - tak ako ja alebo dofo, ktoreho som tejnto tyzden navstivil, tomu to moze byt celkom jedno. V kazdom pripade Hypa 1 ma vyssi potencial nakrmit napatovo narocnejsie vysokoohmove sluchadla. Co sa prudovo narocnych ortodynamickych tyka, s HA610 hraju HE-500 aj HE-400 hlasnejsie nez DT880 600 Ohm a hlasitost rastie v 2. polovici drahy potenciometra razantnejsie. Nedochadza ani ku zahrievaniu krabice HA610. Cize HA610 mozem ku tymto planarnym magnetickym sluchadlam bez vyhrad doporucit. Samozrejme, rovnako aj Hypa 1. Ta sa v kazdom rezime zahrieva viac nez HA610 (aj pri nezapojenom vstupe), ale nikdy nie prilis. V praxi v tom nevidim problem, odporucam ju vsak mat umiestnenu navrchu, ak potrebujete na seba ulozit viacero komponentov.

Zaver je taky, ze Hypa 1 mozem bez vyhrad odporucit ako prijemny sluchatkovy zosilnovac. Nie je "neunosne analyticka", cize prednes nie je suchy, ale skor uvolneny. Posluchaca vtahuje do deja dynamickym a takym trocha povedal by som hutnejsim prednesom - nastroje hraju skor blizsie nez daleko. Celkovo je rozumne vyladena, ma potencial hrat velmi dobre s roznymi pripojenymi zariadeniami a sluchadlami. Vykon je tiez prednostou.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 15. 9. 2013 18:40

bogino píše:Veci od PMA ma vzdy zaujali priestorom, zaostrenim, lokalizaciou. Tipujem, ze toto budu prednosti aj Dispre 2 V3, ktory som este nepocul. xmarek, trafil som? :)
I když vím, že to sem asi nepatří tak se mi nechce zakládat nové vlákno (snad později).
Ta situace Dispre 2 V3 vs HYPA300SE má, alespoň pro mě, více aspektů. Není žádným překvapení, že se DAC podílí velkou měrou na výsledným zvuku a toto se zvlášním způsobem projevilo i u mě. Zpočátku jsem (díky své lenosti :-[ ) poslouchal HYPA-u i Dispre na NOS1. Tady dominoval Dispre. Jak již uvedl bogino tak zvuk byl ostřejší, s lepší lokalizací. Později jsem zesilovače připojil na WaveIO + DSD1794 (custom DAC). Tady byla situace velmi podobná. Bohužel ostrost kterou Dispre na NOS1 dominoval se u některých skladeb začala stávat jeho slabou stránkou. Na můj vkus už byla hudba trošku únavná. Bylo zajímavé poslouchat střídavě NOS1 a DSD1794. Z testu zesilovačů se najednou stal test DACů. :mrgreen: Kombinace NOS1+Dispre vs DSD1794+HYPA byla velmi vyrovnaná. V okamžiku když jsem DACy prohodil tak hrál Dispre o poznání zábavněji a HYPA se v porovnání s Dispre stala velmi nudnou. :-[ Další věcí, která velmi ovlivnila výsledný dojem jsou použité sluchátka. Zatímco u HD800 byl vítěz jasný (Dispre) u K702 se to tak jednoznačně říct nedá. Řekl bych, že si HYPA daleko více rozumí s nízkoimpedančními sluchátkami, jakými K702 bez pochyby jsou. Nejspíš je to dané taky tím, že HYPA více dominuje ve středním pásmu a to K702 více světčí.
Věřím tomu, že verze JFET je ještě lepší, ale problém produktů p. Macury, že se vyskytují pouze jako bazarové zboží a sehnat jej je trošku o štěstí a taky o tom kolik je ten či onen zájemce ochoten za něj dát. Oproti tomu se dají produkty firmy CustomWorks sehnat i jako stavebnice a to vč. zdroje.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 15. 9. 2013 18:48

já mám úplně jiné zkušenosti..dispre II jfet vs Hypa 300...dispre mi připadá nudné,jakoby bez šťávy zvuk z hypy je úplně někde jinde,co se týče prostoru,čistoty přednesu...možná je to tím,že nepoužívám klasické Dac,ale cd přehrávač...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 15. 9. 2013 19:02

Vdaka xmarek za zaujimave porovnanie Dispre II v3 a Hypa 300SE.
Urcite je rozdiel medzi Dispre II JFET a Dispre II V3, predpokladam v prospech Dispre II JFET. Ako viete, mal som moznost pocut len neorigo verziu. Charakterom prednesu sa mi velmi pacila, toto vyhotovenie vsak nemalo tak ciste pozadie ako PRE4, Hypa 1 a tiez HA610.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quart 16. 9. 2013 12:27

Přikládám fotografie předzesilovače HYPA 1 pro sluchátkový poslech.

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil Quart dne 17. 9. 2013 07:44, celkově upraveno 2
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Quart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 16. 9. 2013 12:36

Můžu se zeptat, jaký má Hypa výstupní odpor na sluchátkovém výstupu?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 16. 9. 2013 12:50

Hypa 1 som prave odoslal do Ceskej Republiky. Je to ako zvycajne, ked vraciam dobry vyrobok, bolo mi luto sa s Hypou rozlucit.
Dakujem CustomWorks za zapozicanie a specialne panovi Strankovi za ustretovu komunikaciu a umoznenie dlhsej zapozicky na 2 vikendy.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 16. 9. 2013 13:36

Quart: Jaká bude cena tohohle finálu? V ceníku to zatím není.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quart 16. 9. 2013 16:46

Výstupní odpor je na obou výstupech stejný tj 10R

Cena HYPA 1 headamp bude 11 400,-

Bohužel kvalita fotek není valná, ve skutečnosti přístroj vypadá o mnoho lépe.
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Quart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod equinoxe 16. 9. 2013 19:54

snad hej, tie popisy na fotkach vyzeraju - bez urazky - otrasne (moj nazor). pri tej cene by si to zasluzilo krajsi predny panel
equinoxe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 16. 9. 2013 20:52

A jsou k předzesilovači nějaké technické info a prametry ?
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 16. 9. 2013 21:07

Quart: díky
Equinoxe: Musíš si uvědomit, že ta cena rozhodně není vysoká, právě naopak. Výrobky HYPA jsou jakoby cenově příznivější, případně pro bastlíře jako stavebnice. Opravdu špičkově provedené i vizuálně jsou až výrobky SPAudio. Jsou to ti stejní lidé, ale jakoby vyšší řada technicky pdobných výrobků. Snad neplácám kraviny, kdyžtak mě Quart opraví :-))
Dinosaur: To mají na stránkách: http://www.customworks.cz/predzesilovac/
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků