Sestava k Sennheiser HD 558

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 16. 9. 2013 18:32

Esence z bazaru:
http://pc.bazos.sk/inzerat/29090095/ASU ... NCE-ST.php

Audinst: http://www.k24.cz/product/100089/Audio_ ... MDACHUDMX1

ODAC/O2 zo zahranicia, ale ked ti je 4000 za Xonar vela, naco o tom spekulovat.

Problem, je, ze si neuviedol rozpocet a zda sa, ze z polovice len snivas.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 9. 2013 19:59

Neviem kolkokrat potrebujes pocut, ze E10 bude oproti integrovanej hrat lepsie. Uz ti bolo x-krat odpovedane a stale dokola sa to pytas.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 16. 9. 2013 20:08

V parametrech E10 je napsaný kmitočtový rozsah 10-20 000 Hz, moje sluchátka mají 15-28 000 Hz. To znamená, že přes FiiO E10 půjde do sluchátek max. jen 20 000 Hz?

-- 16. 9. 2013 21:38 --

Nevím jestli to má nějaký vliv na kvalitu... ale někde píšou že má 20-20 000, jinde zase 10-100 000...
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 9. 2013 20:52

Podle mě je to jen orientační údaj... Tím bych se neřídil.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 16. 9. 2013 21:00

_TiGeR_: Ide o to, ci si tiger alebo clovek.

RozsahVnimaniaZvuku.PNG

Na "papierove" parametre sa vykasli, zbytocne strateny cas.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 16. 9. 2013 21:40

:D

-- 16. 9. 2013 22:42 --

Tak asi koupím FiiO E10 - na moje potřeby postačí, byl by to můj první DAC/zesilovač, zatím asi nemá smysl kupovat něco drahého :)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 9. 2013 21:53

Na jednu stranu je to pravda... Na tu druhou by stejně stálo za zvážení si připlatit za:

1) Fiio E17, které je univerzálnější (na doma i na ven) a nabízí větší funkcionalitu (velmi variabilní gain, L/R channel balance apod.) spolu s lepší podporou (24/192 přes spdif).

2) Asus Xonar Essence ST, což je univerzální zvuková karta, která může posloužit bohatě i do budoucna... Můžeš ji použít jako zesilovač+DAC na sluchátka i jako DAC na reproduktory najednou, k tomu tam máš ty virtualizace apod. a navíc je tam možnost do budoucna kartu využít jako kvalitní transport (SPDIF out - optika i koaxiál v plné 24/192 kvalitě). Tu kartu vlastním několik let a můžu ti říct, že jsem ji využil všemi způsoby výše sepsanými... Využívám ji dodnes, i když mám zbytek řetězce upgradovaný.

3) O2/ODAC, což je vynikající kombo zesilovač/DAC, který bohatě poslouží i v případě, že bys upgradoval na nějaká serioznější sluchátka...

Chci říct, že E10 je fajn do začátku, ale upgrade je nevyhnutelný.. Zatímco u těch tří mnou zmíněných zařízení bys vždy pro ně našel jisté využití i do budoucna, takže z mého pohledu to dává větší smysl si připlatit.

Je to jen můj pohled na věc, samozřejmě...
Naposledy upravil MHOE dne 16. 9. 2013 22:06, celkově upraveno 1
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 16. 9. 2013 22:06

E10 nestoji tak vela, aby pripadnym predajom po nejakom case mohol vela stratit. Kludne nech zacne E10tkou, ajtak viac nechce zaplatit a vacsinu temy len sniva.

Pocul som E10 aj E17, hoci nie naraz. Nejaky rozdiel v zosilnovacej casti moze byt, ale velmi maly. Porovnaval som pred rokom vedla seba E10 a E10(DAC) do E11, bolo to v podstate to iste. Nedavno som porovnaval zosilnovacie casti E11 a E17. Az na urcity rozdiel v charaktere (E11 teplejsi, E17 neutralnejsi) som kvalitativny rozdiel nevnimal. Urcite bol rozdiel v charaktere vacsi, nez v kvalite.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 9. 2013 22:09

Vycházím sám od sebe... Měl jsem se vykašlat na Fiio E9 a E11 a jít rovnou do něčeho pořádného. I ten Xonar Essence ST jsem mohl přeskočit, i když je pravda, že jsem pro něj v podobě transportu s Uni Xonar drivery našel využití a jsem spokojený :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 16. 9. 2013 22:11

Sluchátka mám čistě jen k PC na doma, reproduktory už asi 2 roky nepoužívám :)... Ten Asus by byl dobrý, ale stojí víc peněz a navíc jsem se díval, že moje základní deska má jen PCIe 2.0 Ten Asus Xonar je PCIe 2.2... Prostě si nejsem jistý jak by to můj počítač příjmul... Už jsem měl problém i s grafickými kartami - U jedné NVidie se mi vypínal PC při hrách, u jiné karty zase blbnul obraz (bylo to nejspíš tím PCIe, nepasoval na moji zákl. desku)

To FiiO mi příjde jednoduché a není drahé, zatím nejsem audiofil jako ostatní tady :)

Mimochodem co si myslíte o tom "vylepšení" HD 558 na HD 598?
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 16. 9. 2013 22:14

Zase miesas temy. To sa pytaj v sekcii sluchadiel.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 9. 2013 22:20

DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 9. 2013 05:23

MHOE:
Upgrade je nevyhnutelny, ale to sa tyka hlavne sluchadiel. K HD 558 to Fiio E10 viac nez bohato postacuje.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 17. 9. 2013 05:53

Ryan Giggs:
Něco takového jsem potřeboval slyšet. :) A jiná sluchátka neplánuju kupovat, s HD 558 jsem velmi spokojený.

Ještě se chci zeptat, jak to zapojit, případně něco nastavit v počítači. Používám u PC mikrofon, kdybych zapojil FiiO E10 přes USB jak by fungoval mikrofon? Pořád přes integrovanou zvukovku, nebo by nefungoval vůbec?
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 17. 9. 2013 08:07

Mozes mat integrovanu zvukovku ako prednastavene zvukove zariadenie a E10 nastavis len v media playeri.

Okrem toho, su programy na pohodlne prepinanie prednastaveneho zvukoveho zariadenia na 2 kliky:
http://hardforum.com/showthread.php?t=1656534
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků