Bazarové reprosoustavy

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Veet 25. 9. 2013 19:25

Ahoj. Chtěl bych do pokoje nějaký 5.1 nebo 5.0 set, převážně na filmy + hudba. Problém je, že mohu investovat maximálně 12 tisíc korun. Dá se za tyhle peníze něco pořídit?
Našel jsem 5.0 set Jamo S 608 HCS3 za 8 000 Kč, byla by to dobrá koupě? Teď mám Logitech Z 5500, tak jestli bych si výrazně pomohl.
Veet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 9. 2013 20:00

Určitě si polepšíš, ale upřesni jestli za 12 000,- má být jen repro nebo je rozpočet včetně zesilovače. Vzhledem k tomu, že chceš 5.1 (5.0) si moc vybírat nemůžeš :hm , ale proti těm Logitech plastošitkům s dunidlem to bude určitě 100% zlepšení!
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veet 25. 9. 2013 20:34

12 000 Kč i s receiverem. Vejdu se pořád do limitu? Jinak souhlasím, Logitech jsou nic moc, ale subwoofer jsem usadil do 50 litrové uzavřené ozvučnici a basy se o dost zpřesnili.
Veet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 9. 2013 20:59

Určitě bych se díval po 5.0 setu, když ti zůstane upravené dunidlo, které na filmy bude stačit (pokud nepočítáš s prodejem stávajících Logitechu). Doporučil bych http://hifibazar.cz/detail.asp?id=2134. Pokud nepotřebuješ HDMI nebo UPSCALING 1080p ad. fíčurky, tak by šlo jít ještě níž s cenou, ale co se týče vybavení, za tyhle prachy máš luxusní mašinu do startu, která ti dobře poslouží. Na repro už moc nezbývá :-)) , ale třeba na aukru je teď set 5.0 za hubičku Infinity: http://aukro.cz/repro-bedny-infinity-5x ... 29048.html, jen nevím jak tyhle Ameriky hrají, ale v této cenové relaci určitě rozválcují všechny Jama nebo Qudral Quintas ap. komerční nová blejskadla.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veet 25. 9. 2013 21:19

Tak cena těch Infinity půjde ještě dost nahoru, přihazuje 12 lidí :)
Koukal jsem spíš po http://aukro.cz/magnat-monitor-990-sub- ... 20297.html nebo http://aukro.cz/jamo-s-608-hcs3-i3564030308.html

Ten receiver se mi zdá dost drahý. Něco levnějšího by se nedalo sehnat? :)
Veet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 9. 2013 21:31

Je to na tobě, měl jsem Jamo HCS 426 5.0 a na totální low-end hrály slušně a filmy taky celkem ok, ale musel jsem dokoupit subo. AVR jsem měl Yamaha 3065 a je to nebe a dudy s tím Denonem (asi bych tu moc nešetřil). Zajdi něco poslechnout do kamenné prodejny, jinak v okolních vláknech se řeší mraky podobných nákupů, je to tu pořád dokola a pokdu si nic neslyšel budou to jen dojmy a pojmy. K těm Magnatům, podle mě to bude bumcink, což se ti možná u filmů bude líbit, ale na hudbu nevím. Obecně němčouři k tomuhle tíhnou a tenhle nejlevnější set bude asi bída.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veet 25. 9. 2013 21:43

Tak díky za rady, nějak to pořeším :)
Veet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 9. 2013 21:47

Nechtěl jsem tě odbýt, ale řeší se to tu dnes a denně, pročti si fórum, určitě najdeš min. 80% podobností s tvými požadavky. Hodně štěstí a ať ti to hraje ;).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 25. 9. 2013 23:26

Bum-cink bedny nejsou dobré ani na filmy, to je zažitý mýtus že to je OK. Tam pak vázne srozumitelnost a celkově to leze na nervy.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 26. 9. 2013 07:48

I za malo peněz lze relativně "hodně" muziku, ale tady i na odkazu je to na pořízené něčeho slušně hrajícího málo. Ale pokud chce tazatel 5.0(5.1) Co naplat ? Zvuk se bude patlat !
Mám málo prostředků a ženu se do složitýho systému ? To nikdá nepochopím, ale lidi to tak asi chtějí...
Raději bych zvolil méně repro a kvalitnější stereo, to už je ale úplně jiná diskuse.
see diskusi k tématu viewtopic.php?f=1722&t=1199448&p=9727182#p9727182
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kemo87 26. 9. 2013 12:26

Nedávno jsem podobnou plastovou 5.1 sestavu od Teufela vyměnil za prachobyčejný starý teslácký třípásmá a ani u filmů mi to nijak nechybi. TyTeufely jsem používal prakticky jen na televizy pač muzika je z těhle levnějších 5.1 systémů vždy dost kompromisní, no a světe div se i ten film s tím zní velice dobře. No a že nemám prostorové efekty? No 80% filmů kde ty efekty jsou opravdu potřeba jsou stejně nekoukatelný slátaniny o obřích robotech....tak co?
Naposledy upravil kemo87 dne 26. 9. 2013 16:56, celkově upraveno 1
1/ Quadral Montan mk.II + Yamaha AX-900 + Actidamp MK.II v2 + Tesla NC440 (AT-12S,CD4, Shibata)
2/ GrundigBox 650B + Universum system 8000 amp + Tesla MC600Q (AT95E)
kemo87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 26. 9. 2013 16:36

Myslím si totéž, ale počkej jak tě sežerou :oD
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 26. 9. 2013 20:12

Pridávam sa. Podobnú skúsenosť hlásim aj ja. Keď som bol mladší, tak raz som prvýkrát počul nejakú plastovú surround hračku u kamaráta (ktorú nazývajú výrobcovia "domáce kino") a bol som z toho napichaný. Samozrejme som musel mať niečo podobné doma a vystriedali sa u mňa podobné nezmysly od creative, genius, atp. Nebol som s tým nikdy spokojný. Skončil som teraz u povedzme priemerného sterea. No a teraz kamarát obdivuje zvuk u mňa... A ja som náramne spokojný a nemám doma ani žiadny hájend. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krásný starý stroj 26. 9. 2013 20:34

Já souhlasím též.Ať nás kamenují. ;-)
Audio-Yamaha MCS1330b,walkman Panasonic,iRiver T9,Sen HD239,
sub Velodyne,DAC box S usb Project,
Video-Panasonic TX-L47DT50,BDT-220,sat MASCOM MC5300,Topfield 7700,
Pc-HP ProBook4520s
Historia magistra vitae
Krásný starý stroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozanozdra 26. 9. 2013 21:21

Vy ste taky banda ajnštajnů
srovnávat 5,1 Genius a normální repráky.

to můžu zrovna tak srovnat 5kanál KEF série Q a stereo Genius a vyhraje multikanál, nečekaně :-D

tady si může koupit nějakej 5kanálovej set
http://aukro.cz/repro-bedny-infinity-5x ... 29048.html

a k tomu nějaký rec z hifibazaru a má vystaráno do 12k jak nic :-)
kozanozdra
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků