AKG K712 Pro vs Sennheiser HD800

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radimecek13 17. 10. 2013 20:00

To Mhoe: sluchátka měnit nehodlám,upgrade by mě stál hodně peněz....a to v mém věku a dvou dětech...nemá cenu 8-D

Václav Neckář-dobrý časy...odně pohodová muzika...
Jarek nohavica...Tak mě tu máš...nové cd..docela zvukově podařené

asi po dvaceti letech jsem si dal Smetanu- Má vlast od dirigenta Smetáčka a český filharmonie...masakr,fakt výborný poslouchání
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 17. 10. 2013 20:31

MHOE píše:Zatím můžu vyspoilerovat, že K712 Pro se velmi lehce uklidnila ve výškách - jistá uřvanost zůstává, ale sykavky se dorovnaly někde na úroveň HD800. Bas stále stejně neučesaný.


Podle mého jsi dal K712 málo času. Z vlastní zkušenosti s K702 můžu potvrdit, že potřebují alespoň 300 hodin na to, aby se jejich zvuk ustálil a u K712 by to mohlo být podobné.
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 10. 2013 20:43

Nehodlám strávit celý život čekáním na to, až se z K712 Pro stane něco jiného, sorry... Burn-in za mě nikdy žádný zázrak neučinil, maximálně sluchátka lehce uklidnil ve výškách. Mají další celé tři dny hraní na to, aby se ještě upravily, ale prozatím ta změna byla absolutně minimální. Jen lehoučký úbytek sykavosti, nic víc. Zázrak se nestal.

Mám tedy jedinou radu - K712 Pro si kup, nech je měsíc rozehrávat pink noisem a pak můžeš napsat své dojmy... Já tolik času nemám, příští týden je nejspíš předávám kamarádovi.

Jinak ten náznak uřvanosti je vlivem důrazu na 2khz... To se nezmění, i kdybych je nechal hrát rok v kuse. IMHO
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jibu 17. 10. 2013 21:02

Nějak tomu nerozumim, ani po zahořeni nebudou hrát lepe nežli HD 800, není rozumnější zaměřit se spíše na elektrostaty?
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 18. 10. 2013 07:26

MHOE píše:Nehodlám strávit celý život čekáním na to, až se z K712 Pro stane něco jiného, sorry...


Není důvod se hned čertit, ne? Problém vidím v tom, že se srovnávají sluchátka dvou zcela rozdílných tříd a ta slabší, vzhledem k jejich nezahoření, z toho srovnání můžou vyjít mnohem hůř, než jaká je ve skutečnosti realita. Potom je otázkou, k čemu takové srovnání ... ale prosti gustu žádný dišputát. To je celé.
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 10. 2013 07:54

Já se nečertím, není důvod. Pouze konstatuji, že mé uši na zázračné výsledky zahoření nevěří. Po další noci žádné změny. To si opravdu myslíš, že se x stovek hodin nebude dít skoro nic a pak najednou hle, obrovský skok kupředu? Ano, jisté uklidnění výšek nastalo v prvních deseti až dvaceti hodinách poslechu, což se ostatně shoduje s tím, co nastalo i v případě HD800. Víc bych ale neočekával.

Vraťme se do reality - koupil jsem si výrobek a zkrátka jej používám... Lidi, kteří věří v zahořování, stejně neuspokojím - jeden potřebuje sto hodin, druhý tři sta hodin, třetí tisíc hodin... Další pak budou mé hodnocení svalovat na použitý řetězec (což je v porovnání se zahořováním daleko pádnější argument, IMHO). Další na to, že jsem výškofil (což nejsem). A jiní rovněž na to, že jsem nepouštěl vhodnou hudbu, abych nechal K712 Pro vyniknout. Lituji.

Každopádně se zdá, že srovnání ukáže dvě věci:

1) K712 Pro a HD800 patří do jiné kvalitativní třídy, což ostatně platí i pro všechna AKG x7xx, která jsem kdy slyšel (kdysi dávno i nějaké K701, ale to už je dlouho). I proto by mě velmi zajímala ona rakouská verze K701ček, která má ÚDAJNĚ být jiná, znatelně lepší.

2) V rámci své třídy mají K712 Pro velký potenciál oslovit mnoho zákazníků. Jsou to velmi všestranná sluchátka, která mají málo chyb (na poměry střední třídy). Pokud bych měl komukoliv naslepo doporučit nějaká sluchátka do řekněme patnácti tisíc, byly by to právě K712 Pro - to bez pochyb.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 18. 10. 2013 08:57

"Pouze konstatuji, že mé uši na zázračné výsledky zahoření nevěří" - Zareaguji podobně jako ty. Když se ve většině recenzí a diskuzí shodnou, že zahoření dělá hodně, něco na tom asi bude. :hm

Ale je jasné, že HD800 ani po zahoření stejně nedoženou. Zas taková změna nastat nemůže. To se shodneme.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 18. 10. 2013 09:10

K712tkam pravdepodobne nielen rozohravanie, ale ziadna svatena voda nepomoze, aby sa na HD800 dotiahli. Podobne som s HE-500 pocitoval, ked som ich doma porovnaval s K701, DT880, HE-400. Proste odstup HE-500 od ostatnych bol citelny, skonstatoval som, ze su ina trieda.

Ohladom mechanickeho rozohravania si myslim, ze skusenost s jednym modelom sluchadiel nejde aplikovat na celkom ine od ineho vyrobcu. Napr. DT880 so zvukom novovybaleneho kusu by som nechcel, mal som pozicanu stvoricu, najprv som preferoval ine. Po desiatkach hodin rozohravania som prekvapeny skonstatoval zmenu najma v precisteni stredov a stal som sa ich spokojnym vlastnikom na cely jeden rok.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 18. 10. 2013 09:23

Je to honění za svatým grálem...prostě nemůžu chtít u sluchátek za 10.000,- aby hráli jako HD 800....HD800 ...bohužel jen tak nějaká sluchátka nedoženou a pokud se přiblíží,tak budou ve stejné cenovce...viz k812 za 30.000,-
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 10. 2013 09:28

Chtěl bych podotknout, že hodně záleží na části řetězce před DACem. Schválně jsem do testování dal dva podobné řetězce, které se liší softwarem a transportem - ověřila se mi tím domněnka, kterou jsem získal při návštěvě Brna, kdy jsem s HD800 nebyl úplně spokojený.

Zatímco při prvním řetězci se kvalitativní rozdíly obou sluchátek značně smazávají a dokázal bych si představit lidi, kteří by snad i preferovali K712 Pro, u toho druhéh1o se naplno projevuje kvalita Sennheiserů.

HD800 hrají s prvním řetězcem doslova příšerně - na jejich standardy slabý prostor, chybějící dynamika, ztrácí se mikrodetail... Hrají hruběji a ztrácí svůj typický lesk. Najednou je rozdíl mezi oběma sluchátky spíš malý.

S druhým řetězcem se však HD800 otevřou, prostor se zpřesní, zvuk se stane čistším a zároveň vyváženějším (přirozenějším pro ucho). Projeví se také rozdíl v detailu - zatímco K712 Pro nabízí v s druhým řetězcem prakticky totožnou míru detailu, HD800 najednou získájí mikrodetail, kterému se K712ky nemůžou ani náhodou rovnat.

I proto tvrdím, že jsou K712 Pro všestranná sluchátka, která by ocenil takřka každý. Musím se zároveň přiznat, že stále tak trochu uvažuju nad tím, že bych si je nechal - HD800 jsou velmi citlivá na každý komponent, zatímco K712 Pro "reagují" na změny v řetězci daleko méně. Je praktičtější mít doma takováto sluchátka.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 18. 10. 2013 10:17

MHOE: Schválně jsem do testování dal dva podobné řetězce, které se liší softwarem a transportem.

Transport vliv a velký určitě má, ale u softwaru bych to neviděl nijak dramaticky - používám Foobar a při dočasném přechodu (v rámci testování) na JRiver jsem žádnou změnu neslyšel, ale to už se dostáváme na úroveň, kde IMHO větší roli hraje psychoakustika ;-)
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 10. 2013 10:33

Rozdíl mezi Foobarem a Jriverem moc velký není... Ale přechod na Jplay v režimu hibernace je dost znatelný, pokud je zbytek řetězce dostatečně kvalitní.

První řetězec je tak trochu záměrně slabý - integrovaná zvukovka, obyčejný plastový toslink, Jriver, Windows 8, WASAPI.

Druhý řetězec pak znatelně lepší - audio PC v režimu hibernace s Xonar essence ST, dobrý koaxiální kabel, Jplay, Windows server 2012 v minimal GUI módu s optimalizačním skriptem, Kernel streaming.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod equinoxe 18. 10. 2013 10:52

MHOE píše:Jplay v režimu hibernace
jednoduchsie je odstranit podstatu problemu namiesto pouzivania hibernate mode a inych barliciek; pouzi na audio retazec oddelovacie trafo a budes mat po probleme, k sluchatkovej zostave nepotrebujes vykonny oddelovak; nie je potrebne kvoli kupe predat 2 zlate tehly a kilo diamantov
equinoxe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 19. 10. 2013 08:43

Dva dny jsem tu nebyl a nestačím se divit co se taky zase plká za nesmysly. Je mi upřímě líto těch nezkušených naivek, které si to přečtou a v nevědomosti tomu uvěří... :oboze
Pánové (hlavně bacile), vyprdněte se na to tlachání nesmyslů a vraťte se radši do reality! ...nebo se alespoň vraťte ke K712!
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 10. 2013 10:45

Recenze je dokončena, někdy kolem půlnoci by měla být zveřejněna na webu bogina. Hodím zde poté i přímý odkaz... K712 Pro každopádně dostála své pověsti - nejlepší AKGčka, která jsem měl tu možnost zatím slyšet.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků