3D ... nová cesta, nebo jen slepá ulička?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Bude 3D technologie již dnes, tou správnou cestou vpřed? Obáváte se problémů se zrakem atp.?
Ano, jednoznačně se jedná o správnou cestu. 34 %  11%  [ 34 ]
Ne, 3D technologie zatím nebude patřit k velkým hitům a na čas ještě zanikne. 73 %  24%  [ 73 ]
Postupem času se 3D technologie prosadí. 106 %  35%  [ 106 ]
Ano, jsem přesvědčen, že nynější 3D bude působit problémy. 45 %  15%  [ 45 ]
Ne, zcela jistě bude vše OK. 15 %  5%  [ 15 ]
Bude záležet na délce sledování 3D programů. 24 %  8%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 297

Odeslat příspěvekod Marty86 13. 10. 2013 11:36

Zdravím,

měl bych dotaz ohledně titulků k 3D filmům. Postupoval jsem dle tohoto návodu - http://www.3dsbs.com/3d-subtitles/57...e.html#comment
Bohužel bezúspěšně, při přehrávání přes tv (Panasonic P50ST60) mi po přepnutí do 3D, titulky zůstanou zdvojené a při přehrávání přes BD player Panasonic DMP-BDT320EG se mi nezobrazí vůbec, ač .sub soubory by podporovat měl. Má s tím někdo zde zkušenosti?

Díky
Marty86
Junior

Odeslat příspěvekod Neophytee 13. 10. 2013 12:15

megdesign píše:
Neophytee píše:ahoj,nemuzu si pomoct,ale mam ST60 VE 140CM a ze bych videl neco vystupovat pri dokumentech z TV nevidim. Takze tezko rict,jak to masivni technologie,tu jsem nikdy nevidel,ale kamaradi rikaji,ze ji maji asupr...no tak nevim,zda jsem udelal dobre koupit aktivni 3D technologii...tak to je pro budouci kupce


Hmm.... pri dokumentoch z TV.... myslis tym konverziu 2D - 3D? Skusal si aj 3D SBS, pripadne 3D TB film/dokument ? (http://www.imdb.com/title/tt2073128/)

Neda mi to... Mal si okuliare sparovane s TV a zapnute ;-]


Mam na mysli i filmy ve 3D, Prostorovy efekt to udela,ale spise do televize a ne ven. A je to SBS . U animovanych filmu je to zretelnejsi, takovy film Hleda se Nemo je fajne akvarko no. Pokud si sosnu nejakou kratkou reklamu na 3D, co ma LG treba,tak tam ano, vystupuje to pred televizi,ale jak rikam, behem filmu natocench ve 3D to moc nepozoruji. A pri konverziz 2D na 3D je to zase spise do prostoru do televize. Bryle mam sparovane neboj... Jeste me napadlo ted zkusit bryle od Samsungu, treba to bude lepsi. Pokud ne, nemam tedy v poradku kukadla :)
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod Marty86 13. 10. 2013 12:25

Ono je to taky tím, že většina 3D filmů, pořádně 3D efekty ani nenabízí, není to prostě využito jak by mohlo být. Když jsem vybíral TV tak jsem v electroworldu kouknul na nějaké 3D demo od Samsungu, kde tuším vařili a z TV lítali kusy ovoce, zeleniny atd. To vypadalo skutečně dobře, ale bohužel u filmů je realita trochu jiná. Najde se ale občas nějaký kousek který za to stojí. Namátkou třeba Pí a jeho život, Hugo a jeho velký objev, Mocný vládce Oz, Velký Gatsby a samozřejmě Avatar. Kromě Avatara vše viděno v SBS formátu a taky dobré. Pak jsem kupoval třeba Dredda a Tron: Legacy na BD, ale zbytečná investice, u obou 3D dost slabé.
Marty86
Junior

Odeslat příspěvekod Hans1983 14. 10. 2013 09:56

Přesně tak já kupoval dřív LG v 3D a také mám stejnou zkušenost - 3D dema v prodejně všechno lítalo ven z tv a přitom 3D filmy kolikrát nic moc :-(
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 14. 10. 2013 14:55

Marty86 píše:Zdravím,

měl bych dotaz ohledně titulků k 3D filmům. Postupoval jsem dle tohoto návodu - http://www.3dsbs.com/3d-subtitles/57...e.html#comment
Bohužel bezúspěšně, při přehrávání přes tv (Panasonic P50ST60) mi po přepnutí do 3D, titulky zůstanou zdvojené a při přehrávání přes BD player Panasonic DMP-BDT320EG se mi nezobrazí vůbec, ač .sub soubory by podporovat měl. Má s tím někdo zde zkušenosti?

Díky


Na odkaz klikat nebudu, tyhle stránky jsou věčně zavirované.. Použij 3Dsubtitler, je to jednoduché a funguje to..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty86 14. 10. 2013 19:34

Jj ten jsem použil, vyplivlo mi to titulky ve formátu .sub který mi asi nepobral BD player (ač by ho měl umět) a tv je přehrála ale zdvojeně (po přepnutí do 3D se obraz převedl (mluvím teď o half SBS) ale titulky zůstaly zdvojené..
Marty86
Junior

Odeslat příspěvekod megdesign 18. 10. 2013 19:48

Neophytee píše:Prostorovy efekt to udela,ale spise do televize a ne ven.


Skus stiahnut Polarny expres, pripadne Resident Evil, Cesta do stredu zeme, Cesta na tajuplny ostrov.... ;-]
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Egee 24. 10. 2013 11:53

Kvalita 3D teda jak to vystupuje z TV je různá, mám kolem 80 3D filmů a ten rozdíl je znát, nejlépe jsou na tom pohádky,dokumenty. Není to teda chyba přístroje. Dost špatně na tom byl Dredd i barevným podáním. Prodloužená verze Avataru nemá chybu nebo Vánoční koleda.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cybernetworm 7. 11. 2013 18:57

Většina 3D filmů mají hloubku. Konvergence směrem ven z TV/plátna se snaží výrobci 3D filmů spíše nedělat, z důvodu že lidem způsobuje více diskomfortu. Dochází zde ke zvýšenému rozdílů očních os - šilhání a spolu s fokusem na plátno, to ne každý člověk dobře zvládá. Více to jde vidět v těch animácích, IMAX pořadech a PC hrách - kde se to dá nastavit :)
cybernetworm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty86 7. 11. 2013 21:20

Takže ty efekty kdy něco lítá z obrazovky a podobně, nejsou i ze zdravotního hlediska moc vhodné? Podle toho právě já vybírám který film dám ve 3D a který ne. Pokud totiž celý film je 3D efekt použit pouze z hlediska hloubky obrazu, ale není tam žádná interakce s divákem, tak je pro mě z hlediska 3D nezajímavý a raději zvolím 2D. Ale možná právě jak píšeš, filmaři mají své důvody proč třeba filmy jako Man of Steel, Dredd nebo např. Thor jsou pouze o té hloubce, ale pro mě byli co se týče 3D zážitku ztrátou času
Marty86
Junior

Odeslat příspěvekod cybernetworm 7. 11. 2013 23:10

Mno někomu se z toho trošku víc motá hlava. Je to spojené i s filmem, je potřeba, aby film byl pro 3D přizpůsoben. Jako pomalejší scény, přeběhy kamer atd. Jinak pokud je film opravdu natáčen skutečně stereo kameramy, tak i 3D hloubka je pěkná. Pozor na filmy které jsou použe předělány do 3D.
http://realorfake3d.com/#the-list
cybernetworm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarak 8. 11. 2013 14:01

Ahoj,
nevím jestli se zeptám správně,ale moc tomu nerozumím.
Chci koupit 3D televizi, asi LG a chěl bych si chtěl stahovat filmy z netu. Ale většina filmů je ve "formátu" sbs a ten je prý vhodnější pro aktivní 3d. No a tak se chci zeptat jestli takový film bude 3d i na pasivním systému (např. LG). Díky moc za odpovědi na amatérskou otázku.
J.
doma: Blue node 2i -> Pro-Ject Pre Box S2 Digital, HYPA H1 => Meze 99 classics, Audeze LCD2C
Jarak
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 8. 11. 2013 16:30

@Jarak: som presvedceny, ze SBS funguje aj na pasivnom 3D(samozrejme v telke bude treba pri 3D zvolit spravnu moznost, a totiz ze sa jedna o SBS 3D)

Ale rozdiel medzi SBS (side-by-side) a OU/TB (over-under resp. top-bottom) je na pasivnom 3D vraj velmi velmi velky (v prospech OU resp. TB), pokial hovorime o HALF verziach, teda ked su oba obrazy sucastou jedneho obrazoveho policka 1920x1080. Pre pasivne 3D sa rozhodne odporuca OU/TB, kedy sa zmaze deficit v polovicnom vertikalnom rozliseni pasivneho 3D a kvalitativne co do viditelneho rozlisenia sa vlastne dostanes na uroven aktivneho 3D.
Ak sa jedna o FULL verzie (teda 3840x1080 resp. 1920x2160, ak to druhe vobec existuje), a ak ich telka resp. prehravac dokaze prehrat, tak potom je to uplne jedno, budu kvalitativne na maximalnej urovni.

Aby som to zhrnul: ano, na pasivnej 3D telke bude aj SBS 3D film pozeratelny priestorovo, ale kvalitativne omnoho lepsi bude OU (resp. TB) 3D film, pricom vo vysledku pre stahovanie je prakticky rovnako velky, len nie az taky rozsireny...
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 11. 2013 17:10

Jarak ano - SBS 3D video lze přehrávat na TV s aktivní, či pasivní stereoskopií. Vše s jejich klady a zápory. Následně lze diskutovat podrobněji, jak píše uživatel nade mnou. Nicméně - LZE ho přehrát a BUDE to „prostorové“.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 11. 2013 18:56

a jakou z těch 3D technologií vlastně používaj origo blu-raje?
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků