Orthodynamická sluchátka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 29. 10. 2013 11:16

Vojto dobrá volba sluchátek ;-)

Co se týče LCD-X té otevřené verze ta mě zajímá, tak podle prvních dojmů za oceánem ze sluchátkové výstavy to vypadalo, že o moc transparentnější neutrálnější než LCD2/3 nejsou a v Austrálii zase někomu připadaly moc světlé pro někoho ok, vypadá to moc dobře, že je nejspíš velmi dobře doladí.
Nějaké barevné varianty mají být i u toho otevřeneého modelu světlejší černá a ta do bronzova (mě by se líbila lesklá hodně černá ta asi nebude).
Obrázek
Mytek Brooklyn DAC > Sveda Blipo
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 7. 11. 2013 23:01

Vyberam z predstavenia LCD-X na headfonii http://www.headfonia.com/faster-and-lighter-the-lcd-x/

Based on a new driver that’s thinner and lighter than the predecessors, the X is the most sensitive headphone yet in the modern planar market. At 96dB/mW sensitivity (the LCD-3 is 91dB/mW)

the sound has less bass body than the two or the three, while improving on the bass detail (even compared to the 3). It’s a flatter and more linear sound. Things sound cleaner especially on the mids and the bass section. The pace is faster, snappier, more nimble, quicker. I don’t think anybody has ever said that the 2 or the 3 sounds slow, but the X makes them sound slow.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 8. 11. 2013 00:31

...96dB/mW pre 22 ohm zodpovedá 112,6dB/V ...to je dosť slušná hodnota 8-)
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 12. 11. 2013 18:10

Zdravím.
Tak LCD2 + ALO Audio PanAm + ALO GreenLine kabel přistály v pátek u mě doma. Kurýr měl hodinu a půl zpoždění a napínal mě jak kšandy. Ale konečně je to tu.
Chvilinku jsem laboroval s připojením PanAm k noťasu, ale nakonec jsme s taťkou zjistili, že PanAm nejspíše ani nepotřebuje ASIO driver. Jeho ovladače, který se nainstalujou při připojení k PC, sami umožní, aby ho Windows 7 viděly jako externí zvukovku a dokáží do ní pustit signál přímo (i když je to USB, objevuje se PanAm jako SPDIF zařízení). Na opak, s ASIO4ALL se mi Foobar 2000 pořád kousal a nefungoval, ať sem dělal, co sem chtěl. Ale teď to každopádně vypadá, že to funguje, jak má.
První dojem z poslechu byl dost rozpačitý. Hodně basový a jako by zahuhlaný, i když vše bylo slyšet čistě. Ale řekl jsem si, že se jak sluchátka tak zesík (zvláště lampy) musí rozehrát. A asi to byla pravda. Po dvou dnech docela častého poslechu mi připadá, že to celé hraje o dost lépe. Basy ustoupily a zpevnili se, zbytek spektra naopak popošel do popředí a je jasnější a čitelnější. Navíc, lampy prý potřebují min. 20 hodin, aby hrály naplno, což ještě zdaleka naposloucháno nemám, tak uvidíme, jak to bude časem. Ale má to i své chyby. Přesnost a detailnost nové sestavy dost nekompromisním způsobem roztřídila mé domácí hudební zásoby. Konkrétně spoustu nahrávek, které jsem měl za celkem kvalitní, jsem musel vyřadit, protože ALO + LCD2 ukázaly, že kvalitní nejsou. Budu holt muset lépe vybírat zdroje. Ale s tím se počítalo-
Co se týká sluchátek samotných, jsou fantastická. Zpracování nemá chybu a Bambus s hnědým semišem vypadají dohromady úžasně. Pohodlné nastavení jsem našel celkem rychle a musím říct, že teď už je na hlavě nevnímám. Samozřejmě kromě váhy, která je cítit. Zvláště, když pohnu hlavou. Ale není to nic hrozného.
ALO PanAm je menší, než jsem čekal, i než se zdá na fotkách a ve stříbrné vypadá perfektně. Zpracování je celokovové a na svou velikost je docela těžký.
Podrobnější dojmy napíšu časem, až se sestava skutečně rozehraje a až budu mít více naposloucháno.
A ještě bych se chtěl zeptat: Kde se u nás dají sehnat elektronky? Konkrétně Siemens 6AK5W? ALO dodává s PanAm nějaké čínské lampy 6J1, které sice nejsou špatné, ale podle recenzí hrají Siemensy lépe a vyrovnaněji. Máte někdo šajna, kde je splašit? ALO je sice nabízí rovnou na svých stránkách jako upgrade PanAm, ale z Ameriky si mi je kupovat nechce.
Díky za rady.
Vojta
Přílohy
P1030064.JPG
Celá sestavička - mě se moc moc líbí :-)
P1030067.JPG
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 12. 11. 2013 21:47

AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 13. 11. 2013 12:13

LCD2 svym charakterem jsou podle mě jedny z nejmírumilovnějších sluchátek k nahrávce, v pohodě se na tom dá poslouchat dobře nahraná písnička v mp3 formatu.
Jo jo počkej až se ti ALO rozehraje, jako u téměř všeho se zlepší transparentnost.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 13. 11. 2013 13:59

Tak jsem si k PanAm ještě objednal lampy Siemens 6AK5W. Podle toho, co jsem četl by měly být znatelně lepší, než přiložené čínské, hlavně ve vyrovnanosti projevu. Ne, že by to teď hrálo špatně ^^, ale chtěl bych zjistit, jestli tam bude skutečně rozdíl. Za těch 500,- i s poštovným to za pokus stojí.
Teď zrovna zkouším, jestli je nějaký rozdíl ve zvuku sluchátek s kabelem ALO GreenLine, nebo s originál Audeze, který se dodává s každými sluchátky. Schválně, jestli bude více jak 3x dražší ALO hrát alespoň trochu lépe, než originál. :D

Jo, a našel jsem, zdá se, dobrej obchod s elektronkami: http://www.hifitubes.nl
Jsou to sice holanďani, ale po Evropě je doprava za 10Euro, tak že v pohodě. Objednal jsem tam i ty svoje.
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 13. 11. 2013 14:17

Gratuluju ke koupi :-) Nemohl bys, prosím, udělat nějaké kvalitnější fotky (blíže a bez blesku)? Rád bych se na ně podíval!
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2,velour) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (custom EQ)

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 13. 11. 2013 15:01

Tak na přání ještě přidávám pár fotek přímo sluchátek. Bez blesku to bohužel nešlo. Nemám žádnou super foto výbavu a u nás je zrovna teď zataženo, tak že světlo dost mizerný. Ale vidět to snad je.
Přílohy
P1030075.JPG
P1030074.JPG
P1030072.JPG
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 13. 11. 2013 15:16

Dík moc za fotky :-) Proč jsi volil bamboo a vegan verzi náušníků a hlavového mostu? Podle mě nejlepší volba, btw...

Jo, a uvažoval jsi o LCD-3 náušnících? Mohly by se ti líbit, možná i zvukem...
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2,velour) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (custom EQ)

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 13. 11. 2013 15:28

Kupoval jsem sluchátka od Audeze jako celé combo i s ALO PanAm a ALO kabelem a v combu mají jen verze Bamboo. A po pravdě, mě se stejně líbí víc, než rosewood (a jsou lehčí :-)). Kdyby Audeze dělali k LCD2 hnědou kůži, šel bych do ní, ale oni mají u jen černou a ta se mi moc nelíbí.
LCD3 náušníky se mi líbí. Právě proto, že jsou hnědé, ale zatím o nich neuvažuji. Možná časem je vyzkouším. Uvidím, jakou trvanlivost mají semišové a třeba se rozhodnu. Teď čekám hlavně na nové lampy´.
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 11. 12. 2013 23:39

Občas sleduju poznatky o LCDX od zkušenějších lidí co mají kvalitní sestavy kolekci top sluchátek. A zdají se to být opravdu špičková sluchátka z hodně kvalitních tranzistorů u nás by to mohlo být ze Spaudio P1, vzdávají jim holt i lidi co neradi LCD2 a to je co říct. A tak mě přesvědčily hned jak budou u nás tak si je půjčim domů.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 12. 12. 2013 16:38

Ty si hlavně kup ten sluchátkáč, abys je měl na čem zkoušet :-D
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 12. 12. 2013 22:21

To až za další 2 roky zase :-))
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 5. 2014 10:00

...zaujímavé info nielen pre majiteľov starších modelov od Audeze tu:

http://www.innerfidelity.com/content/au ... -and-lcd-3
bacil2
Trvalý BAN