HRT MicroStreamer

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 18. 11. 2013 21:25

Mam doma z IRYSONu pozicane sluchadla German Maestro GMP400 a som prekvapeny, ako pasuju ku miniaturnemu HRT Microstreamer. Doslova ide o velky zvuk z malej krabicky, velkostou ako 1 1/2 zapalkovej :)

Obrázek

Je to dost daleko od urovne FiiO E10, async USB a asi aj lepsi DAC je pocut. Zosilnovaciu cast ma E10 pravdepodobne kusok vykonnejsiu. Imponuje mi, ako MicroSTreamer hra vzdusne, priestorovo, neagresivne vo vyskach. Mierne teplejsie stredy sa ku GMP400 hodia a basovy impakt, typicky pre HRT, dava GMP400 potrebne telo a vahu. Ku lahkemu svetlemu retazcu GMP400 tak dobre nepasuju, hraju potom nudnejsie, s malym objemom a impakotm od stredov po basy.

MicroStreamer ma line out vystup a hra slusne aj ako DAC, je v kategorii ako napr. ODAC, ale dava vacsi objem basov, stredy su teplejsie. Vysky ma ODAC cinkotavejsie.

Tech. parametre vyrobcu:

Vzorkovací frekvence až 96 kHz
Bitová hloubka 24-bit
Výstupy 2× 3,5 mm jack
Vstupy USB typ mini-B
Výstupní výkon 2,25 V RMS (linkový výstup), 1,4V (sluchátka)
Typ USB přenosu asynchonní
Celkové harmonické zkreslení + šum 0,002% (linkový výstup), 0,008% (sluchátka)
Celkové harmonické zkreslení + šum (-20 dB) 0,0006% (linkový výstup)
Výstupní odpor 50 Ohm (linkový výstup), 0,5 Ohm (sluchátka)
Odstup signál šum 102 dB
Odstup signál šum (vyvážený) 105 dB
Spotřeba 150 mA
Rozměry 6,5 x 3 x 1 cm

Obrázek

MicroStreamer mam pozicany od ceskeho dovozcu PureSound.
Naposledy upravil bogino dne 18. 11. 2013 23:31, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka0078 18. 11. 2013 22:03

Jak myslíš že by to hrálo s AT AD700?Těm basům by to možná prospělo,ale co ty středy
jirka0078
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 18. 11. 2013 22:08

Mohlo by to byt celkom dobre aj v stredoch, lebo tie nie su chladne, analyticke, ale maju skor teplejsi charakter. Musel by som vsak mat AD700 pozicane spolu s MicroStreamerom.

Ak si alebo obchas chodis do Prahy, na vyskusani sa da s PureSound dohodnut.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka0078 19. 11. 2013 10:15

V Praze makám,pokusím se dohodnout třeba jen na krátký poslech,tak krabička mě zajímá,na Whathifi best buy
jirka0078
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirka0078 19. 11. 2013 13:45

Váhám mezi Audinstem a tímto,korejec bude mít asi lepší zesik,ale v případě 32ohmových ad700 je to asi buřt co myslíte?
jirka0078
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 19. 11. 2013 14:54

Korejec ma vykonnejsi zosik, to ale s tvojimi sluchadlami nepotrebujes.
Podstatnejsia je zvukova kvalita USB transportu a prevodnika.
No a 2 prevodniky nikdy nezneju presne rovnako.
Najlepsie je preto osobne vyskusat.
Vyhodou MicroStreamera je lahka prenosnost, ci uz s notebookom, alebo medzi pocitacmi.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka0078 19. 11. 2013 15:27

Jo to jsem si myslel,díky za upřesnění,audinsta nemám kde vyzkoušet,takže asi vezmu hrt,ještě se mi líbí xindak h1,ale pro něj platí to samé co pro korejce.A finančně už je to nahraně pro mě.Díky za rady a postřehy bogino
jirka0078
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 20. 11. 2013 22:33

Prave porovnavam MicroStreamer cisto vo funkcii DACu voci MusicStreamer II+ a iMod-u. Pouzil som HeadAmplifier HA610, HiFiMan HE-500 a vzdy rovnake RCA kable, v pripade MicroStreamera a iModu aj rovnaku redukciu na stereo jack (AudioQuest Hard).

MSII+_MicroStreamer_iMod.jpg

iMod je o nieco lepsi - jemnejsi detail, cistejsie pozadie, citatelnejsi priestor, zvonivejsie vysky. Nie nejaky velky rozdiel, ale je tam. Kedze iMod mi vychadzal na urovni Music Streamer II (bez plus), da sa ocakavat, ze MS II je tiez onieco lepsi, obsahuje napr. navyse nejaky "USB izolator", co sa zrejme vo vysledku prejavi. MicroStreamer je o nieco svetlejsi nez iMod a tiez MS II+.

Music Streamer II+ je lepsi od nich oboch, voci iModu priblizne taky kusok ako iMod voci MicroStreameru. Opat vacsi detail, lepsi priestor. MSII+ a iMod su na stupnici svetlost/temnost zhruba rovnako, MicroStreamer je od oboch trocha svetlejsi.

Uz len na doplnenie porovnania prevodnikov, moj 5kg vaziaci Harman Kardon HD 970 krmeny z HiFace Two da pre moje usi rozlisenejsi zvuk s viac detailmi a lepsim prekreslenim priestoru, nez MS II+. Toto kombo je (vo velkej miere kvoli hiFace) v porovnani najsvetlejsie. Priamo z CD hra HK HD 970 menej svetlo, zhruba na urovni MS II+.

Zhrniem to, ze MicroStreamer dava zivy zvuk s vybornym basovym impaktom, objemom v basoch a nizsich stredoch, poskytuje farebne pekne vykreslene, skor teplejsie stredy, neagresivne vyssie stredy, ale zaroven dost svetlosti v najvyssich stredoch a vyskach. V kvalite najvyssich stredov a vysok sa mi iMod aj MS II+ javia byt lepsie, detailnejsie, hoci su menej svetle.

Zdoraznujem, ze vyssie uvedene porovnanie sa tyka MicroStreamera cisto vo funkcii DAC, s pouzitim externeho sluchadloveho zosilnovaca.

Momentalne nemam na porovnanie nejaky iny mini USB DAC so sluch. zos., ale napadlo ma Microstreamer porovnat s kombom iMod + E11, tentoktat so sluchadlami German Maestro GMP400. E11 tieto sluchadla nakrmi bezpochyby dostatocne. Kombo iMod + E11 znie o nieco temnejsie nez MicroStreamer.
MicroStreamer mi pride o nieco vzdusnejsi, zivsi, iMod + E11 snad o malinky kusocek detailnejsi. MicroStreamer mam na 60% hlasitosti, ale 100% nie je pre mna napr. s klasikou, mimo najhlasnejsich pasazi, neprijemnych. E11 ma viac sily nez MicroStreamer. Celkovo je to kvalitativne tak narovnako, iMod + E11 su technicky vzate o kusocek lepsie kombo, ale MicroStreamer je kusocek vyraznejsi, zabavnejsi. Z tohoto porovnania mi vychadza, ze zosilnovac v MicroStreameri nie je kvalitativne slabsi nez E11, skor naopak, lebo rozdiel voci porovnaniu cisto DACov sa o kusocek zmiernil az takmer vyrovnal. Slabsi je len vykonovo, mne ku 300 Ohm GMP400 vsak v pohode staci.

iMod doplneny povedzme o E12 alebo JDS Labs C5 by vysiel jasne lepsie nez MicroStreamer, ale to uz cena tychto zosikov je na urovni MicroStreamera, ktory v sebe obsahuje slusny USB transport a DAC.

Prednostou MicroStreamera je samozrejme jeho spojenie so sluchatkovym zosilnovacom do praktickeho miniaturneho balenia, vyhoda najma v spojeni s notebookom. Neoddiskutovatelnou prednostou MicroStreamera je pomer cena/vykon. Porovnavany je v podstate len s drahsimi zariadeniami, tak som urobil aj ja dnes a prave tak treba toto porovnanie chapat. Voci napr. AudioQuest Dragonfly vychadza MicroStreamer z vacsiny porovnani lepsie.

Toto je take neucesane porovnanie, este mam dost dni na hlbsie skumanie, nakoniec to zhrniem na mojom webe.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 21. 11. 2013 08:29

Šlo by tento výrobek porovnat s Fiio E17? Jaký je tvůj názor? A má smysl používat Microstreamer bez sluchátkového zesilovače?
Dodám, že poslouchám na Grado SR80. Děkuju
PatrikNapr
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 21. 11. 2013 08:51

MicroStreamer bez zosilnovaca? Predpokladam, ze si mal na mysli MicroStreamer s jeho internym sluchatkovym zosilnovacom. To samozrejme zmysel ma, inac by cely produkt nemal zmysel. Pocuvam tak s German Maestro GMP400 a pasujo to spolu velmi dobre. S lepsim zosikom ziskas lepsiu kvalitu, ale potom to moze chciet lepsi DAC atd. MicroStreamer je vyladeny, co sa tyka DAC a zosilnovacej casti, na zhruba rovnaku uroven.

Nemam tu E17 poruke, aby som ich mohol priamo porovnat. Ale je dost jasne, ze rozdiel bude v kvalite celku USB transport + prevodnik v prospech MicroStreamera, ktory dava presnejsi, detailnejsi, zivsi, vzdusnejsi zvuk. Zosilnovacie casti budu na tom priblizne rovnako.

V kvalite transportu a prevodnika su na tom E17 a E10 tak narovnako. E17 ma prednosti v moznosti baterioveho napajania, pouzitia cisto ako zosilnovaca, v sirsich moznostiach nastaveni (basy, vysky, vyvazenie, gain) a v dodatocnych digi vystupoch, preto vychadza cenovo blizko ku MicroStreameru. Ak len ku PC, urcite MicroStreamer, ak hlavne ku prenosnemu prehravacu a obcas ku PC, tak radsej E07K alebo E17.

Zaujimave by mohlo byt porovnanie s FiiO X3 v ulohe USB DACu, lebo X3 s najnovsim FW ponuka tuto funkcnost. USB transport je tu prvykrat v pripade FiiO produktu rieseny asynchronne, vyssia kvalita ako u E10, E07K a E17 je preto ocakavana (inac by to bola zbytocna inovacia). Dost sa cudujem, ze majitelia X3 zatial o tomto nic nenapisali.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 21. 11. 2013 09:46

Jde mi primárně o to, že poslouchám hudbu z macbooku na sr80 a rád bych nějaký dac a jak mě bylo poraděno i zesilovac. Bylo mi i dáno k zváženi například jds c5d. Takže se pohybuji mezi microstreamer, ale ten nemá zesilovač, c5d a fiio e17.
PatrikNapr
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 21. 11. 2013 09:53

Stale dookola opakujes to, co nie je pravda.
MicroStreamer obsahuje sluchatkovy zosilnovac, bez neho by sa predsa nedal normalne pouzit sluchatkovy vystup!! Dva vystupy - line out a sluchatkovy - ma prave preto, ze jednym ides von priamo z DACu a druhym az zo sluch. zos.
To, ze sa hlasitost ovlada na PC, neznamena, ze nema zosilnovac! Informacia o hlasitosti je cez USB digitalne prenasana do MicroStreamera a v nom, uz v analogovej casti za prevodnikom, sa nachadza digitalne riadeny attenuator, ktorym regulujes zisk zosilnovaca.
SR80 su lahko vybuditelne sluchadla. Nevidim dovod, preco by na ne MicroStreamer s jeho internym sluchatkovym zosilnovacom nemal stacit, ked mi hra OK s 300 Ohmovymi German Maestro GMP400.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 21. 11. 2013 10:51

Aha, tak děkuji za upřesnění a omlouvám se.

Takže tomu rozumím tak, že spíše doporučuješ k pc microstreamer?
PatrikNapr
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 21. 11. 2013 11:22

Bolo nieco nejasne v tom, co pisem vyssie?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 21. 11. 2013 11:29

Asi vše jasné děkuji.
PatrikNapr
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků