Asus Xonar Essence nebo Audinst HUD-MX1

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 11. 2013 23:31

Pěkné porovnání. Pokud sem pochopil dobře tak byť je MicroStreamer trochu světlejší, jeho poměr cena/výkon je skvělý. Co se týče zesilovací části by měl být pro AD700 dostatečný.
To ho přinejmenším kvalifikuje, jako další alternativu v mém rozhodování.

Nyní tedy vychází rozhodování na Essence vs. HUD-MX1 vs. MicroStreamer.

Co mě trochu na MicroStreamer mrzí je to, že nelze ovládat hlasitost jinak než pomocí SW nastavení v PC.
To však není tolik podstatné jako kvalita zvuku.
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 20. 11. 2013 23:47

na audinst sa vykasli
essence je urcite vacsi silak ale ty ho nepotrebujes
takze microstreamer
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 21. 11. 2013 00:13

-Lox- píše:Co mě trochu na MicroStreamer mrzí je to, že nelze ovládat hlasitost jinak než pomocí SW nastavení v PC.

Ono to ma aj prednosti a to v tom, ze potenciometre nie su vobec dokonale. Nie nahodou sa okrem klasickych potenciometrov pouziva krokovy attenuator. Pri rieseni ako ma MicroStreamer ziaden mechanicky potenciometer netreba.

Pre pohodlnejsie ovladanie moze byt riesenim napr. multimedialna klavesnica, alebo nejaka sikovna aplikacia na nastavovanei hlasitosti - nepouzivam, ale google mi vratil napr. tento prehlad: http://softwaresolution.informer.com/Volume-Control/
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 21. 11. 2013 00:18

Lox keby si mal teraz taky uDac, tak by si im za neaplikovanie potenciometra do microstreameru ruky bozkaval :lol:
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Lox- 21. 11. 2013 11:07

OK, takže při Audinst vs MicroStreamer vyhrává MicroStreamer ...
Essence a MicroStreamer vyjde skoro na stejné peníze, zkusím tedy hledat na google nějaké porovnání jejich DAC a zesilovací části. :-)


EDIT: Zdá se, že MicroStreamer je v podstatě novinka na trhu, takže jsem přímé porovnání s Essence nikde nenašel. Škoda. :roll:
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Lox- 11. 12. 2013 14:14

No pokud bych sehnal Essence bazarovou do 2500 - 2700Kč tak předpokládám, že je to asi dobrá volba, nebo ten MicroStreamer stojí za to připlacení si ?

Bohuzel jirka0078 nakonec nestiha vyzkouset ten MicroStreamer s AD700 takze nevim jak moc se to k sobe (ne)hodi.

Je mi jasne ze pro AD700 by se hodil spise "teplejsi" DAC ale diky SW by to na te Essence melo jit prinejmensim trochu doladit, nebo ne ?
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 11. 12. 2013 16:33

V principe, interna zvukovka aj externy DAC su do OS zavedene rovnakym sposobom.
Ak mas na mysli doladovanie zvuku equalizerom, to sa da dosiahnut v kazdom slusnejsom prehravaci s akymkolvek zvukovym zariadenim. Avsak vo vseobecnosti je vhodne vybrat zvukovy retazec tak, aby equalizer nebolo treba pouzivat. Nie je pravda, ze equalizerom zo zvuku zariadenia A vyrobis zvuk zariadenia B, tak to nefunguje. Navyse, vyraznejsie korekcie degraduju zvukovu kvalitu.

Ak je nejaka moznost, treba pred kupou vyskusat.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Lox- 11. 12. 2013 18:25

Rozumim, ale moznost vyzkouseni bohuzel nemam takze budu proste muset risknout jedno z techto dvou zarizeni.
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 11. 12. 2013 19:05

bogino píše:V principe, interna zvukovka aj externy DAC su do OS zavedene rovnakym sposobom.
To není tak úplně pravda. Když vezmu např. nějaký DAC s DSP přes USB tak ten je díky descriptoru schopen komunikovat s dodaným software. Korekce tak můžou být na úrovni DSP. Stejně tak to platí o pro volume (které může být na úrovni DACu), mute apod. Nemluvě o aktivaci filtru atd. Pochopitelně tyto features se liší výrobce od výrobce.
Pochopitelně pomíjím výhody a nevýhody toho či onoho řešení.
Výrobce také může implementovat podporu ASIO přímo do ovládačů a uživatel pak není odkázat na nějakou emulaci, která je mezi hi-fisty tak oblíbená.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 11. 12. 2013 20:19

xmarek, ty ale zovseobecnujes a teoretizujes o technologiach drahsich zariadeni, nez ake chce kupit. Ja som mu odpovedal z praktickeho pouzivatelskeho pohladu.

Ma rozpocet do 4000 a vybera Essence alebo MicroStreamer. Advancovanejsie features USB DACov sa ho v tejto cenovej hladine tykat nebudu. MicroStreamer ma sice cez USB digitalne riadeny attenuator, ale tym sa z pouzivatelskeho pohladu prave podoba na Essence, ktora tiez nema HW ovladac hlasitosti.

Ako bude Essence alebo MicroStreamer vidiet v pocitaci? Control Panel | Sound, volba zvukoveho zariadenia v media playeri. Maximalne si este v playeri prida nejaky DSP / VST plugin. Rovnake pouzivatelske rozhrania pre vsetky zvukove zariadenia v systeme. Ta moja jedna veta bola v tomto zmysle.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 11. 12. 2013 20:40

O.K. máš pravdu. Já pouze reagoval na to co jsem viděl jako obecné tvrzení. :-[
Asus Essence jsem v ruce nikdy neměl, takže netuším co umí a co ne. Např. Creative (Audigy apod.) používaly DSP a prostřednictvím jejich ovladačů nebyl problém provolávat funkce toho DSP. A nejednalo se i nikterak drahé zařízení.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 11. 12. 2013 21:40

MicroStreamer je normalny USB DAC s asynchronnym rozhranim, ktory vyuziva standardny Class1 driver, takze z pohladu pouzivatela je to "zasuniem a hra to". Podobne ako MS II, MS II+. Neobvykly je vlastne len tym ovladanim hlasitosti.

Essence ma vlastny ASIO driver a ovladaci SW, takze ma sirsie moznosti nastaveni vratane vselijakych efektov. HiFista, ktoremu ide o co najlepsiu kvalitu prednesu, tieto efekty nepouzije a bude hrat cez ASIO z nejakeho lepsieho Media Playera. Rozdiel medzi zariadeniami sa v takomto pripade redukuje na to, ze v jednom pripade v playeri ako zariadenie nastavim Essence/ASIO, v druhom MicroStreamer/WASAPI. Ktory v tomto rezime hra lepsie, ten je lepsi. To ale neviem. Ide aj o vhodnost ku sluchadlam AD700.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků