SHURE SRH440, FOSTEX TH-7B či jiná?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod davidmar 26. 1. 2014 21:00

Zdravím. Která z těchto dvou sluchátek boudou lepší? Hlavně zvukově, komfort a ostatní věci taky důležité ale ne zase tolik. Použití by bylo převážně domácí poslech (tak 70-80%). Občas i poslech ve vlaku nebo o přestávce v šatně v práci třeba. Na tento účel mám ale Rockit R-50 i tak bych ven semtam třeba vytáhl ty náhlavní...
Hudba heavy metal, klasický rock, folk rock...
Prosil bych tedy o srovnání těchto dvou modelů, případně můžete klidně doporučit jiný pro podobné určení v podobné ceně. A ještě jedna věc. Celkem by mě zajímalo zvukové srovnání Rockit R-50 vs třeba ty fostexy. Vím, že jsou to špunty vs náhlavní uzavřená ale i tak. Jestli vůbec u těch náhlavních sluchátek kolem 2-3 tisíc bude nějaký kvalitativní skok oproti špičkovým špuntům za podobnou cenu...
davidmar
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 26. 1. 2014 21:31

SRH440 su velke domace, s nausnikmi obopinajucimi usi.
TH-7B su prenosne s mensimi nausnikmi, ktore sa umiestnuju na usi.
Cize ina velkost, ine urcenie a ina miera pohodlia - 440tky jasne pohodlnejsie.
Do cestovnej batoziny a do vlaku sa ovela lepsie hodia tie R-50.

V miere jemneho detailu budu R-50 lepsie, vramci spuntov su R-50 vyssia trieda, nez tie dvoje vramci nahlavnych. Pre spunty vseobecne plati, ze maju pomer cena/vykon lepsi nez nahlavne. Zvuk takych parametrov, aky daju R-50, nahlavne v ich cene neposkytuju. Preto ak chces dostat z nahlavnych kvalitu adekvatnu R-50tkam, musis ist nad 200 EUR. Viem, nepotesil som ta ... :D
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 26. 1. 2014 21:36

přesně tak,potvrzuju co řekl bogino.osobně mám i th-7 i r-50.rockit lepší-hlavně v detailech,čistotě.méně basu,výborná separace,prostor.rozdíl třídy,řekl bych...
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidmar 26. 1. 2014 21:41

No moc ne teda :). Přemýšlel jsem na těma fostexama či něčím podobným v podobné cenové hladině, ale když to nebude hrát líp jak Rockity R-50, tak to podle mě ztrácí smysl ne? To potom už něco jako Shure SRH840/940 či Beyerdynamic DT770 atd...? To jsou ale všechno velká sluchátka. Chtěl bych spíš něco co bych z větší části používal doma, ale mohl bych to občas použít i venku...a bylo to lepší jak rockit r-50. Existuje vůbec něco takového? :)

-- 26. 1. 2014 21:46 --

Rada25 píše:přesně tak,potvrzuju co řekl bogino.osobně mám i th-7 i r-50.rockit lepší-hlavně v detailech,čistotě.méně basu,výborná separace,prostor.rozdíl třídy,řekl bych...


Jen tak mimo téma. Vidím, že vlastníš Shure 215. Dřív jsem sluchátka nosil klasicky kabelem dolů. Po zakoupení R-50 jsem to zkusil za ucho a přijde mě to mnohem lepší, takže je tak nosím už furt. Sluchátka mě hlavně mnohem líp drží v uších. Ty Shurky vypadají, že jsou konstrukčně ještě líp uzpůsobený pro nošení za uchem, je tam rozdíl oproti R-50 v komfortu? A zvukově jsou na tom jak tady ty 215 ve srovnání s R-50? Dík

-- 26. 1. 2014 21:59 --

Tak jsem si ještě projížděl sluchátka a co takový Beyery DT 770? Ty si myslím, že už by mohly porazit R-50 zvukově ne? Nabízejí se i v různých impedancích, takže myslím, že kdybych vzal ty 80 ohmový dali by se vybudit i nějakým přenosným přehrávačem. Pokud bych přikoupil Fiio E12 tak i ty 250 ohmový?
davidmar
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 26. 1. 2014 22:32

DT770 najelpsie hraju 32 Ohm Limited Edition, uz sa nevyraba, mozno sa niekde este vypredava.
Nasledne prebieha standardna vyroba 32 Ohm verzie.
Dalsie tipy su Bowers & Wilkins P7, P5, NAD Viso HP50, V-MODA Crossfade M-100, M-80.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 1. 2014 22:54

davidmar píše:Tak jsem si ještě projížděl sluchátka a co takový Beyery DT 770? Ty si myslím, že už by mohly porazit R-50 zvukově ne? Nabízejí se i v různých impedancích, takže myslím, že kdybych vzal ty 80 ohmový dali by se vybudit i nějakým přenosným přehrávačem. Pokud bych přikoupil Fiio E12 tak i ty 250 ohmový?


...to si fakt radšej kúp NAD Viso HP50 za cenu DT770+E12 ;-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 1. 2014 05:54

bogino píše:Cize ina velkost, ine urcenie a ina miera pohodlia - 440tky jasne pohodlnejsie.
To by som zas tak jednoznacne netvrdil. Na SR440 je celkom dost ponosov na pohodlie.


Ad Rockity, aby si nebol nemilo prekvapeny ked cokolvek (z toho co tu bolo menovane) si vyberies ti bude hrat horsie ako Rockity...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 27. 1. 2014 20:44

se215 jsou pohodlný,ale pokud máš menší uši,může to být problém.a chtěj trochu cviku s usazením.rockit mají výbornej proplétanej kabel.měkkej,řekl bych lepší než shurky(ovšem není vyměnitelnej).pro mne s pohodlím není problém ani s jedněma.

-- 27. 1. 2014 20:46 --

jo a zvukově-absolutně se shurky na rockit nechytaj.rozdíl velkej.to už fake ie80 které vlastním pár dní jsou o dost lepší
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 28. 1. 2014 19:39

K SRH440 musim povedat, ze pohodlie bolo pre mna na kratkodoby posluch ok, ale po povedzme 45 minutach je to uz hranicne. Nausniky su trochu mensie a dotykaju sa usi (v mojom pripade).
Na vonku by som ich tiez nebral, sice skvelo izoluju, ale su relativne masivne a potreboval by si si dokupit hladky kabel (ta telefonna snura je sice na doma parada, ale je tiez relativne tazka...).
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků