AV receiver ve stereu

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jokabuki 31. 1. 2014 13:44

Chci si pořídit av receiver k led TV na zvuk a pro domácí kino. Zajímá mě, zda ve stereo režimu při poslechu FM rádia bude hrát přední pár reprobeden celý kmitočtový rozsah, zvláště pak basy. Mám nyní do, kino all-in-one s pasivním subwooferem a do předních repro jde zvuk až od asi 120 Hz. Při vypnutém sub zvuk bez basů, jinak i bez výšek, za mnoho nestojí. AV receivery mají výstup pro aktivní subwoofer a bez něho jak hrají přední repro? S bysy či bez? Díky za informaci.
jokabuki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 31. 1. 2014 14:31

jokabuki píše:Zajímá mě, zda ve stereo režimu při poslechu FM rádia bude hrát přední pár reprobeden celý kmitočtový rozsah

Bude.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zino333 31. 1. 2014 14:34

V podstate sa dá na väčšine AVR nastaviť deliaca frekvencia pre subwoofer a repro, ale nie je problém posielať plný signál. Je len na tebe, či použiješ subwoofer alebo nie. Dúfam len, že do neho nechceš napojiť stávajúce repro z nejakého AIO.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i

Na predaj: PMC twenty.21
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stump 1. 2. 2014 11:12

AV receiver není primárně určen na stereo, proto celé pásmo hrát bude ale jen při použití správných beden, nemá vpodstatě žádné korekce basovat to pocitově nebude. Pokud připojíš k AV receiveru nějaký šumítka a aktivní sub může se zdát zvůk daleko lepší jak s kvalitníma bednama do sterea. Basování myslím ale max 80hz a níž. Většina receiverů ma nastavitenou frekvenci pro sub či nastavitelnou frekvenci pro vršky. Je ale velmi důležité si stanovit co je pro tebe znamená věta "bude hrát přední pár reprobeden celý kmitočtový rozsah, zvláště pak basy" ..... aby to dunělo což u AIO subů je normální nebo aby to basovalo.
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod paolo_ 1. 2. 2014 14:24

Kvalitní AVR, tj. 20tis a výše bude pouštět do beden plný rozsah zvuku. Levné AVR raději nebrat. To už raději AIO.
paolo_
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 1. 2. 2014 16:23

Každý AVR při jeho nakonfigurování do režimu 2.0 "pustí" do předních beden pochopitelně celý frekvenční rozsah bez jakéhokoliv omezení.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod stump 1. 2. 2014 16:51

paolo_ píše:Kvalitní AVR, tj. 20tis a výše bude pouštět do beden plný rozsah zvuku. Levné AVR raději nebrat. To už raději AIO.


Tak AIO ani zadarmo A tu cenovou relaci kvality jsi vzal kde? Já mám dva levné AVR a a klidně bych oba dva doporučil na domácí kino. Na stereo i AVR za 40tis není nic moc.
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod jokabuki 3. 2. 2014 07:26

Repro nemám původní, mám dřevěné eltax discovery, jistě nic audiofilského, ale hrají lépe než plastové bedýnky. Subwoofer jsem si stavěl sám, je pasivní s repro od dexonu. Při vypnutém sub basy nejsou slyšet, a proto mě zajímá, jak budou slyšet bez aktivního sub pči použití AVR. Při poslechu CD a FM rádia. U filmů bez sub nevím.
jokabuki
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků