Domáce kino, alebo receiver?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Chupacabras 3. 2. 2014 14:38

Teraz mám k TV (Samsung LE40B650 + satelitný prijímač Dreambox DM800HD pripojený cez HDMI) pripojené nejaké nejaké hyperlacné 2.1 počítačové repráčiky (cez 3,5" jack, len čisto provizórium, lebo ten plechový zvuk z TV reprákov sa nedal počúvať).

Takže plánujem zabezpečiť nejaké stojanové repráky (5.1). Nie som žiaden audiofil, preto si myslím, že medzi lacným a hi-end riešením by som nevidel rozdiel. Susedov nechcem obťažovať moc hlasitými zvukmi, takže ani o výkon nejde. Rozmýšľam nad týmto:
http://www.alza.sk/philips-htd3570-d431618.htm
(vôbec mi nejde o DVD prehrávač, ten ako taký nepotrebujem)

Telka aj sat. prijímač majú zabudovaný multimediálny prehrávač, takže sem-tam na tom prehrávam nejaké to video.

V podstate rozmýšľam nad týmito alternatívami:
1. kúpiť domáce kino
2. kúpiť domáce kino + receiver, a z domáceho kina použiť iba repráky, pripojené k receiveru
3. kúpiť receiver a samostatné repráky

K tomu mám ale nejasnosti:
Ad 1. ako dostanem zvuk zo satelitného prijímača do reprákov? (zo satelitného prijímača ide HDMI do TV)
Ad 2. tie repráky sú 4 ohm, a lacné receivery som videl iba 6-8 ohm, nebude to problém?
Ad 3. existuje nejaké lacné riešenie?
Chupacabras
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod molnart 3. 2. 2014 19:27

kup si toto http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... on-hkts-5/ plus nejake lacne AVR kludne aj z bazaru
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 3. 2. 2014 19:52

Problém je, že by som chcel stĺpcové repráky, lebo nemal by som tie "nestojanové" ako pripevniť na stenu a vysiaci kábel by tiež nevyzeral pekne.

A čím viacej pátram a čítam, tak sa viacej prikáňam k variante 3. Je síce najdrahšia, ale zrejme aj najvhodnejšia.
Teraz som videl Pioneer S-SLT200
http://www.alza.sk/pioneer-s-slt200-cerne-d526465.htm

Je to zlá voľba napr. oproti tomu Harman Kardon HKTS 5? (to, že je tam rozdiel v subwooferi, to mi je jasné)

resp. cenovo sa mi pozdáva táto kombinácia:
repráky Pioneer S-SLT200
subwoofer Pioneer S-21W
receiver Pioneer VSX-323-K

Nemám s tým skúsenosti, tak neviem či je to OK.
Chupacabras
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 3. 2. 2014 20:38

Asi som niekde prehliadol tvoj cenovy limit...


Ja som riesil rovnaku otazku, teda ako lacno ozvucit obyvacku kvoli filmom a nejakej tej hudbe. Chcel som najst najlepsi pomer cena/vykon (experti s radovo drahsimi zostavami sa len pousmeju nad vyrazom "vykon"). Cenovo som chcel investovat max 500€ za koncove riesenie. Siel som do AVR (audio video receiver) kvoli tomu, ze AVR sa stava akousi krizovatkou vsetkych vstupov (satelitny settopbox, MMC a i.) a z neho ide iba jeden kabel do telky.

Moje riesenie:
AVR - Onkyo TX-NR414 za necelych 300€ (5.1 AVR so sietovymi funkciami)
repro - Jamo S 426 HCS3 (5.0, predne stlpy) za necelych 200€

Som viac nez spokojny, prakticky tomu nemam co vytknut. Zvuk ma neustale prekvapuje (najma ak je kvalitny zdroj), len ma mrzi, ze nemozem vyskusat, ako to hra viac nahlas - mame velmi tenke steny a nechcem drazdit susedov, som v bytovke pomerne novy. Subwoofer mi vobec nechyba (da sa dokupit), nakolko aj spominane stlpy daju basov tolko, ze ich mam na 0 (na stupnici od -10 po +10), pretoze ak by som ich dvihol, susedov by som uz isto rusil. o<:)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Webste9 3. 2. 2014 21:22

THeBaNDiT : ahoj, akurát riešim podobnú situáciu a tiež som pouvažoval o niečom takom, ja to budem používať viac menej na filmy, popriapde FM keď bude žena upratovať a tak..

Ja som vyberal reciever ako aj ty Onkyo TX-NR414
ale repro som si neni tak celkom istý, bude to moej prvé audio,niesom žiaden audiofil, pozeral som po http://www.nay.sk/jamo-s-718/d-278938/ alebo http://www.nay.sk/jamo-s-626-white-ash/d-320690-c-1921/
alebo tie čo si aj ty kupoval, vieš mi poradiť, keď aj niečo iné v tejto cenovej kategórii?

Ďakujem
Webste9
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 3. 2. 2014 21:25

Ja poriadne neviem čo chcem, nieto ešte že aký mám cenový limit ;)
Takže cenový limit si neprehliadol, neuviedol som ho.

Ako sa tak ale pozerám na cenové hladiny, tak dajme tomu 400-500 euro.

K tvojmu riešeniu:
1. myslíš, že by som spoznal rozdiel medzi Onkyo TX-NR414 za 320e a Pioneer VSX-323-K za 200e? Jednak zvukovo jednak funkčne.
2. Problém s tými Jamo reprákmi je ten, že ja hľadám 4ks stĺpové, nechcem nič vŕtať a montovať na stenu a ťahať káble. (aj keď verím, že po zvukovej stránke by mi určite bohate stačili)
3. To je pre mňa úplne nová informácia, že sa dá fungovať aj bez subwoofera. Ja, ako totálny laik, som si myslel, že subwoofer je absolútne nevyhnutná vec.

-- 3. 2. 2014 21:29 --

Webste9, tie uvedené repráky sú už trošku veľké delo na mňa, a aj mimo rozpočet, keďže tam je cena 400 za jeden kus.
Chupacabras
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod molnart 3. 2. 2014 23:11

Chupacabras píše:2. Problém s tými Jamo reprákmi je ten, že ja hľadám 4ks stĺpové, nechcem nič vŕtať a montovať na stenu a ťahať káble. (aj keď verím, že po zvukovej stránke by mi určite bohate stačili)


a co ti brani dokupot stojany za par eur a zavesit na to repraky?
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 3. 2. 2014 23:30

Pár euro? Ja som videl ceny 50+
Čierne, tenké, ako tak použiteľné.

Ale nejde iba o to, tie komponenty musia aj nejako vyzerať, keďže to bude v obývačke a tie Jamo nie sú ani približne mojou šálkou kávy :)
Ja viem, teraz niekto povie, že kašľať na vzhľad, dôležitý je zvuk, ale nie je to tak. Pôsobia masívne. Dizajnovo sa mi podstatne viac páčia tie Pioneer, cenovo sú na tom horšie (resp. stoja rovnako, ale sú bez subwoofera), a ak by po zvukovej stránke nešlo o tragédiu, tak by som preferoval tie.
Chupacabras
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 3. 2. 2014 23:41

@Webste9: ak by som kupoval dnes, este by som ten kusok priplatil za 515 z jedneho dovodu - ma uz plne graficke MENU, kdezto 414 ma len textove ciernobiele MENU. Samozrejme da sa pouzivat (som toho dokazom), ale predsalen plnegraficke MENU je prijemnejsie na ovladanie. Co sa tyka tebou vybranych reproduktorov, tak ako Chupacabras poznamenal, cena je tam velmi pravdepodobne za 1ks, takze vzhladom na cenu musia hrat vyborne, ale je to uz cenovo riadna palka, 2ks stlpy + nejaky center a nejake zadne efektove... ale ak s tym pocitas... ;-)


@Chupacabras: tak zvukovo neviem (nestudoval som parametre toho Pioneera), ale z funkcneho hladiska by mi isto chybal velmi sietovy vstup - na mojom Onkyu hojne vyuzivam pocuvanie hudby cez Spotify (mam Premium ucet) a pocuvanie hudby zo smartfona... zvlada aj prehravanie hudby ulozenej v zdielanej zlozke v PC

-- 3. 2. 2014 23:43 --

to mas tak, bud masivne stlpy a netreba ti subwoofer... alebo tenke stlpy + subwoofer, pretoze samotne tenke tlpy nemaju objem na to, aby vyprodukovali solidny bas :)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 4. 2. 2014 00:06

Tak to máš pravdu, ten LAN sa určite hodí :)
Mám sieťový disk, takže by som z toho mohol prehrávať hudbu priamo pomocou receivera.

Teraz to vyzerá niečo ako ten Onkyo TX-NR414 alebo Pioneer VSX-528
Chupacabras
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Webste9 4. 2. 2014 07:22

THeBaNDiT: praveze tie reproduktory co som postol v predoslom prispevku, tak to je cena za pár, tak uvadzaju obchody... Mna len zaujima ako hraju tie tvoje.. Ked pustis film a su tam vybuchy znie to určite lepšie ako z tv ale je to taky mohutnejsi zvuk, dynamickejsi z tych srlpov. Vďaka za odpoveď
Webste9
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 4. 2. 2014 10:22

Tak ono tazko popisat zvuk tak, aby si si z toho nieco odniesol, pretoze kazdy ma ine poziadavky a kazdy si pod slovnym vyjadrenim moze predstavovat nieco ine... :) V porovnani so zvukom z TV je to nebo a dudy po kazdej stranke. Ked som pustil prvy film, tie basy ma velmi prekvapili - akoby som mal subwoofer. :-D Predsalen, stlpove repro ma nejaky ten objem, maju aj bassreflex, pocet stlpov: 2. Za seba mozem prehlasit, ze sa rozhodne nemozem stazovat na nedostatok basovej zlozky vo filmoch, prave naopak, ak by som basy este dvihol (ako som pisal, aktualne ich mam na 0 z -10/10), tak by sa mi prisli susedia stazovat... takze subwoofer absolutne nepotrebujem. o<:) Ale ci dokazu moje repro vybuchom roztriast pohare, to som z dovodu susedov nikdy neskusal. :oops:

Na druhu stranu, ak by som byval v dome (teda bez susedov) a chcel by som take basy, aby sa mi triasol nabytok a pohare i vo vedlajsej izbe, dokupil by som si subwoofer, ten by to zvladol polahky... ale za mojich okolnosti by mi tu iba stal ako doplnok nabytku.

To je vyhoda AVR: co ti chyba, dokupis. Co ti nevyhovuje, vymenis. :-)

Ja som schvalne siel do 5.0 zostavy, pretoze 2.0 resp. 2.1 by mi nevygenerovala priestorovy zvuk, a .1 (subwoofer) je pre mna zbytocny. Kvoli byvaniu v byte som hladal nieco, co mi da kvalitny a vyrovnany zvuk, co by mi AIO system neponukol. Trojpasmove stlpove reproduktory ano. Subwoofer nepotrebujem. 8-)

Tebou linkovane stlpy maju aj samostatny basovy reproduktor o vacsom priemere a este vacsi bassreflex, takze tam by som sa o objem basov obaval este menej. Kedze sa odkazujes na NAY, predpokladam, ze chces kupit repro od nich, a tym padom by nemal byt problem s vratenim/vymenou tovaru priamo na predajni, ak by ti nahodou nesadli.
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Webste9 4. 2. 2014 10:30

Ja tiez byvam v byte, a prijal by som tiez 5.0 priestorovy zvuk, Le nakolko mam rohovu sedacku opretu az o stenu neviem kde by som dal surroundy, Ďakujem za odpoveď
Webste9
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 5. 2. 2014 21:53

Surroundy sa daju prichytit aj na stenu... alebo polozit na sedacku... alebo sedacku trocha poodsunut a postavit za nu stojany a na ne surroundy...

Tak ci onak ak kupis najprv dva stlpy + pripadne aj center, surroundy mozes dokupit aj neskor, u AVR to nie je problem, je to plne modularny system. :)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 5. 2. 2014 22:03

A center je moc dôležitý?
Kvôli priestoru okolo telky by som najradšej tie centry vynechal :)
Chupacabras
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků