Superlux HD330 s FiiO E6 FUJIYAMA

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kuko61 5. 2. 2014 22:27

Tak vačšinou sa používajú jacky, ktoré sa pájkujú.
Ak si to nikdy nerobil, videí je kopa, napr. http://www.youtube.com/watch?v=i9CpkyKPR_8

Edit: ten šroubovací konektor, čo si daval odkaz, to vyzera byť len mono jack
našiel som ich aj na videu http://www.youtube.com/watch?v=0dYobOLnpRQ
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 5. 2. 2014 22:32

Radsej by som to spajkoval. Kryt nasunies na kabel, pripajkujes kabel, zaskrutkujes kryt.
http://www.zvuk.sk/produkt/rean-nys228b ... 74194.html
http://www.zvuk.sk/produkt/neutrik-np3x ... 57010.html
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 6. 2. 2014 09:12

Chlapci, díky za upozornenie... ;-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rado.pali 8. 2. 2014 00:01

Predpokladám, že ten kábel ani jack taku zmenu k lepšiemu neurobia ako tie špongie.
Pre mňa je to riadna zmena k lepšiemu, akurát idem objednať ešte tie naušniky.
Intel C2D E6400 @3,2GHz,GB GA-EP45-UD3LR,RAM 2x2GB DDR2-A-Data EXTREME,ATI HD 5770 1024 MB + Accelero S2 + 12cm Noctua,Samsung SyncMaster 205BW,SSD Intel® X25- M 80GB 34nm + Samsung 500GB HD502HI,pasívny Fortron ATX Zen 400W
rado.pali
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 8. 2. 2014 10:35

Pali : Tak to je jasné, až takú zmenu neurobia, ale nejakú urobia :-)
Som zvedavý ako budeš vnímať zvuk po výmene náušníkov. Daj potom vedieť ;-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 30. 4. 2014 17:13

Vedel by niekto porovnat Superluxy 330 s Takstar 2050?
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 30. 4. 2014 20:53

TheRiseAgainst : ... Mal by si vedieť, že Superlux HD 330 sú extrémne nepohodlné slúchadlá.... Mám úzku hlavu a aj tak veľmi tlačia.... Teraz už nie, po asi dvoch mesiacoch rozťahovania, no dlhšie ako 3 hodiny by som ich na hlave aj tak nemal, lebo by začali tlačiť znovu.... No stále ich musím rozťahovať, aby sa ich hlavový most "nestiahol" znova, takže ich neukladám do šuflíka, ale sú v skrini, "nasadené" na krabici vhodných rozmerov..... Kvôli tejto vlastnosti by som si ich už nekúpil.... tak popremýšľaj, či ich chceš.... Mimochodom, muziker.sk(má kamenné predajne) ponúka asi všetky Superlux modely, aj novinky, ktoré dobre vyzerajú, cena do 35€, a určite netlačí väčšina modelov (vyskúšaj v predajni). Ja som už moje HD 330 nemal týždeň na ušiach... a to ich mám "modnuté" (čiže zlepšený zvuk)... Proste sú extrémne nepohodlné...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 1. 5. 2014 19:58

No ale kazdy ich za tak extremne nepohodlne nepovazuje, vacsina sa ku pohodliu nevyjadruje.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 5. 2014 11:34

V praci mam Superlux 662 a tie podla mna tlacia daleko viac. HD 330 mi nijak zvlast nepohodlne nepridu.
Fidko
Junior

Odeslat příspěvekod TheRiseAgainst 2. 5. 2014 12:04

@NOWOCAYN: Ja som napr. uz od zaciatku co mam Maxelly ich tiez roztahoval. Najprv na knihach a teraz ich stale odlozim na reprak a su tak roztiahnute, cize vsetko v pohode. Pokial ze to nebude prilis nepohodlne tak by som to mozno aj prezil.

Hej pozeram ze v muzikeri maju nejake nove superluxy modely, vyzeraju ale na prenosne. Vyskusat sa daju 330, 668 a tie novsie neviem ktore.

Hlavne by ma zaujimal zvukovy rozdiel. 330 si mozem ist vyskusat ale tie Takstar 2050 nemam kde. A ani Superlux 681.

Fidko a zvukovo su na tom ako 662 vs 330?
TheRiseAgainst
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 5. 2014 13:20

HD330 su urcite lepsie. 662 mi pridu ako take "buchatka". Vyrazny a pekny bass, ale trochu vpadnute stredy a vcelku solidne vysky. Fajn na elektronicku hudbu, ale inak ma HD330 bavia viac.
Fidko
Junior

Odeslat příspěvekod erik_1392 13. 5. 2014 13:10

Dlhšie som sa sluchadkovej problematike nevenoval.. fičal som na homemade reprakoch.. ale zase ma to chytilo a kupil som si tieto HD330 o DT990 Pro snivam už par rokov tak ma milo prekvapila existencia takýchto slúchadiel, na upravu mušlí sa chystám v blízkej dobe a asi aj výmenu kábla .. napadla ma možnosť kúpiť takýto kábel pre AKG (http://www.ebay.com/itm/Replacement-upg ... 2ecc445c94) ale neviem či je ten konektor štandartný mini XLR 3pinový ak by to tak bolo myslí že by to bola celkom pekná alternatíva aj keď dosť velká invectícia vzhladom na cenu slúchadiel. Tak borci čo na to hovoríte??
erik_1392
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 13. 5. 2014 15:46

Preco nie ... ma to len jeden hacik: Lacnejsie, nez tunungovat HD330, je kupit Takstar HI 2050 (aliexpress, ebay, amazon), ktore ziaden tuning nepotrebuju:
- velmi solidne mechanicke prevedenie, kvalita materialov od musli cez nausniky po polstrovanie hlavoveho mosta je podstatne vyssia a konkuruje ovela drahsim modelom
- velurove nausniky
- priamy kabel
- zvuk nie je prebasovany, netreba robit mody
Na aliexpress od cca 32 EUR a na ebay/amazon od cca 40 EUR.
Ked budete tuningovat HD330, vyjde vas to viac a stale budete mat plastaky - nie moc dobre vyzerajuce musle, menej kvalitne materialy.

Pozrite poslednu recenziu na mojom webe, linka v mojom profile. Presne toto tam rozoberam.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků