"Pád cen"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Blaster30 6. 2. 2014 09:59

Ahoj. Mám v merku TV od Sama a to PS51F5000. Má cenu čekat na "pád cen" a doufat, že do této cenové kategorie spadne vyšší model? Nebo v této cenové kategorii po "pádu" nic moc navíc nedostanu? Jde mi hlavně o obraz, ikdyž budu koukat převážně na SD ripy, ale i HD sport. Věci jako 3D nebo Smart jsou pro mě jen malé bezvýznamné +.

Ptám se hlavně proto, že TV budu mít až v pokoji, který bude rdy cca za měsíc a do té doby by mi televize ležela v krabici. Tak jestli ji koupit s tím, že ji vyndám za měsíc nebo počkat a doufat, že nepřijdu s křížkem po funuse.
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 2. 2014 10:48

Spoliehat sa na to ze cena nejak vyrazne klesne v priebehu mesiaca je naivne. Kludne sa moze stat aj to ze ostane rovnaka, resp. ze zdrazie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blaster30 6. 2. 2014 11:21

A uvedení do prodeje nových řad bude teď zhruba únor/březen?
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 2. 2014 11:30

Příchod nových řad u různých výrobců má trochu jiné časování.

Jestliže TV honem rychle nepotřebuješ, můžeš vydržet a zkusit hlídat cenu. Nikdo z nás Ti ovšem nezajistí, že nedojde k nějakému dramatu a cena nevyskočí směrem nahoru. Většinou se samozřejmě předpokládá - přicházejí nové modely = staré jdou cenou dolů.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blaster30 6. 2. 2014 12:00

Jasně, to chápu. Koupě bude aktuální cca za ten měsíc tak snad bude minimálně PS51F5000 stále v prodeji.
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 2. 2014 17:55

Prve lastovičky novych modelov sa zvyčajne vyskytuju najskôr v aprili. Väčšinou začinal Panasonic plazmami, tie ale už nebudu, takže boh vie. Ta hlavna varka modelov aj u ostatnych vyrobcov je väčšinou v maji.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aerrie 7. 2. 2014 23:43

Ta F5000 je momentálně vyprodaná na Česku i Slovensku, po dlouhých týdnech a asi 5ti objednávkách jsem sehnal pravděpodobně poslední model v Československu :D Nechal jsem jej podvodem dovézt do Česka ze slovenského MAllu. Neprodávají sice do CZ, ale udělal jsem si falešnou SK adresu a telefon a objednal si přepravu TOPTransem.

Sice ti všude píší, že dodání během 3 dnů až 2 týdnů, ale jsou to blbci, jelikož na dotaz na dostupnost zareagují, že modely vlastně nejsou na skladech jejich dodavatelů. Prověřoval jsem téměř všechny shopy. Samozřejmě, že to ani po tomhle zjištění z jejich webů nestáhnou, takže tam mají matoucí informace.

Faktem je, že jak F5000, tak F5500 v jejich cenové relaci momentálně téměř nejde sehnat.
Nakladněno na skladě dodavatele by teoreticky mělo být v půlce února, není to však potvrzené.
Aerrie
Junior

Odeslat příspěvekod Blaster30 9. 2. 2014 16:42

No tak to je koncert. To doufám, že zase teda naskladní >:-(
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej30 10. 2. 2014 10:57

Bohužial je tomu tak. TV F5500 resp. F5000 je s veľkou pravdepodobnosťou vypredaný. F5000 mi išla ešte minulý týždeň objednať cez eshop datart, potvrdili objednávku, ale pochybujem že ju aj dodajú. Písal som aj volal na infolinku Samsungu a tam mi potvrdili, že TV sa už nevyrába a ostáva čakať na nový model plazmy od samsungu. Na TV som niekolko mesiacov čakal a teraz ......... Inak je to velkmi dobrý TV za dobre peniaze. teraz rozmýšlam nad plazmou panasonic a dúfam, že nedopadnem ako pri samasungu.
ondrej30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blaster30 10. 2. 2014 12:48

Tak to je v p.... >:-( Tak dlouho vybírám a oni ji přestanou prodávat. Pecka no :-(

Našel jsem jednu bazarovou, co byla vrácena. To se mi ale moc riskovat nechce 8-S
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod Blaster30 12. 2. 2014 07:01

Nějaká alternativa v této velikosti a ceně, když jsem F5000 prošvihl?
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej30 12. 2. 2014 12:13

LG 50PH670V - lacnejšia varianta

Panasonic TX-P50st60E - lepšia varianata

Resp. čakať na nové palsmy od samsungu, ale cenovo budú približne asi panasonicu. Teda potom asi panasonic.
ondrej30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blaster30 12. 2. 2014 12:34

Tak to bych se asi mohl rovnou vrátit k úplně původní LG 50pn6500. Pokud se nepletu tak je to 50PH670V, kterou navrhuješ jen bez, pro mě "zbytečností", - 3D a SMART. S tím, že budu muset zkousnout celkem kritizovaný kontrast tohoto panelu.
Blaster30
Junior

Odeslat příspěvekod Aerrie 12. 2. 2014 13:00

Ta LG má kontrast takový, že si můžeš rovnou koupit LED. Tam ale zase může být problém s poz. úhly, cloudingem apod. Např. i ta slavná 6100 resp. 6400.

Být tebou, pokud si to jen trochu můžeš dovolit, plácnu se přes kapsu a jdu do Panasonicu TX-P50ST60E za těch 24 litrů, to mají všude a budeš spokojen. Ty nové TV budou cenově nadsazené a bude trvat měsíce než vyjdou.
Aerrie
Junior

Odeslat příspěvekod Blaster30 12. 2. 2014 13:25

To je právě to. Zařizuju celý velký pokoj i s koupelnou takže těch 10k navíc už je celkem problém :-l
Blaster30
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků