Jaká sluchátka do cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz


Odeslat příspěvekod R4ZoR 14. 2. 2014 16:53

Z eBayu v žiadnom prípade nekupovať, veľa ľudí odtiaľ objednalo fake, ktoré hrajú príšerne. Najlepšie je nakúpiť na:
http://www.ibuygou.com/p-original_xiaom ... 8-usd.html
Tu určite predávajú originály. Taktiež sa dajú objednať cez nejakého čínskeho agenta priamo od Xiaomi. Jeden zo znakov, že sa jedná o originály je, že balenie vonia po čokoláde. ;)
R4ZoR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jeden z vas 15. 2. 2014 08:29

Jeden z vas píše:
R4ZoR píše:Chcem si kúpiť sluchátka do 30€ a po čítaní rôznych stránok začínam byť zmätený. Na výber mám týchto kandidátov:

Xiaomi Piston 2.0
Sony MH1C
Sennheiser IE80 OEM (čínska kópia)
Somic MH415 - človek na head-fi tvrdí, že sú lepšie ako Xiaomi a aj spomínané Havi B3

Má niekto tie Pistony a vie ich porovnať s MH1C/IE80 OEM?


Mám ich všetky okrem Somicov. Všetky majú výborný pomer cena/kvalita. Pistony aj Havi B3 majú problém v stredovýškach; Pistony sú prebrúsené (podobne ako CX300, alebo CKW1000), Havi B3 naopak trochu zastreté a plechové. MH1C, aj IE80 sú mierne prebasované. Dávam do pozornosti ešte Onkyo IE-HF300, sú niekde medzi, vyváženejšie, farebne veľmi príjemné vo všetkých žánroch a na Aliexprese som ich vo verzii s lepším káblom kúpil za cca 45 Usd. Navyše pre mňa sú zo všetkých spomínaných najpohodlnejšie. V tejto zostave ich dávam na prvé miesto.


Korigujem Pistony. Po dôkladnom rozohratí (cca 50 hod.) sa nepríjemná ostrosť výšok stratila. Vynikajúce, 20-dolárový zázrak. Kupoval som ich na xiaomiworld, zlaté, s hnedým káblom, updateovaná verzia.
Jeden z vas
Junior

Odeslat příspěvekod 1grdecoca 15. 2. 2014 11:54

R4ZoR píše:Z eBayu v žiadnom prípade nekupovať, veľa ľudí odtiaľ objednalo fake, ktoré hrajú príšerne. Najlepšie je nakúpiť na:
http://www.ibuygou.com/p-original_xiaom ... 8-usd.html
Tu určite predávajú originály. Taktiež sa dajú objednať cez nejakého čínskeho agenta priamo od Xiaomi. Jeden zo znakov, že sa jedná o originály je, že balenie vonia po čokoláde. ;)


No podle te diskuse tam nevim teda. Original mozna jo, ale aby vubec dosel...
1grdecoca
Junior

Odeslat příspěvekod R4ZoR 15. 2. 2014 14:44

Tá diskusia je pofidérna, sluchátka odtiaľ chodia, ale niekedy to môže trvať až mesiac.
R4ZoR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doodier 15. 2. 2014 22:50

I fake Pistony prý voní po čokoládě (pořád mi to nejde do hlavy, co to je za magořinu vonět balení.. :D)

Já koupil Havi B3 z Ugomark a bohužel jsem po měsíci neslyšel od prodejce jedinou zprávu i když je bombarduju otázkama na stav zásilky.. Vypadá to, že už od nich nic nedostanu.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 16. 2. 2014 17:35

Ahoj,
potřeboval bych tip na sluchátka tak kolem 1000-1500,-Kč.
Do teď jsem nějak neměl potřebu poslouchat hudbu přes sluchátka, ale ve čtvrtek odjíždím do Alp tak bych si rád něco vzal na cestu do autobusu na tu 6hodinovou cestu. Zdroj poslechu bude zatím postarší Nokia C2. Zkoušel jsem jak hraje a zda se to bude vůbec dát poslouchat. Po připojení pecek dodávaných s telefonem to byla hrůza. tak jsem k tomu připojil tyhle Lidlovsky sluchátka co k něčemu dostali dětičky.
http://www.akcniletaky.com/sluchatka-pr ... 4-produkt/
a celkem se to poslouchat dalo. Aspoň vidíte jaký jsem náročný posluchač.
Na základě této zkušenosti jsem se rozhodl pořídit sluchátka ke kterým bych posléze pořídil lepší zdroj. Poslouchám tak nějak všechno od U2 až po Mackelmora :-) Tak a těď jaká sluchadla.

Co se týká špuntů tak jsem se díval na hodně doporučovaná VSONIC VSD1.
Jenže mám trošku obavu o jejich pohodlnost, protože se špunty nemám žádnou zkušenost.
Pak jsem ještě uvažoval pořídit spíš nějaké přenosné uzavřené hlavové sluchátka, která bych využil i doma, třeba u PC. V podstatě nějak nepotřebuju sluchátka na chození po městě nebo cestování v MHD. Představoval bych si něco takového jako ATH-SJ55BK

Můžete doporučit?
smikoto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krysza 17. 2. 2014 13:38

R4ZoR píše:Chcem si kúpiť sluchátka do 30€ a po čítaní rôznych stránok začínam byť zmätený. Na výber mám týchto kandidátov:

Xiaomi Piston 2.0
Sony MH1C
Sennheiser IE80 OEM (čínska kópia)
Somic MH415 - človek na head-fi tvrdí, že sú lepšie ako Xiaomi a aj spomínané Havi B3

Má niekto tie Pistony a vie ich porovnať s MH1C/IE80 OEM?

nemáš odkaz, kde lidi tvrdí, že jsou Somic lepší než Havi B3 Pro?
http://www.head-fi.org/t/684159/chinese ... -amps-dacs
Tenhle chlápek tvrdí, že ty Havi B3 hrajou líp jak sluchátka za 200 dolarů, ty somici taky zkoušel, ale nějak to moc nekomentoval, tak nevim
Krysza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doodier 17. 2. 2014 15:19

Havi B3 Pro se zrovna teď nedají sehnat, takže pokud chceš sluchátka rychle, určitě ne Havi.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Krysza 17. 2. 2014 19:20

nespěchám s tim, takže když chvíli počkám zase budou? shánim sluchátka k PC a jde mi o co nejvěrnější přednes v téhle cenové kategorii... ať už to jsou špunty nebo velká sluchátka, ale předpokládám, že špunty za tisícovku budou hrát líp, než velká sluchátka za stejný peníze, navíc lepší izolaci okolního zvuku uvítám
Krysza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R4ZoR 17. 2. 2014 21:48

http://www.head-fi.org/t/684159/chinese ... t_10203390

K Somicom sa bhazard viackrát vyjadroval.

A k ugomark, buď šťastný, že ti od nich nedošli. Jedná sa o novú verziu ktorá nehrá dobre. Na Head-fi sa viac ľudí sťažovalo na ugomark, stačí začať komunikovať s Paypalom, ktorý ti vráti peniaze.
R4ZoR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doodier 17. 2. 2014 22:04

R4Zor: Jojo, zítra to chci řešit, jestli bude čas.. Snad to bude OK..

Krysza: http://www.head-fi.org/t/684159/chinese ... t_10276157 Tady ten týpek píše, že je schopný sehnat Pro verzi, když bude dost zájemců. Přesnější datum neudal
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wisk 18. 2. 2014 08:44

Ahoj všem. Rád bych si pořídil nové sluchátka k telefonu - do teď jsem používal Creative EP-630, ale ty mi začínají po x letech náročné služby umírat. Líbí se mi VSONIC VSD1, ale bojím se vysoké impedance 32 Ohm a tudíž tichého projevu. Moje 630-ky mají 16 Ohm a při používání v MHD jedu 95% času na úplně nejvyší hlasitost. Koukal jsem, že VSD1 jsou tu často doporučované, tudíž je tu snad dost lidí i vlastní. Chci se zeptat majitelů, jaké jsou vaše zkušenosti s těmito sluchátky při použití s mobilním telefonem? Jako alternativa se mi vcelku líbí Jays t-Jays Two, které mají stejně jako 630-ky 16 Ohm. Uvítám i další tipy. Poslouchám nejvíc asi rock a nebo klasicky rádio. Předem děkuji za rady a odpovědi.
wisk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LOPO_X 18. 2. 2014 09:47

VSD1 telefon v pohodě utahne i cokoliv jineho bat se nemusiš ale spiše bych se bal že ti nesedne zvuk protože VSD1 jsou spiše rovnějši sluchatka oproti 630 ktere byly zaměřene na basy a to vcelku dost ... Pokud překousneš ten rozdil tak směle do toho
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 2. 2014 13:48

Impedancia sama osebe nepovie o tom ako budu hrať sluchadla hlasno vôbec nič.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků