Posudenie obrazu - tmave rohy na novom TV Samsung F6750

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod megdesign 17. 2. 2014 18:20

@petulda to co pises, platilo dakedy... na jednej vyrobnej linke /vo Voderadoch ich bolo 5/ pracovalo cca 12 ludi... ked som tam koncil, vyhadzovali sme plnoautomaticke linky a nahradzali "dopravnikovymi pasmi", kde na kazdej pozicii a vsetko robil clovek = 1 linka cca 65 ludi...

Tie tmave flaky maju na svedomi silno dotiahnute skrutky na top chassis... uz som tu pisal dakde, ako sa k nim dostat a ako povolit...

Operatori to utahuju automatickymi screewdrivermi, na ktorych sa nastavuje 5 imbusakom :D utahovaci moment, az si dobre pamatam... ak tam technik nastavi pre dany model viac ako je v tabulkach /co sa stavalo bezne a kontolovalo sa namatkovo na vystupe/ hentake rohy, pripadne kraje su toho vysledkom. ;-]
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel-biker 17. 2. 2014 18:43

koupím si tv za 30 litrů, doma si ji rozložím a opravím všechny problémy, které měl někdo řešit při montáži tv :tleskani
Pavel-biker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod megdesign 17. 2. 2014 18:50

@Pavel-Biker Nemusis, mozes sa kukat na cierne rohy 8-P.

Problem je ten, ze tie cerne rohy nevyreklamujes...
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bananik 17. 2. 2014 21:24

Takze mi tvrdite, ze tmave rohy su dosledkom spatneho mechanickeho poskladania TV a anie vlastnost panelu?

Kedze som si to ale vsimol na viacerych kusoch TV tak by to znamenalo, ze maju niekde asi spatny proces vo vyrobe, nie?
Bananik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 2. 2014 23:19

megdesign:
Jestli je to doopravdy tak, jak píšeš, pak má Samsung skutečně fatální nedostatky v kontrole kvality výroby a naprosto absentující výstupní kontrolu, pokud takovéhle zvěrstvo může procházet.

Segment TV v téhle ceně je extrémně konkurenčně nabitý. Pohlídat správné dotažení šroubků je z pohledu procesu výroby velmi snadný úkol nestojící téměř žádné peníze. Zvlášť ve světle faktu, že tímhle drobným zásahem do kontroly procesu výroby by se výrazně zvýšila kvalita a konzistence výsledného výrobku.

Zajímavé...
Naposledy upravil Petulda dne 17. 2. 2014 23:28, celkově upraveno 1
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 2. 2014 23:22

I ja jsem se s uzasnym edge LED podsvicenim osobne setkal:

Obrázek
Obrázek

Samozrejme jsem TV vratil, takovyhle brak nehodlam sponzorovat.
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 2. 2014 08:30

Mna skor udivuje to, ze ste to "objavili" az teraz. Pritom LCD su tu kolko, 20 rokov?! Ono to nie je vysada edge led. Aj trubicove na tom boli podobne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 18. 2. 2014 09:23

Tak tak, aj CCFL to mali... a by som si dakedy dovolil tvrdit, ze horsie to bolo ako EdgeLED...

Petr Luňák ale sak tam mas ohuleny jas, kontrast a podsvietenie jak prasa..... Jasne, ze to vypada hentak...
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 18. 2. 2014 11:07

Ja osobne som velmi haklivy (citlivy) na tieto veci.
(tmavsie rohy, presvitajuce kraje, vyrazne nerovnomernost/nehomogenita podsvietenia). Casom mi to stale viac a viac vadi a odputava ma to od deja. Vratit, poohliadnut sa po inom modele, znacke, type.
Tod moj nazor.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 2. 2014 02:13

megdesign: nic z toho co pises jednak neni pravda, druhak nastaveni parametru obrazu s technologii podsviceni nijak nesouvisi.

Ad CCFL: z principu technologie ani nemuze CCFL podsviceni vykazovat tentyz problem jako edge (procpak se to asi jmenuje zrovna "edge"^^) LED podsviceni. Tudiz tvrzeni, ze "aj CCFL to mali" je nepravdive.
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 2. 2014 08:12

Petr Luňák píše:megdesign: nic z toho co pises jednak neni pravda

Daj hodnoty jasu, kontrastu a podsvietenia, ked si fotil tie fotky. :roll:

Petr Luňák píše:druhak nastaveni parametru obrazu s technologii podsviceni nijak nesouvisi

A to ti kto prosim ta povedal??? Preco musis nastavit ine hodnoty na DirectLED a na EdgeLED? Poprosim vysvetlenie...

Petr Luňák píše:Ad CCFL: z principu technologie ani nemuze CCFL podsviceni vykazovat tentyz problem jako edge (procpak se to asi jmenuje zrovna "edge"^^) LED podsviceni. Tudiz tvrzeni, ze "aj CCFL to mali" je nepravdive.


Mi mozes prosim ta popisat technologicky princip CCFL technologie /cize vodorovnych trubic za panelom/ a EdgeLED /rozmiestnenie LED pasov vo obhodovych hranach panela/?
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 2. 2014 13:42

To ze je panel osvetleny v pripade ccfl inak ako u led nemeni nic na tom ze aj jedna aj druha technologia trpi problemami nerovnomerneho podsvietenia. A nezmenia na tom nic ani tvoje nezmyselne dohady a teoretizovanie kedze realita hovori jasne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 2. 2014 17:57

megdesign: a k cemu ti to bude? Pokud vidis obraz na TV u tech fotek "presviceny", je na case zkalibrovat zobrazovac, na kterem ty fotky pozorujes. Nehlede tedy k tomu FAKTU, ze vyvozovat zavery ohledne kontrastu ci jasu obrazu televize PODLE FOTEK je mimoradna hloupost^^.

"Preco musis nastavit ine hodnoty na DirectLED a na EdgeLED"

Netusim, proc odbihas od tematu, kterym je CCFL vs Edge LED, ale asi to bude nejaka strategie kdyz ti dojdou argumenty ke konkretni problematice. Nicmene ja nemusim nastavit jine parametry mezi Edge a Direct LED. Mluv pouze sam za sebe.

"Mi mozes prosim ta popisat technologicky princip CCFL technologie"

Pokud nechapes, jaky muze mit dopad na obraz rozmisteni svetla pod samotnym panelem obrazovky a vedenim svetla z kraju obrazovky, tak neni divu, ze pak tvrdis takove hlouposti, jako ze CCFL take mely svetly ram kolem obrazu vlivem spatneho podsviceni^^

Ryan Giggs: ja nejsem ten, kdo zamenuje nerovnomerne podsviceni panelu po cele plose obrazovky s nerovnomernym podsvicenim pouze podel kraju obrazovy, takze se laskave uklidni.
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 2. 2014 18:22

Petr Luňák píše:Ryan Giggs: ja nejsem ten, kdo zamenuje nerovnomerne podsviceni panelu po cele plose obrazovky s nerovnomernym podsvicenim pouze podel kraju obrazovy, takze se laskave uklidni.
A rozdiel je presne v čom? To že je to edge led neznamena že to musi byť nutne nerovnomerne len okolo okrajov. A ani že CCFL nemôže byť nerovnomerne prave len okolo okrajov. To je tak len nahodou u tvojho kusu, u ineho to môže byť uplne inak, kľudne to môže byť tmave v strede či kdekoľvek inde. Každy kto ma aspoň nejake zakladne skusenosti s televizormi, kto ich par videl, vie ako to je. Resp. stači si prejsť recenzie kde su aj fotky rovnomernosti. Takže naozaj netušim čo za novoty tu ideš zavadzať. :hm
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 2. 2014 19:50

@Petr Lunak

Neodbieham od temy, len som ti dal ako priklad Direc vs Edge led.... tak si to Direct nahrad CCFL /CCFL aj Direct led je smer svetla na rozptylku spoza panela, cize fakticky identicke.../ A daj mi odpoved.... ;-]

Tu sa jedna nie o to, odkial svieti svetlo, ale ako je spravena rozptylka, zrkadlova folia, smooth folia a pod... ale to tebe asi nist nehovori....

jako ze CCFL take mely svetly ram kolem obrazu vlivem spatneho podsviceni

Chyba nerovnomerneho podsvietenia nieje len presvit po okrajoch.... Aj pri Edge led mozes mat svetlejsie miesto v strede ako na kraji.
/Si to mozes odskusat tak, ze jemne pritlacis na zapnuty panel - JEMNE!!! - a svetle miesto je na svete = konstrukcna chyba/

PS: Nist z toho, co pisem na tom nemeni, ze mam monitor okej a mas na tych tvojich fotkach ohuleny jas, kontrast a podsvietenie.... abo poskodeny CCD cip na Nikon-e ;-]
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků