Posudenie obrazu - tmave rohy na novom TV Samsung F6750

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 2. 2014 20:46

"a mas na tych tvojich fotkach ohuleny jas, kontrast a podsvietenie...."

Jen ryze ze zvedavosti, podle ceho soudis? A vyhulena je jen ta LCD, nebo i ta CRT?

Pro oba: chci dukaz, kde mi ukazete CCFL TV s se svetlym ramem kolem obrazu, jako tim trpi edge LED. Cekam.
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 2. 2014 21:30

@Petr Ani na jednu moju otazku si mi nedal relevantnu odpoved a sam si pytas dokazy a davas otazky... Podme pekne po rade ;-]

PS: Ta CRT ma podla mna este viac ohuleny jas ako ta LCD... uz len tou "presvetlenou" ciernou /nazvime to "viditelnym detailom" :D / pri kanade toho vojaka vlavo na obraze... Je pekne vidiet vsetky detaily, ja viem.... ;-]

Mimochodom, ukaz mi svetle okraje na mojom TV /jas, kontrast a podsvietenie na max.../
Pravy dolny roh je otras, ale to podotykam, je secko na max...

Obrázek

PS: Fotene s Canon Digital IXUS 951S /totalny *****, co ma dcera.../
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 2. 2014 21:42

"Ta CRT ma podla mna este viac ohuleny jas ako ta LCD"

Kontrast CRT je na cca 70% rozsahu, jas na cca 40%. Nebudu dal ztracet cas s nekym, kdo prokazatelne nevi, ktera bije. Posuzovat jas TV na zaklade fotky je mimoradny fail :D
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 19. 2. 2014 21:45

Petr Luňák :tleskani To ale stale nic nemeni na tom, ze tam mas ohuleny jas aj kontrast... :pozor

PS: stale si mi neodpovedal na moje otazky... :hm Preco asi...
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 2. 2014 23:32

"To ale stale nic nemeni na tom, ze tam mas ohuleny jas aj kontrast..."

Zaseknuta vadna deska.
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 2. 2014 05:44

Petr Luňák píše:
Pro oba: chci dukaz, kde mi ukazete CCFL TV s se svetlym ramem kolem obrazu, jako tim trpi edge LED. Cekam.

Počkaj nech pochodim vsetky domácnosti v meste a nech nájdem presne taký kus aký si si vysníval.
Prejdi si recenzie ccfl modelov kde fotia clouding napr. na digitalversus alebo flatpanelshd. Alebo vygoogli obrázky.
A tmavé rohy sú práve u ccfl už z logiky (ked sa ňou tak rád ohanas) veci viac častejšie lebo trubica je od hraný relativne ďaleko.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megdesign 20. 2. 2014 08:53

Petr Luňák píše:Zaseknuta vadna deska.


Mozno tak tvoja ;-]

Clouding na paneli s CCFL trubicami/pohladal som za teba, ked si taky lenivy ;-] /:

Obrázek

Ak si vsimnes tie sheety v pravej casti obrazovky, /disperzne, smooth, reflexne, rozptylka a aj zadne zrkadlo/, tak presne ich kvalita ma na na svedomi zly rozvod svetla pod panelom...
Obrázek
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 2. 2014 10:02

OT:

Megdesign: vidím, že i v tomhle vlákně jsou podle tebe všichni hlupáci, jen ty "víš".... :tleskani
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod megdesign 20. 2. 2014 10:18

Dakujem za "uznanie"...

Ale nemas pravdu, nie vsetci... ked si prisiel Ty s Tvojim OT, uz ste dvaja. ;-]

PS: Keby si miesto svojich OT radsej daval neake rady, bol by si uzitocnejsi ;-]
Samsung UE50ES6300
Optoma HD39 Darbee
EliteScreen 110" (16:9)
Receiver Yamaha RX-V375
Yamaha BD-S673
Yamaha NS-555 + Yamaha NS-333 + Yamaha NS-C444
Tiviar Alpha +, Enigma 2
megdesign
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 2. 2014 12:39

Já se přiznám, že trochu tápu v těch jednotlivých vyjádřeních a přiznám se, že se mně moc nechce znovu detailně studovat příspěvky v rámci rozepře.

Přidám pouhou osobní zkušenost. Nesouměrnost v podsvícení se vyskytoval u LCD s trubicemi a vyskytuje se i u EDGE LED podsvícení. Rozdíly bývají mezi jednotlivými kusy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 20. 2. 2014 13:12

Clouding "bol, je a aj bude",kedze sa to vyraba tak,ako sa to vyraba... (ci sa jednalo o CCFL podsvietenie alebo o LED podsvietenie).

Co sa tyka tejto otazky a formulacie:
Petr Luňák píše:Pro oba: chci dukaz, kde mi ukazete CCFL TV s se svetlym ramem kolem obrazu, jako tim trpi edge LED. Cekam.

Priznam sa, ze: "CCFL TV se svetlym ramem kolem obrazu" som nevidel.

Mozno stoji zato opytat sa inak:
Robili sa LCD TV s CCFL podsvietenim v "EDGE" prevedeni?...ja neviem.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HONZIK63 20. 2. 2014 14:07

Podle mě jsou ty defekty u Edge technologie pouze technologická nekázeň. Nic víc nic míň. Nedávno se přešlo na ..úzké rámečky . Je v nich celkem natěsno . Pakliže dojde jen k malým montážním nepřesnostem nebo i torzím při transportu je zle.
http://www.samsung.com/global/business/ ... d/edge-led
HONZIK63
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 2. 2014 14:38

Megdesign placnul hloupost a sice ze "aj CCFL to mali" v kontextu svetleho ramu kolem obrazu u edge LED podsviceni, viz me fotky. A misto toho, aby se opravil a napsal, ze takhle to CCFL nemaj, ze se u nich projevuje nerovnomernost podsviceni jinak, tak se tu ted snazi udelat ze me blbce (spolecne s R.G.), ktery nevi, ze TV s CCFL podsvicenim maji rovnez problem, pritom jsem uz na zacatku napsal dost jasne:

"z principu technologie ani nemuze CCFL podsviceni vykazovat tentyz problem jako edge (procpak se to asi jmenuje zrovna "edge"^^) LED podsviceni. Tudiz tvrzeni, ze "aj CCFL to mali" je nepravdive."

O tom, ze tu Megdesign zvesela vyvozuje zavery ohledne nastaveni jasu obrazu TV podle fotky, ani netreba dale psat, to hovori za vse :lol:
Petr Luňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 2. 2014 14:50

HONZIK63 stačila by kvalitnější výstupní kontrola. Ovšem došlo by na zpomalení výroby a potřeby více panelů seřizovat. V dnešní spotřební době je cosi takového nežádoucí. Vždyť právě ten náš krám, si stejně někdo koupí :-\

Jak je cynismus a agrese v lidech, tak se projevuje i na poli prodeje a obchodu. Proč? Protože lidé ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bananik 20. 2. 2014 17:42

Takze ako to v skutocnosti je? Clouding je chyba kompletovania TV a nie samotneho panelu? Este som sa nejako nedopatral odpovede, len indicii. ;-)

btw: ked hladam po nete "LED TV dark corners" najdem prakticky len diskusie so Samsung TV. Trpia tymto konkretnym problemom aj ine znacky?
Bananik
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků